Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema temperatura ACM centrala...

La Sinesti pe magistrala

,,Razbunarea tocilarilor: la ce s...

Bardonecchia, stațiunea de s...
 Cum il poate incerca Zeul biblic ...

Avocat imobiliar pentru vicii asc...

Achizitie miniPC.

In ce an este bine sa cumperi tel...
 Cablu electric pentru exterior

La multi ani indragostilor! D...

Germania a legalizat consumul de ...

Frigidere de bauturi pentru magaz...
 Exista magazin fizic XIAOMI in Ro...

google.ro virusat?

Ati castigat vreodata la "con...

HIT FM Zarnesti - Metropolitan Br...

Puteti dormi cu fata in sus? Eu nu.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

PL_500

PL_500

Member

• Grup: Validating

View Postv3lsatis, on Jul 28 2007, 13:14, said:

nici eu nu pot dormi cu burta in sus, eventual mai pun mainile pe piept si am senzatia ca sunt in cosciug.
numai cu ceva in brate pe burta pot  <_<
E nu nici chiar asa! Daca as avea o asemenea "senzatie" eu unul m-as prezenta la nenea ala cu halat alb care  te intreaba daca auzi voci! :D

hyp3rion

hyp3rion

Active Member

• Grup: Members
Pe spate, pe burta, intr-o parte,chircit ...oricum nu conteaza ...doar timp sa am, sa pot dormi cat vreau.

cocaine

cocaine

Junior Member

Dorm oricum, insa depinde si de stare. Spre exemplu am seri in care ma rasucesc in toate partile inainte de a adormi, dar si seri in care dorm in orice pozitie.
Trebuie sa spun ca si mie mi se pare totusi pozitia din care adorm cel mai greu, dar asta nu m-a impiedicat sa dorm pe spate pe 3 scaune unite cand doar asta aveam la indemana ^_^

anca_f

anca_f

Junior Member

Te ai gandit sa mergi la un hipnoterapeut? E vorba de cei  care trateaza prin hipnoza anumite probleme. Daca de 10 ani te chinui si nu reusesti sa adormi cu fata in sus, inseamna ca ai cam epuizat toate posibilitatile de a rezolva problema. Uite sotul meu a venit cu alta idee. Poate niste sedinte de acupunctura te-ar putea ajuta.

Edited by anca_f, 29 July 2007 - 11:54.

don_dannielo

don_dannielo

Bah! Are we more than dumb sheep?

• Grup: Senior Members
Spre norocul meu, pot foarte bine sa dorm cu fata in sus. Lucru care mi-a fost de folos cand am stat vreo 2 saptamani in spital cu tot felul de drene iesind din stanga si din dreapta mea.

BMW Driver

BMW Driver

Member

Dar ce este rau in dormitul pe burta? Sa-mi explice cineva, apropo eu pot dormi numai pe burta!

firestaff

firestaff

Junior Member

eu dorm cel mai bine pe spate...si ma mir..pt ca in urma cu cativa ani nu puteam deloc.. nu stiu cum.. pur si simplu dintr-o data  mi-am dat seama ca asa ma pot relaxa cel mai bine.. Odata niste prieteni s-au speriat cand m-au vazut dormind..pt ca am obiceiul sa tin si mainile pe piept.. (chiar in "pozitia mortului") :)

mnezo

mnezo

Senior Member

Nu`i nimic rau cu dormitul pe burta, doar ca initiatorul threadului are o problema mai delicata. Citeste si tu primul post.

PL_500

PL_500

Member

• Grup: Validating

View Postanca_f, on Jul 29 2007, 12:51, said:

Te ai gandit sa mergi la un hipnoterapeut? E vorba de cei  care trateaza prin hipnoza anumite probleme. Daca de 10 ani te chinui si nu reusesti sa adormi cu fata in sus, inseamna ca ai cam epuizat toate posibilitatile de a rezolva problema. Uite sotul meu a venit cu alta idee. Poate niste sedinte de acupunctura te-ar putea ajuta.
He! Ai uitat ca suntem in Romania in 2007, eu m-am bucurat cand a aparut si la noi in oras un oftalmolog care vine o zi pe saptamana!  :lol:  La patologia mea complexa daca ar fi sa ma tratez ca la carte mi-ar trebui minim 1000 Euro pe luna numai pt servicii medicale si ar trebui sa locuiesc in Bucuresti. Cat despre hipnoterapeuti.. nu cred in asa ceva. Pt mine nu exista decat medicina, pai bun o sa zici pai daca nu te ajuta .... ma poate ajuta dar nu accept eu sa stau "drogat" la maxim  ca sa pot dormi pe spate. Prietenii care ma cunosc au invatat ca pentru mine este o insulta sa-mi vorbeasca de homeopatie, acopunctura, fitoprostii, bioprostii si tot felul de vraci.  Poate ca as accepta si hipnoterapeutul daca as avea bani si cu conditia sa fie absolvent de medicina in Romania si nu vreo fufa care absolvit vreo facultate de psihologie sau vreun mecanic auto din Basarabia

Edited by PL_500, 30 July 2007 - 14:50.

bogdanan

bogdanan

devoted SoftNews member

umpic cam complicat
poti incerca o trecere treptata de la fotoliu la pat, presupunand ca nu ai cum sa dormi pe burta in fotoliu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate