Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cum sa scot picaturile de beton de pe geamul termopan

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
anca5r

anca5r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 28.09.2006
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum pot sa scot picaturile de beton de pe geamul termopan fara sa degradez geamul.

#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Incearca sa le cureti cu diluant pentru vopsele alchidice. Fa intai un test intr-o zona mai putin vizibila.

#3
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Exista la HORNBACH(cred ca asa se scrie)un dizolvant pentru petele de ciment de pe orice suprafete.Foarte bun!

#4
Sheilla

Sheilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.02.2006
eu am scos ipsosu , amorsa  si lavabila de pe termopane cu pur pentru vase cu otet si cu un burete de vase cu partea aceea mai rigida si dupa clatit si clin cu alcool :) eu nu credeam dar am scos geamul la lumina relativ usor

#5
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
este posibil să fie un zvon și nimic mai mult, dar eu am auzit de pereți din beton sparți cu și ajutorul oțetului. Stropit cu acesta, cică și-ar pierde din proprietăți și-ar deveni mai sfărâmicios, iar sub lovituri de baros, ar ceda mai lesne.
Poți încerca să pulverizezi oțet pe pete și apoi după un timp, să încerci îndepărtarea lor cu o spatulă de lemn.
Să ne spui ce ai, sau ce n-ai stricat!

#6
Sheilla

Sheilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.02.2006
pentru a nu mai deschide un nou topic  lansez o intrebare ... cu ce scot ipsosu, cimentu, lavabila  si vopseaua de tocarie de pe  linoleum ?  am incercat cu diluat si cu spaclu dar nu merge ...

#7
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Uda picaturile de ciment, asteapta 10 minute. Le testezi cu unghia, daca nu sunt suficient de moi mai uzi odata. In principiu ar trebui sa se duca imediat cu o carpa.

Si geamul nu se zgarie asa de usor, sterge-l ferm dar cu grija.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate