Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

bucuresti-hamburg

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Salut pe unde este mai bine sa merg, prin slovacia sau prin austria? Din ce am vazut pe diverse planere prin slovacia e mai rapid (cateva ore care conteaza) dar unii mi-au spus ca e drumul mult mai prost, si autocarele eurolines merg prin austria.
A mers cineva prin slovacia?

#2
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
mergatorule,  schimba imaginea.

Norma ca e mai bine prin Germania. Solenza are motor de Reanult. Nu am vazut niciodata Solenza pe marginea drumului deci poti sa stai linistit. Poti sa de duci si pana in Norvegia.

#3
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Intrebarea era daca sa trec prin austria sau prin slovacia :)

#4
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Cineva a fost anul acesta pana la Praga si a plans de autostrada din Slovacia/Cehia: era din placi de beton, destul de enervant. Prin Austria/Germania sigur nu o sa ai probleme (sper, ca acum 6 ani mai erau unele tronsoande din beton in fosta germanie de est).

#5
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Pana la urma cred ca merg prin austria...

#6
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
mergi linistit prin slovacia, drumul e foarte bun, si drept. practic sunt o mana de curbe in tot drumul, daca esti singur in masina e enervant de monoton. suprafata era cu foarte mici exceptii (tranzit bratislava, dale beton ca pe A2) din asfalt acoperit cu griblura bine inradacinata.
vigneta se cumpara pe 3-4 zile si era cativa euro. ultima data am fost in iarna acolo, inainte de revelion.
popasurile de pe marginea drumului sunt singurul lucru nasol. sunt dezolante, cladiri vechi, ruginite, si vitrine "ceausiste".
ce se zice mai sus despre autostrada din placi de beton e autostrada cehilor prin portiunea dinspre brno, ca in rest si acolo drumurile (si mai ales peisajele) sunt exemplare. oricum, nimic deosebit de enervant.

oricum, cu o lada frigorifica pt bauturi si suficiente cd-uri razbesti si singur in masina. ca de obicei, compania cuiva care stie sa poarte o conversatie e de preferat.

#7
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Desi nu ma simt prea bine cu straini la carma cred ca pana la urma voi merge cu autocarul eurolines si inchiriez masina acolo, nu ma mai complic cu cazare pe drum, viamichelin, oboseala etc

#8
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Am inteles gresit credeam ca autocarul ajunge in 24h dar face 2 zile deci nu mai fac nici o jmecherie asa ca voi pleca cu masina peste cateva ore.

#9
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Am ajuns ieri, a tinut masina :)

#10
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Pai cum naibii sa nu tina. Oricum nu forta, mai ales sistemul de racire.

#11
descopera

descopera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 14.11.2004
:)
Pe unde ai fost prin Austria sau Slovacia ?
Cat timp ai mers cate popasuri ?

#12
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Prin austria, 2 zile.
Popas aproape de granita cu .de la un hotel ibis, ai mare grija ca in austria nu se gaseste loc de dormit, am cautat de la 12 la 05 cand am ajuns aproape de linz si am tras la un ibis. Ai grija sa fii tot timpul cu rezervorul plin ca era sa fac pana prostului de cateva ori. In rest popasuri la benzinarii la 4-6 ore sa se schimbe soferii si benzina. Drumul este excelent, cel mai greu a fost bucuresti-arad.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate