Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ce e cu astia: licitatiacastigatorilor.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
So, de cateva zile ruleaza ad-ul la www.licitatiacastigatorilor.ro peste tot asa am decis sa incerc si eu un entry, dar nu cu telefoane, ci cu un TV cu DVD incorporat (ar fi bun penttru maica-mea).

Problema este ca am trimis SMS-ul cu bid-ul meu si nu a venit nici o confirmare (asa cum ar fi trebuit). Cand am sunat la numarul lor de support a raspuns o proasta ce citea un script si habar nu avea de existenta licitatiei celeilalte; la mail nu a raspuns nimeni inca...what the heck?

A mai incercat cineva sa liciteze?

#2
goreny

goreny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.12.2003
looooooooooooooooool

porcarie......eu nu cred in nimik din advertiseul lor.....cred ca e o smekerie gen 8989989:))

iti iau banii degeaba

#3
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
ASA E!!!
BANDITII!!
SUNT SUPER NERVOS.
Au prelungit licitatia pana pe 19 iunie. Am pierdut 6 $ degeaba. Nu va bagati ca pierdeti banii.
BANDITII!!!
Astia trebuie trasi cumva la raspundere.
Aveti grija cu licitatiile astea ca e o MARE TZACA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#4
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Probabil nu le-a convenit suma iesita in urma licitatiei si au prelungit-o sau doar vor sa mai incaseze ceva in plus.. :D

#5
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Ai dracu', hoti dom'le, ne fura banii la noi la pensionari :)

Le-am trimis urmatorul email acum cateva minute:

To: '[email protected]'
Cc: '[email protected]'
Subject: Licitatia Nokia, NEI, etc

Decizia dvs de a prelungi licitatia Nokia-NEI demonstreaza faptul ca sunteti niste escroci care modifica regulile jocului dupa cum le convine- probabil ca nu v-ati obtinut numarul dorit de licitanti, asa ca ati zis sa mai trageti culegeti niste fraieri, desi trebuia sa inchideti licitatia si sa anuntati castigatorii.

IN aceste conditii imi retrag bid-ul dfacut pentru NEI TVDVD si, desigur, va cer sa sa nu imi taxati cei $2 asociati actiunii. Alternativ, pot sa inchid cazul daca imi vindeti acel produs la pretul cu care am licitat (si pe care l-am castigat probabil)

Doresc confirmarea acestei actiuni, daca nu, voi depune o plangere scrisa la Connex si voi sesiza si Oficiul/Agentia de Protectie a Consumatorului; ei vor verifica daca aveti acele marfuri at-all in mana dvs si in general cam ce chestii invartati pe acolo.

In afara de asta, fiti asigurati de o publicitate destul de serioasa pe forumuri unde se plimba exact audienta dvs- consumatorii de net cu oarece bani in buzunar.

Rusine, magari balcanici!


Desi imi pare bine sa aud ca nu sunt singurul "fraier" :( as dori sa ii fac sa le para lor rau ca mi-au tras mie clapa- asa ca va invit sa ne organizam pe acest thread impotriva lor astfel:
- sesizare la Connex
- sesizare la OPC/ANPC
- somarea lor pentru dezvaluirea listelor de castigatori si onorarea acestora; pobabil ca alternativa fair ar fi : abandonarea bid-ului de $2

#6
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
In afara de aceasta, as dori sa va spun ca boii nu mi-au confirmat primul bid si cand am sesizat problema, au incercat sa il repare si au facut-o asa de bine incat m-am trezit cu un flood de sms-uri care veneau cam 1 pe secunda; dupa ce i-am sunat si anuntat, statistica finala a fost cam de 50 SMS-uri trimise aiurea

#7
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@stilnox

Dati vreo 10 pumni in cap ca ai fost asa fraier sa pui botul la asa ceva, si dupa ce ai facut asta, dute frumos la Connex, OPC si unde mai trebuie. Atata timp cat tu si altii patiti nu faceti nimic, atunci tzepari dinastia vad ca Romania e lumea lor. Si vor fi tot mai multi. Si tot mai multi fraieriti.

:cya:

#8
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Well, daca as fi vazut ca nu am castigat licitatia (ca la telefonul mobil) poate mi-as fi vazut de treaba. Dar in conditiile acestea o sa fac un mega-circ.

Adevarul este ca e n concept interesant (think game theory) asa ca am vrut in mod natural sa il experimentez, riscand $4 (pe doua licitatii).  Dar manevra pe care au facut-o ma face sa intreb daca lcitatia anterioara a fost corecta:macar exista acele produse sau avem de-a face cu o iluzie (hence o frauda).

Sincer se poate face ceva interesant in aceasta directie, dar e nevoie de auditare 3rd party, ca la Loto.

#9
sam21

sam21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.12.2003
stilnox, te anunt ca am licitat si io pt "alte produse".
faza e, si am vazut apoi, ca in regulament zice ca:
------------------------------------
Master Media International  īti oferã ocazia de a achizitiona unul sau mai multe din cele 500 de telefoane mobile Samsung E700 fiecare dintre acestea avand un pret minim de 199 EUR (fara TVA),  350 de telefoane mobile Samsung P400 fiecare dintre acestea avand un pret minim de 179 EUR (fara TVA), 300 de telefoane mobile Samsung X100 fiecare dintre acestea avand un pret minim de 79 EUR (fara TVA), 15 telefoane mobile Samsung S300M fiecare dintre acestea avand un pret minim de 9 EUR (fara TVA).
-------------------------------------
Nu mentioneaza ca si celelalte prod sunt in licitatia curenta. Deci de aici cred ca nu o sa obtinem castig de cauza.

In ceea ce priveste tel Samsung, io am castigat la vreo 2. Sunt curios sa vad daca ma suna. Ieri am sunat la nr lor de contact si o fetitza aiurita incerca sa ma convinga ca nu am inteles nimic din regulamentul lor.

In fine, in cele din urma a marturisit: "daca ati licitat suma de ... pt samsung p400, ati castigat"

Sa vedem daca o sa ma sune intr-adevar cineva pentru date...

#10
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Tine-ne la curent cu ce se intampla in cazul tau; deocamdata am trimis un fax la Connex in care ma plang de acesti hoti, sa vedem ce raspund.

#11
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
Cred ca si eu o sa iau masuri.
Sam21 ce suma ai licitat la telefoane?
Daca te suna zi-ne si noua!
E o mare GOANGA licitatia asta. Sigur nu au produsele pe stoc cum ar fi trebuit. Din ce se strange de la licitatie se duc si cumpara produsele si dupa aia le da oamenilor.
Numai licitatia cu telefoanele a fost mediatizata in presa. Aia cu telef. Nokia, si cu televizoarele a fost numai pe internet si, va dati seama, nu a licitat mai nimeni. Si BULANGII au hotarat sa prelungeasca licitatia, sa aiba ei timp sa dea in mass-media sa mai prinda nishte fraieri (ca mine, huh!, ca-mi vine sa-mi dau palme nu alta!).
JAGARDELE.....!

#12
sam21

sam21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.12.2003
De ce nu trimiti un fax si la TV Mania? Pentru ca, sa stii, acolo au bagat reclama.
Ce speri ca iti va spune Connex [sau Orange] decat ca acel numar e inchiriat de la ei de catre firma X si ca nu sunt in masura decat sa iti ofere un numar de telefon de contact de la acea firma X.
Acel serviciu nu este oferit de Connex, si Connex/Orange nu au vreo responsabilitate pentru relatia ta cu firma X.
Si, eventual, ti se va reaminti ca poti sa iti aperi drepturile prin intermediul ANPC.

#13
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Diesel, iti recomand sa faci o plangere la Connex mai intai, macar sa ii blocam in directia asta.

#14
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
De ce la Connex? Ei au dat nr.?

#15
sam21

sam21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.12.2003
M-au sunat azi de la licitatiacastigatorilor ca sa imi ceara datele pentru trimiterea telefoanelor castigate.
Se livreaza prin Fan Courier
Importatorul telefoanelor este Hat si tot Hat asigura garantia.

#16
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
ce pret ai bagat la ele?

#17
sam21

sam21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 22.12.2003

Quote

Originally posted by diesel
ce pret ai bagat la ele?

4, respectiv 5 euro peste pretul final afisat de ei

#18
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
Si le cumperi pe toate?
Pate imi dai si mie unu! Ce zici?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate