Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @rz!

Placa retea integrata la un ASUS ...

Targ de viniluri - Bucuresti

Achizitionare furca RockRider
 End to end encrypted messenger

masina de familie 9000 euro

T-Mobile intenționeaza sa in...

5G N38 Digi Mobil
 Road trip moto Tunisia

De ce au devenit recenziile Googl...

Mail suspect

Care adeziv de placi ceramice ii ...
 [GAMING PC BUILD] Aprox 12000 lei

Care sint cele mai ieftine mortar...

Ferdinand Residence - Sectorul 2

programel Win Movie Maker

Puteti dormi cu fata in sus? Eu nu.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

PL_500

PL_500

Member

• Grup: Validating
Sufar de o conditie medicala in care ste obligatoriu sa dorm umpic ridicat si cu fata in sus. De zece ani ma chinui si nu reusesc cu mari riscuri si cu tone de medicamente. Pur si simplu nu pot sa adorm cu fata in sus nici macar indopat cu medicamente(chiar si neuroleptice) pana la limita colapsului. In schimb pe o parte sau pe burta adorm repede fara medicamente dar suport consecinte grave si ma trezesc repede din cauza asta. ati mai auzit de asa ceva?! Si cand ma gandesc ca tata doarme si in fotoliu!!!

Edited by PL_500, 26 July 2007 - 17:48.

Nenea Zap

Nenea Zap

Zuperman

• Grup: Senior Members
Eu numai pe burta pot dormi :D Asa ca nu esti singurul.

CONtrax

CONtrax

Junior Member

• Grup: Members

View PostPL_500, on Jul 26 2007, 18:46, said:

[...]ati mai auzit de asa ceva?! Si cand ma gandesc ca tata doarme si in fotoliu!!!

Daca te consoleaza cu ceva, nici eu nu pot dormi cu fata in sus. Imi este imposibil sa adorm atunci cand stau intins pe spate. Se pare ca este ceva in neregula dar nu suntem singurii. Fac pariu ca mai sunt mii ca noi. Si ca asemanarea sa fie dusa la identic, si tata doarme foarte lejer pe fotoliu  :lol:

Nenea Zap

Nenea Zap

Zuperman

Si tata doarme fara problema in fotoliu. Chiar mai bine decat in pat :w00t:

PL_500

PL_500

Member

View PostCONtrax, on Jul 26 2007, 18:53, said:

Daca te consoleaza cu ceva, nici eu nu pot dormi cu fata in sus. Imi este imposibil sa adorm atunci cand stau intins pe spate. Se pare ca este ceva in neregula dar nu suntem singurii. Fac pariu ca mai sunt mii ca noi. Si ca asemanarea sa fie dusa la identic, si tata doarme foarte lejer pe fotoliu  :lol:
Mda dar la mine se poate sfarsi prost...... deja m-au operat de trei ori.

Edited by PL_500, 26 July 2007 - 19:36.

mnezo

mnezo

Senior Member

:console: Sa speram ca mai apuci inca cateva.. :( Adica, sa nu fie mai rau. Nici eu nu pot sa dorm pe spate, oricum altcumva da.

Jacques

Jacques

Active Member

Obisnuinta face diferenta. Incearca sa bei un ceai relaxant inainte de a te culca, sa ai camera foarte bine aerisita, eventual chiar sa faci o plimbare pe afara seara. Poti asculta si muzica ambientala de relaxare ca sa-ti fie mai usor.

Edited by Jacques, 26 July 2007 - 19:39.

CONtrax

CONtrax

Junior Member

View PostPL_500, on Jul 26 2007, 20:35, said:

Imi pare rau sa aud asta. Ai incredere in corpul tau si in capacitatea lui de adaptare. Mai devreme sau mai tarziu va invata sa se odihneasca si cu fata in sus.
Be strong!

PL_500

PL_500

Member

View PostJacques, on Jul 26 2007, 20:39, said:

Obisnuinta face diferenta. Incearca sa bei un ceai relaxant inainte de a te culca, sa ai camera foarte bine aerisita, eventual chiar sa faci o plimbare pe afara seara. Poti asculta si muzica ambientala de relaxare ca sa-ti fie mai usor.
Glumesti! Situatia dureaza de peste 10 ani ce ceai! Aiurea, am luat medicamente care ar putea pune jos si un cal si n-am reusit! Nici nu dormeam dar nici forta sa ma dau jos din pat nu ma aveam. "Doza maxima admisa intraspitalicesc" asa scria in prospect! Acum nu mai e cazul la starea in care sunt as sucomba daca as mai lua. E vb despre o problema din sfera gastroenterologiei mai multe nu pot sa spun aici. Si cand m-au operat, am stat zile intregi fara sa dorm, cum am indoit tuburile de drenaj si m-am intors pe o parte cum am adormit.

Edited by PL_500, 26 July 2007 - 20:14.

Strict

Strict

Custom member title

Nu poți să vorbești cu cineva să te întoarcă pe spate după ce ai adormit?

pwned

pwned

Junior Member

Nici eu nu pot deloc sa adorm cu fata-n sus. mi se pare inconfortabil dupa cateva secunde/minute, capul se duce inceet intr-o parte si p-orma se rasuceste si corpul :)

Sheilla

Sheilla

Junior Member

:lol:  ce ma bucur ca nu's singura care nu poata sa adoarma decat pe burta , in general cand spun asta cuiva ridica spranceana si se uita lung la mine

M_r

M_r

Active Member

Nici io nu pot dormi pe spate :P Cel mai bine dorm pe burta sau pe o parte... Pe spate numai eventual cand trebuie sa stau neaparat asa (am fost de curand la urgenta si a trebuit sa stau cu perfuzie si noh...am atipit pe spate, de plictiseala si pt ca trebuia sa stau asa...). Dar, de obicei, oriunde dorm, dorm pe burta... Zzzzzzz

Cea Care

Cea Care

Member

eu pot sa dorm pe spate, daca imi propun. nu este totusi pozitia in care ma simt cel mai bine. de obicei dorm pe partea dreapta si daca e si spre perete e perfect. imi zicea cineva ca nici nu ma misc noaptea din pozitia aia.

Edited by Cea Care, 27 July 2007 - 11:41.

anne000

anne000

New Member

View PostPL_500, on Jul 26 2007, 19:35, said:

iubitul meu doarme pe spate si ma dispera ca sforaaieee ..si toata noaptea nu fac decat sa-l intorc pe parti :wallbash:  ar fi bine sa mai dormi cu cineva in pat ca in cazul in care nu dormi pe spate poate te simte cel de langa tine si te misca; sau poate te deranjeaza persoana de langa tine si te trezesti singur si te intorci...acum depinde si ce fel de somn ai...daca adormi repede iti poti programa telefonul mobil sa-ti sune din ora -n ora , il pui langa tine si te tot trezesti si te asezi pe spate; in cazul in care nu esti (asta cateva nopti pana poate te obisnuiesti....mai bine un somn cu intreuperi decat inca o operatie... :( ) sau daca nu poti, altcineva sa se trezeasca pt tine , poate mama ta... ca femeile oricum au mai facut asta fara sa le fie greu cand au bebe si ii hranesc noaptea...... incearca sa nu te asezi in pat seara decat atunci cand ti-e chiar somn , ca alfel o sa te tot foiesti si tot in pozitia ta preferata ai sa adormi; daca stai la tele stai pe scaun; fotoliu sau pe jos , ca daca stai in pat pe spate cand vine ora de somn deja ti-e amortit spatele ....oricum trebuie sa gasesti o solutie si in timp sunt convinsa ca te vei adapta....cauta sprijnul familiei, al iubitei, sa te ajute careva pana o sa dormi pe spate!  :console:

Andreea

Andreea

Member

Eu cel mai bine ma odihnesc cand dorm pe spate. Nu sforai, nu ma agit, respir usor. :) De multe ori ma culc asa si ma trezesc in aceeasi pozitie. Cateodata cand sunt foarte obosita nu-mi pasa de nimic si sunt in stare sa adorm si pe jos deci nu mai tin cont de pozitie.

PL_500

PL_500

Member

View Postanne000, on Jul 27 2007, 18:49, said:

iubitul meu doarme pe spate si ma dispera ca sforaaieee ..si toata noaptea nu fac decat sa-l intorc pe parti :wallbash:  ar fi bine sa mai dormi cu cineva in pat ca in cazul in care nu dormi pe spate poate te simte cel de langa tine si te misca; sau poate te deranjeaza persoana de langa tine si te trezesti singur si te intorci...acum depinde si ce fel de somn ai...daca adormi repede iti poti programa telefonul mobil sa-ti sune din ora -n ora , il pui langa tine si te tot trezesti si te asezi pe spate; in cazul in care nu esti (asta cateva nopti pana poate te obisnuiesti....mai bine un somn cu intreuperi decat inca o operatie... :( ) sau daca nu poti, altcineva sa se trezeasca pt tine , poate mama ta... ca femeile oricum au mai facut asta fara sa le fie greu cand au bebe si ii hranesc noaptea...... incearca sa nu te asezi in pat seara decat atunci cand ti-e chiar somn , ca alfel o sa te tot foiesti si tot in pozitia ta preferata ai sa adormi; daca stai la tele stai pe scaun; fotoliu sau pe jos , ca daca stai in pat pe spate cand vine ora de somn deja ti-e amortit spatele ....oricum trebuie sa gasesti o solutie si in timp sunt convinsa ca te vei adapta....cauta sprijnul familiei, al iubitei, sa te ajute careva pana o sa dormi pe spate!  :console:
Chiar ma amuza umpic amarui  sfaturile tale, in 10 ani de cand incerc cred ca am probat mai multe variante decat si-ar inchipui oricine. Merci.

v3lsatis

v3lsatis

【HD】

nici eu nu pot dormi cu burta in sus, eventual mai pun mainile pe piept si am senzatia ca sunt in cosciug.
numai cu ceva in brate pe burta pot  <_<

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate