Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Iti place muzica rap?

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

Poll: Iti place muzica rap? (386 member(s) have cast votes)

Iti place muzica rap?

  1. O detest (73 votes [16.86%])

    Percentage of vote: 16.86%

  2. Imi place (135 votes [31.18%])

    Percentage of vote: 31.18%

  3. Decat manele, mai bine... (64 votes [14.78%])

    Percentage of vote: 14.78%

  4. O ador (161 votes [37.18%])

    Percentage of vote: 37.18%

Vote Guests cannot vote

#163
JulianYorke

JulianYorke

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.08.2011
In Romania cei care au un microfon la mai putin de 10 cm de gura se numesc artisti?

#164
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008

View PostLorand2pac, on 7th September 2010, 23:30, said:

pai....daca vine vorba de muzica HIP HIP...vb de 90's nu?....depinde ce vrei acuma de la hh...ca yo sincer 2pacRULLLZZZZ!!!!...dar mai sunt latii gen method man care sunt buni...dar nu sunt ca 2pac...e hh dar e stil app total diferit....ala e underground pur ..2pac mai spre comercial..oricum 2pac e un ZEU al rapului..doar ca tre sa ii cunosti viata versurile sa le intelegi ca sa iti dai seama ca e ZEU....numai cum vorbeste pe negativ ...face un begativ sa sune bine....e liber nu se opreste la SNARE (pt cunoscatori) ca majoritatea rapperilor....de roamani...nu am cuvinte...Sisu si puya...hmmmm puya imi place asa...un comercial simpatic :) pe vremuri era un amator de 2pac...sisu...e cam PA...Parazitii...numa comenteaza dar sunt niste terminati daca nu ar fi fost muzica mureau de drog sau foame...BUG MAFIA copie prea de cacat dupa EAZY-E...restul de underground...au mesaj clar...dar ritm foarete de cacat...noh 2pac facea combinatia perfecta intre mesaj si ritm super...cat despre New skool RAP pai...sunt unii buni asa...dar nu prea se aude de ei ca de 2pac de ex...numa Lil wayne Lil Wayne Birdman..Lil Wayne :))..Lil wayne asta...a schimbat rapul dar intr`un fel in rau...e adevarat ca nu mai e ca pe vremuri cu gasti si ghetto si etc dar ce`i prea mult strica in cazul asta bani :P...adica mesajul despre bani :)) [ca banii nu strica niciodata]. New skoolul e pt rapperi gen Soujla BOY =))...wanna be copii de bani gata...si Snoop sau Dre sau ICe Cube etc fac mel de bani si asa dar o fac in stil old school nu ca LIL WAYNE HYYPER BASS si ala fara voce acolo...mi`am adus aminte de 50..pai asta mi se pare cel mai okay sincer din zilele noastre...UN OLD SKOOL NOU...adica are melodii old dar are si de astea gen LIL WAYNE...banuiesc ca din moment ce a(u) ajuns bogat(i) nu mai are rost sa cante de cartier si etc ca ar fi penal(i)..:P oricum e bine sa stii de rap si de OLD SKOOL dar sa te distrezi si pe NEW..ca sa fim seriosi nu prea pui melodii old LA un chef NEW daca intelegi...oricum RAPUL E CEA MAI ADEVARATA MUZICA...DIN VIATA REALA...DOAR CA MULTI NU INTELEG DECAT "FUCK;  mOTHERFUCKER.." SI E PACAT...RAP RULLLZZ....aaaaa am uitat :)) din nou...nush ce atata b=va certati ca manelisit ca plm...in primul rand...oricat de LIL WAYNE ar fi rapul acum nu E MANEAAAA!!! e diferenta de cultura in primul rand...mesaje aceleasi..cacat...daca un manelist are papuci ca ai mei umbl descult? yo nu...poate sa fie (dar nu cred asa ceva :)) )  un manelist care asc si 2pac si stie tot de el..si asc si Gutza de ex...atunci ce faci nu mai asc tupac? fiti seriosi..e treaba fiecaruia ce asculta si ce face atata timp cat nu deranjeaza...porblema e lamanelisti ca de obicei deranjeaza adica vor sa se faca remarcati...e de cacat ca maneaua strica intelectul clar...dar noh fiecare cu ce`l doare...


Uite, din cauza unor specimene ca asta pierde rapul si e vazut cum e. Pentru ca prinde la oameni batuti in cap.

#165
MetalTerror666

MetalTerror666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 16.06.2009
In afara de Parazitii, not really !!

#166
RaFy91

RaFy91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.05.2009
da, ascult foarte mult rap romanesc gen: Getto Daci, C.T.C, Cedry2k, Specii, ADN, Haarp Cord, Furnici Coapte, Raku, Aforic, Carbon in general cam orice underground romanesc cu mesaj inteligent si jocuri de cuvinte foarte bune  :coolspeak:

#167
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Doar rap-ul strain.Asta romanesc e slabut.

#168
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006
Rap e muzica?

[ http://oi39.tinypic.com/o0dnbl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#169
Lightly

Lightly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2014
Doamne ce cacaturi am putut citi pe aici.. rap-ul in primul rand nu se asculta, se simte cu sufletul.Si un rapper care asculta manele nu e rapper e un retardat. Atata timp cat asculti manele nu te astepta sa intelegi rap-ul. Si ala care spunea ca rap-ul e ascultat numai de negri.. unde traiesti ma tu? E adevarat ca il asculta si negrii dar si albi in aceeasi masura. Daca nu intelegeti rapul apuca-ti-va de manele frate, o sa vi se potriveasca mai bine.Nu confundati rapul cu maneaua :|
Exista doua tipuri de rap:
1.Rap stradal, cel care e ascultat pentru versuri si sentimente,este cantat de placere
2.Rap manelizat, cel care e cantat numai pentru a face vanzari, adica bani si ascultat de manelisti care se cred mare raperi dar in casa asculta florin salam.

#170
unupestealta

unupestealta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.02.2014
Si acum tin minte ce chelfaneala luam de la bunica atunci cand ma prindea uitându-mă la videoclipul lui dr dre - still.   Era mai comunista așa

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate