Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

masa vs definire

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Am inteles ca daca faci cu greutati mari si putine repetari cresti in masa, iar daca faci cu greutati mici si multe repetari tii se definesc muschii. eu pana acuma am facut pentru masa.. cat % din cat pot ridica maxim sa folosesc pentru definire ? si de cate repetari sa fac la o serie ? pana acuma faceam 12 repetari/serie si 3-4 serii.

#2
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 keeekeeess, on Jul 19 2007, 12:17, said:

Am inteles ca daca faci cu greutati mari si putine repetari cresti in masa, iar daca faci cu greutati mici si multe repetari tii se definesc muschii. eu pana acuma am facut pentru masa.. cat % din cat pot ridica maxim sa folosesc pentru definire ? si de cate repetari sa fac la o serie ? pana acuma faceam 12 repetari/serie si 3-4 serii.
am mai scris de 2 ori pe forumu asta ca definirea nu o faci din antrenamentu de la sala!!! ci din dieta si aerobic

#3
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
deci nu exista repetari multe cu greutati mici  :lol:

#4
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 keeekeeess, on Jul 19 2007, 13:15, said:

deci nu exista repetari multe cu greutati mici  :lol:
exista si repetari multe cu greutati mari, si repetari medii ( ca numar ) cu greutati medii :D posibilitatile sunt nelimitate !

#5
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
in sensu ca nu exista un mod de a face sala asa. nu mia spamati ca primesc email automat cand raspunde cineva.  :lol:

#6
vincent_29

vincent_29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.11.2006

 keeekeeess, on Jul 19 2007, 13:15, said:

deci nu exista repetari multe cu greutati mici  :lol:

exista si se poate chema fitness, intretinere musculara, antrenamet pt. tonus, mod de viata sanatos etc.....

#7
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 vincent_29, on Jul 20 2007, 12:01, said:

exista si se poate chema fitness, intretinere musculara, antrenamet pt. tonus, mod de viata sanatos etc.....
se mai cheama si pierdere de timp :lol:

#8
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

 alexvl, on Jul 23 2007, 13:14, said:

se mai cheama si pierdere de timp :lol:
Nu sunt de acord...  repetari multe cu greutati mici inseamna "antrenament fizic".
Nu e la fel daca stai in pat si te uiti la TV cu "fac antrenament cu greutati mici". Este clar ca si antrenamentul ala poate avea rezultate... proportionale cu efrotul depus!

#9
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
eu m-am dus la alta sala acuma si pt slabit antrenoru mi-o recomandat sa fac cu greutati oleaca mai mici decat pot ridica minim 15 repetari .. cam 25 ar fii bine .. cate 3-4 serii.

deci daca faci cu greutati mari cate 8-12 repetari si te fortezi ca nebunu faci forta si masa, iar daca faci cu mai putine greutati si multe repetari slabesti .. si faci 'definire' adica nu mai esti gras si se vede pe tine .. si mie nu mi-ar strica sa slabesc oleaca  :lol:

#10
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 keeekeeess, on Jul 25 2007, 01:29, said:

eu m-am dus la alta sala acuma si pt slabit antrenoru mi-o recomandat sa fac cu greutati oleaca mai mici decat pot ridica minim 15 repetari .. cam 25 ar fii bine .. cate 3-4 serii.

deci daca faci cu greutati mari cate 8-12 repetari si te fortezi ca nebunu faci forta si masa, iar daca faci cu mai putine greutati si multe repetari slabesti .. si faci 'definire' adica nu mai esti gras si se vede pe tine .. si mie nu mi-ar strica sa slabesc oleaca  :lol:
ia fa tu 8-10 rep asa sa te fortezi ca nebunu si tine un regim calumea sa vezi ce misto te definesti.... ala se referea ca 25 de rep sa faci... adica a 25-a deabea s-o ridici ... nu sa faci 25 si tu cu greutatea aia poti face 40 ca nu faci nik..fix pix... e mult mai greu sa faci 25 de rep pana la epuizare decat 8-10:)

#11
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 ciureanuc, on Jul 24 2007, 13:40, said:

Nu sunt de acord...  repetari multe cu greutati mici inseamna "antrenament fizic".
Nu e la fel daca stai in pat si te uiti la TV cu "fac antrenament cu greutati mici". Este clar ca si antrenamentul ala poate avea rezultate... proportionale cu efrotul depus!
cum sa stai in pat uitându-te la TV si sa faci antrenament !?!??! ala nu se cheama antrenament  :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate