Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

aer conditionat HYUNDAI

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#1
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.07.2007
eu am luat un HUNDAY de 12000BTU la 1260 ron fara instalare cik instalarea este separat 250 ron l`am cumparat luni si maine vin sa il monteze ..daca il pun pe hol este eficient pt sufragerie si dormitor ? cum sunt aparatele sunt bune ? mai are cineva ?

#2
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005

 krysy, on Jul 25 2007, 18:27, said:

eu am luat un HUNDAY de 12000BTU la 1260 ron fara instalare cik instalarea este separat 250 ron l`am cumparat luni si maine vin sa il monteze ..daca il pun pe hol este eficient pt sufragerie si dormitor ? cum sunt aparatele sunt bune ? mai are cineva ?
Poate Hyundai. Exagerat, te-ai pacalit, dar nu mai ai ce face.

Edited by dant, 25 July 2007 - 17:52.


#3
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
vine si in celelalte camere aerul dar nu suficient.

#4
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.07.2007

 dant, on Jul 25 2007, 18:51, said:

Poate Hyundai. Exagerat, te-ai pacalit, dar nu mai ai ce face.
  
da am scris gresit ... abia dupa aia am observat ..de ce m`am pacalit ? sunt proaste ?

#5
PL_500

PL_500

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.10.2006

 krysy, on Jul 25 2007, 18:27, said:

eu am luat un HUNDAY de 12000BTU la 1260 ron fara instalare cik instalarea este separat 250 ron l`am cumparat luni si maine vin sa il monteze ..daca il pun pe hol este eficient pt sufragerie si dormitor ? cum sunt aparatele sunt bune ? mai are cineva ?
Daca are 12000BTU pune-l pe hol dar cred ca o se te mai coste ceva in plus la instalare ca e circuitul mai lung de 3 metri. In mod normal nu se pune pe hol dar e mai sanatos asa chiar daca nu e ste eficient energetic, vei consuma mai mult curent, ideal era pt fiecare camera. eu am facut greseala si l-am instalat in dormitor la mine si imi face zgomot si nu pot sa dorm noaptea si ma cam si deranjeaza cateodata la "nareta" iar parintii din sufragerie adio! asa daca il puneam pe hol nu ma mai deranja zgomotul si beneficiau ambele camere. Cand ii dau drumu ziua ca sa fie rece cat de cat in sufragerie in dormitor e frigider! asa ca mai bine pune-l pe hol daca stai in ambele camere. Stai linistit ca e eficient in sensul de racire al meu are 9000btu si se poate supravietui si cu el

Edited by PL_500, 25 July 2007 - 18:40.


#6
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.07.2007

 PL_500, on Jul 25 2007, 19:37, said:

Daca are 12000BTU pune-l pe hol dar cred ca o se te mai coste ceva in plus la instalare ca e circuitul mai lung de 3 metri. In mod normal nu se pune pe hol dar e mai sanatos asa chiar daca nu e ste eficient energetic, vei consuma mai mult curent, ideal era pt fiecare camera. eu am facut greseala si l-am instalat in dormitor la mine si imi face zgomot si nu pot sa dorm noaptea si ma cam si deranjeaza cateodata la "nareta" iar parintii din sufragerie adio! asa daca il puneam pe hol nu ma mai deranja zgomotul si beneficiau ambele camere. Cand ii dau drumu ziua ca sa fie rece cat de cat in sufragerie in dormitor e frigider! asa ca mai bine pune-l pe hol daca stai in ambele camere. Stai linistit ca e eficient in sensul de racire al meu are 9000btu si se poate supravietui si cu el

mercic... mai m`am linistit  ..eram putzin dezamagita ca mi`a zis cineva ca m`am cam pacalit ...dar acum asta este ... nu mi`a zis in ce sens m`am pacalit ..ca nu`i prea bun sau ca m`a costat prea mult ..tu tot Hyundai ai ? :)

#7
PL_500

PL_500

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.10.2006

 krysy, on Jul 25 2007, 20:13, said:

mercic... mai m`am linistit  ..eram putzin dezamagita ca mi`a zis cineva ca m`am cam pacalit ...dar acum asta este ... nu mi`a zis in ce sens m`am pacalit ..ca nu`i prea bun sau ca m`a costat prea mult ..tu tot Hyundai ai ? :)
Stai linistit, ai garantie. Si eu de ex l-am cumparat in primavara detot cand inca era caldura la calorifer si de atunci s-a mai ieftinit cu 1 mil dar dupa caldurile astea nu regret. Daca eram pe lista de asteptare la ainstalare acu?! Singurul regret e ca nu l-am pus pe hol ca sa pot sa-l las sa merga mai multe ore decat acum(consuma sub 1kw/ora cam 900Watt e LG) al tau consuma nitel mai mult probabil ca e de 12000. Sa ai grija sa-ti izoleze circuitul exterior daca e pe afara ca pe al meu l-au lasat neizolat suplimentar cu banda din aia de teflon sau ce e, desi merge si asa ca au ele tevile izolatie din buret invelit in plastic.

Edited by PL_500, 25 July 2007 - 19:41.


#8
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.07.2007

 PL_500, on Jul 25 2007, 20:37, said:

Stai linistit, ai garantie. Si eu de ex l-am cumparat in primavara detot cand inca era caldura la calorifer si de atunci s-a mai ieftinit cu 1 mil dar dupa caldurile astea nu regret. Daca eram pe lista de asteptare la ainstalare acu?! Singurul regret e ca nu l-am pus pe hol ca sa pot sa-l las sa merga mai multe ore decat acum(consuma sub 1kw/ora cam 900Watt e LG) al tau consuma nitel mai mult probabil ca e de 12000. Sa ai grija sa-ti izoleze circuitul exterior daca e pe afara ca pe al meu l-au lasat neizolat suplimentar cu banda din aia de teflon sau ce e, desi merge si asa ca au ele tevile izolatie din buret invelit in plastic.


mercic... pai tata o sa fie langa cei care il instaleaza ...:))apropo` sunt fata ..:P

#9
Eugen M

Eugen M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 19.02.2007
krysy e ok , firma e in regula , pretul pe montaj e corect , l ai cumparat fara montaj putin scump , dar asta e . daca nu esti prevazatoare suporti . bafta la montaj

dant , nu stiu ce naiba il bagi in seama pe carloss , nu vezi ca posteaza  nimic?  similar cu ce se intampla in tara , isi dau cu parerea cei ce n au nimic a spune,vorba unui inaintas .

Edited by Eugen M, 25 July 2007 - 20:53.


#10
Carloss Sacalu'

Carloss Sacalu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 03.10.2005

 Eugen M, on Jul 25 2007, 21:50, said:

krysy e ok , firma e in regula , pretul pe montaj e corect , l ai cumparat fara montaj putin scump , dar asta e . daca nu esti prevazatoare suporti . bafta la montaj

dant , nu stiu ce naiba il bagi in seama pe carloss , nu vezi ca posteaza  nimic?  similar cu ce se intampla in tara , isi dau cu parerea cei ce n au nimic a spune,vorba unui inaintas .


Varza !

#11
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.07.2007

 Carloss Sacalu', on Jul 26 2007, 00:40, said:

Varza !

chiar asa ? macar e cu ,carne ?:)) puteai sa o spui si tu mai finutz..nu sa mi`o trantesti asa dur sa nu pot sa mai dorm ...:)) rautaciosule :))

Edited by krysy, 25 July 2007 - 23:48.


#12
Carloss Sacalu'

Carloss Sacalu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 03.10.2005

 krysy, on Jul 26 2007, 00:47, said:

chiar asa ? macar e cu ,carne ?:)) puteai sa o spui si tu mai finutz..nu sa mi`o trantesti asa dur sa nu pot sa mai dorm ...:)) rautaciosule :))


Replica era adresata persoanei aceea care aduce foarte multe "laude" la adresa mea.
Cum sa fie varza aparatul ? Ai innebunit ? Mai ales ca e firma. Si al meu e cat de cat firma. E vorba de un Samsung. Sincer sa fiu, acum orice aer e bun. Chiar si AUX si alte no-name (dupa parerea mea) caci fac treaba. Sa-l stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de el. Ai grija unde-l pui si cat vrei sa deserveasca din punct de vedere al ventilatiei. S-ar putea sa nu fii multumita daca-l pui pe hol, fiindca s-ar putea sa nu ai o buna circulatie a fluxului de aer. Incearca sa atasezi o schita a apartamentului pentru oamenii care se pricep. N-ar fi rau sa ceri si un sfat al echipei, cand vin sa-l instaleze.


Bafta si sa te bucuri de el, din nou.

#13
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.07.2007

 dant, on 25th July 2007, 18:51, said:

Poate Hyundai. Exagerat, te-ai pacalit, dar nu mai ai ce face.
uite ca nu m`am pacalit ... de cand l`am instalat l`am folosit iarna pe cald si vara pe rece ...si sunt f multzumita ..face fatza k`lumea ...  :deadtongue: :)

#14
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

 krysy, on 27th July 2010, 00:14, said:

uite ca nu m`am pacalit ... de cand l`am instalat l`am folosit iarna pe cald si vara pe rece ...si sunt f multzumita ..face fatza k`lumea ...  :deadtongue: :)
Ba chiar te-ai pacalit,ai dat pe un aparat evaluat la 500-600 de lei 1260 lei,basca ca Hyundai nu produce AC-uri;nu e cam mult o eticheta?

#15
adriantanasa

adriantanasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.07.2009
:) Chiar nu inteleg de ce vede lumea produsele in alb si negru.
Chiar trebuiesc cumparate numai produsele brand-urilor de top?
Daca omu a cumparat un "no name" (in conceptia unora) si acel aparat se dovedeste a fi fiabil si-si indeplineste sarcinile de ce sa fie acel produs catalogat jaf?

#16
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.07.2007

 gall71, on 27th July 2010, 11:49, said:

Ba chiar te-ai pacalit,ai dat pe un aparat evaluat la 500-600 de lei 1260 lei,basca ca Hyundai nu produce AC-uri;nu e cam mult o eticheta?
:) daca tu zici...asa o fi :P ... dar eu sunt f multumita de el... am apartament cu 4 camere ... este instalat pe hol..si face fatza k`lumea si pe ger si pe caldura...de la sfarsitul lui iulie 2007...l`am folosit f  mult... si iarna si vara fara sa am vreo problema cu el... poate depinde si de noroc ..ca la orice produs de altfel... chiar si de mare firma :)

 adriantanasa, on 27th July 2010, 12:50, said:

:) Chiar nu inteleg de ce vede lumea produsele in alb si negru.
Chiar trebuiesc cumparate numai produsele brand-urilor de top?
Daca omu a cumparat un "no name" (in conceptia unora) si acel aparat se dovedeste a fi fiabil si-si indeplineste sarcinile de ce sa fie acel produs catalogat jaf?
exact... sora mea si`a cumparat o masina de spalat bosh pe care a dat vreo 17 milioane... ca nu stiu ce functzii are ... si dupa 4 luni i s`a stricat panoul de comanda ... nu conteaza ca era in garantzie ...e vb ca nu ar fi trebuit sa se intample asa rpd la un produs de firma ... asa ca deh...cum am zis ..e vb si de noroc ..

#17
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

 krysy, on 27th July 2010, 13:02, said:

:) daca tu zici...asa o fi :P ... dar eu sunt f multumita de el... am apartament cu 4 camere ... este instalat pe hol..si face fatza k`lumea si pe ger si pe caldura...de la sfarsitul lui iulie 2007...l`am folosit f  mult... si iarna si vara fara sa am vreo problema cu el... poate depinde si de noroc ..ca la orice produs de altfel... chiar si de mare firma :)


exact... sora mea si`a cumparat o masina de spalat bosh pe care a dat vreo 17 milioane... ca nu stiu ce functzii are ... si dupa 4 luni i s`a stricat panoul de comanda ... nu conteaza ca era in garantzie ...e vb ca nu ar fi trebuit sa se intample asa rpd la un produs de firma ... asa ca deh...cum am zis ..e vb si de noroc ..
Daca tu esti multumita ca ai platit dublu un aparat cu o eticheta sonora este ok din punctul meu de vedere,ai fi putut lua un Airkool cu 600 de lei,aparat identic cu al tau
PS Incearca sa numai folosesti limbaj de tip  yahoo chat aici

Edited by gall71, 27 July 2010 - 12:38.


#18
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Bai ce lucru prost si-a luat. Merge de 3 ani fara probleme. Da' e prost ca asa zice "expertii".

Si nuuuu, nici nu produc Hyundai aparate de aer conditionat: http://www.hyundai-w...amp;sProd=36613

Acum sper sa nu vina vreun papagal sa spuna ca nustiu ce surub e cumparat de la alte firme. Stim. Se numeste globalizare.

Nici Panasonic nu produce ecrane LCD dar cumva se descurca si fac televizoare LCD care sunt chiar bune. Cum-necum se descurca si aprovizioneaza de undeva panourile LCD.

Edited by Dragon Warrior, 27 July 2010 - 12:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate