Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Restaurare cada

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
@arg & @sebastiansebi - nu ma ajutati. daca cada e inca OK, nu o schimb. Eu o vad sparta. cum pot sa vad daca e cu adevarat sparta sau nu?

si daca este si tb inlocuita, de care sa pun?
De fonta nu am gasit, doar de otel la romstal.

#74
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
romstal zice pe site ca ar avea si de fonta.
https://www.romstal....fonta-c295.html

o iei pe aceasta (daca banii nu-s o problema) si nu-ti mai trebuie nici sa refaci panoul de faianta (dar probabil trebuie finisati peretii de pe cele 3 laturi, de la nivelul cazii in jos + gresie pe pardoseala de sub cada).
https://www.romstal....1-p3067676.html

eu am acest model (acril) tot de la romstal, o folosesc de 4 ani si nu am nici-o problema. in comparatie cu alte marci de cazi din acril, aceasta de la romstal mi s-a parut a fi mai groasa decat altele (ma refer la grosimea "materialului" din care este confectionata).
https://www.romstal....2cm-p21771.html

#75
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014

View Postcastoras, on 13 martie 2017 - 13:12, said:

@arg & @sebastiansebi - nu ma ajutati. daca cada e inca OK, nu o schimb. Eu o vad sparta. cum pot sa vad daca e cu adevarat sparta sau nu?

si daca este si tb inlocuita, de care sa pun?
De fonta nu am gasit, doar de otel la romstal.
uite cum sta treaba,zici ca au aparut crapaturile de un an,da?si tot de atunci banuesti ca ar curge?nu stiu cum sa zic,dar in timpul asta apa aia se infiltra prin trei tavane de bloc,nu doar prin unu,venea vecinul la tine cu drujba.daca ar fi sparta ar trebui sa curga apa din cada.curge?

#76
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Nu e chiar asa, intai au aparut crapaturi fine, ca firul de par apoi au mai crescut parca. Poate e doar crpata. nu stiu ce e .

In plus cada e zidita si asezata pe sapa de nisip, deci si nisipul ala a absorbit apa. Problema e ca fiind zidita nu stiu ce e dedesupt.

#77
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
http://www.brasovcon...-de-sticla.html

se poate repara fara sa fii nevoita sa inlocuiesti cada. si eu cred ca e din fibra de sticla cada ta, cea din acryl nu este atat de casanta, de rigida, nu stiu cum sa descriu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate