Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Site-uri masini Italia?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
adrian.lukas

adrian.lukas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.07.2007
Buna dimineatza!

Stie cineva un site (sau mai multe) cu masini second de vanzare in Italia? Gen mobile.de? ;)
Multumesc.

#2
Firenze

Firenze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.12.2004
Ciao !

autosupermarket punct it ( nu stiu daca pot sa spun site'ul normal, so....u get it anyway)

autobaselli punct it

franceschi punct com

Pe astea mai ma uit eu de obicei...acum depinde si din ce zona vrei sau din ce regiune esti tu (asta in caz ca esti in Italia)...ca un sfat ce l'am primit si eu de la colegii mei italieni SA NU CUMPERI masina de la Roma sau din sudul It...sunt mai ieftine ca cele din Nord dar majoritatea sunt ori furate ori aranjate,etc....Ti-as recomanda ca zona,regiunea VENETO unde  sunt bunicele la pret (nu se compara cu Germania, la pret ma refer, dar oricum...)
Offtopic : Mai bine iei din Germania/Olanda/Franta...sunt mai ieftine si te scoti la taxa aia nesimtita

Ciao, sper ca ti'am fost de ajutor cat de cat...

#3
Mannion

Mannion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.07.2006
www.autoscout24.it

#4
adrian.lukas

adrian.lukas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.07.2007

 Mannion, on Jul 31 2007, 09:51, said:

www.autoscout24.it
MULTUMESC.

#5
adrian.lukas

adrian.lukas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.07.2007

 Firenze, on Jul 30 2007, 16:32, said:

Ciao !

autosupermarket punct it ( nu stiu daca pot sa spun site'ul normal, so....u get it anyway)

autobaselli punct it

franceschi punct com

Pe astea mai ma uit eu de obicei...acum depinde si din ce zona vrei sau din ce regiune esti tu (asta in caz ca esti in Italia)...ca un sfat ce l'am primit si eu de la colegii mei italieni SA NU CUMPERI masina de la Roma sau din sudul It...sunt mai ieftine ca cele din Nord dar majoritatea sunt ori furate ori aranjate,etc....Ti-as recomanda ca zona,regiunea VENETO unde  sunt bunicele la pret (nu se compara cu Germania, la pret ma refer, dar oricum...)
Offtopic : Mai bine iei din Germania/Olanda/Franta...sunt mai ieftine si te scoti la taxa aia nesimtita

Ciao, sper ca ti'am fost de ajutor cat de cat...

MULTUMESC.
Intr-adevar mi-ai fost de ajutor, cineva mi-a spus ca daca vreau Fiat sa-l cumpar neaparat din Italia si nu din Germania.
In plus, la ce taxa "nesimtita' te referi cand zici mai bine Germania/Olanda/Franta?

#6
Firenze

Firenze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.12.2004
In plus, la ce taxa "nesimtita' te referi cand zici mai bine Germania/Olanda/Franta?

Pai ma gandeam ca daca o iei din Germania cu o mie de euro mai ieftin fata de Italia, cu aceasta mie de euro poti plati taxa de prima inmatriculare,eu presupunand ca vrei sa o inscrii in Ro...
Sorry pt offtopic domnilor moderatori....
Si ca sa fiu si on'topic.... www.gamberini punct it

#7
tot_fast

tot_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.06.2007

 adrian.lukas, on Jul 30 2007, 19:16, said:

Buna dimineatza!

Stie cineva un site (sau mai multe) cu masini second de vanzare in Italia? Gen mobile.de? ;)
Multumesc.
www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

#8
adrian.lukas

adrian.lukas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.07.2007
MULTUMESC  ;)

#9
pitox

pitox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.08.2006
Firenze, te rog sa ma ajuti si pe mine cu ceva.
Eu am gasit o masina bunicica acolo in Italia si as dori sa o cumpar ca sa o inmatriculez in RO. Daca sti, te rog sa imi spui de ce acte am nevoie de la dealer ca sa trec vama fara probleme, ca sa o pot inmatricula si de unde fac rost de ele? Dealerul e obligat sa mi le dea? Am inteles ca trebuie sa iau numere provizorii de Italia si sa fac o asigurare de 1 luna. Ai idee unde pot sa fac toate astea? Mentionez ca masina este in zona VENETO.
Multumesc anticipat!

#10
Firenze

Firenze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.12.2004
Ciao. Stiu ca se poate face si asigurare provizorie pt 5 zile care costa 50 euro,asta  daca vrei ca sa nu stai mult cu nr de ita,plus ca pt o luna platesti mult
mai mult asigurarea...
Pe Baselli.it  zice ca poti pleca imediat cu masina,iti fac ei toate actele necesare pt ca au anumite relatii...asta daca vrei sa circuli cu ea in Ita,dar nu stiu daca asta se aplica si in cazul in care vrei sa o inscrii in Ro...
Nu stiu prea multe despre acte in leg cu inscrierea in tara din pacate....Mai stiu ca se mai plateste de la 400 euro in sus passagio ( actul de vanzare-cumparare ), in functie de cati kw are masina...si ca de obicei concesionarul ofera garantie 12 luni.
Imi pare rau ca nu ti'am fost mai mult de ajutor...oricum numai bafta iti urez !

#11
BOBBY__

BOBBY__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.03.2008

 adrian.lukas, on Jul 30 2007, 19:16, said:

Buna dimineatza!

Stie cineva un site (sau mai multe) cu masini second de vanzare in Italia? Gen mobile.de? ;)
Multumesc.

Daca te mai intereseaza:
http://www.secondamano.it/ :OK:
http://masini-italia.cabanova.ro/ :OK:

#12
FrEeBoY

FrEeBoY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.06.2007
m-ar interesa una site de la un un dealer de masini second hand din zona livorno , stie cineva ?

#13
Nene90

Nene90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2016

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)

 tot_fast, on 06 august 2007 - 20:47, said:


www.quattroruote.it www.secondamano.it sau.....www.ebay.it ;)


#14
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
mult succes cu Italia...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate