Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

credite fara adeverinta de venit

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postanducoj, on Jul 20 2007, 08:49, said:

chiar asa?? cu banii astia pui pe picioare o dugheana in ferentari care sa vanda "prafuri" sau un bordel jegos pe langa centura, se pare ca astea sunt asa de profitabile dar nu ai sta asa de linistit...daca vrei bani ptr asa ceva poti apela cu incredere la banca" Camatarii&Comp" :nonobad:
Asta e viziunea ta. Eu am alta.
Eu daca as baga 20000 in afacerea pe care doresc sa o incep (o firma de transport cu un camion frigorific de 7.5 tone)As produce in jur de 2000-2500 pe luna, bani pe care i-as baga la randul lor in altceva care ar mai produce vre o mie, iar dupa maxim un an as produce cam 3000-3500 pe luna, bani pe care i-as reinvesti in continuare.Si tot asa pana vrea Dumnezeu. Recunosc nu voi ajunge asa in Top 300, dar cine stie, poate reusesc sa "castig" vre o licitatie cu statul... :)

#20
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postkos_funny, on Jul 20 2007, 22:44, said:

As fi interesat sa-mi spui si mie cum s-ar putea spala bani prin credite! Eu unul poate sunt mai incuiat si nu vad cum, dar totusi am impresia ca tu de fapt nici nu cunosti termenul de "spalare de bani".
Daca ai bani murdari, nu ai alt venit legal, si vrei sa-i scoti la lumina, cum faci? Daca-i scoti asa direct iti pot fi puse intrebari incomode (bineinteles asta depinde si de suma si de ce vrei sa faci)
Ce ar fi mai simplu decat sa iei un credit din-asta, il folosesti la ce vrei tu, si din aia negri de sub saltea iti platesti ratele?

Edited by don_dannielo, 20 July 2007 - 22:08.


#21
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postdon_dannielo, on Jul 20 2007, 09:05, said:

Daca ai bani murdari, nu ai alt venit legal, si vrei sa-i scoti la lumina, cum faci? Daca-i scoti asa direct iti pot fi puse intrebari incomode (bineinteles asta depinde si de suma si de ce vrei sa faci)
Ce ar fi mai simplu decat sa iei un credit din-asta, il folosesti la ce vrei tu, si din aia negri de sub saltea iti platesti ratele?
Nu prea are logica ce spui tu!
In primul rand, la noi in tara nu te intreaba nimeni de unde ai bani!
Dupa logica ta, daca as avea 20000 de euro sa zicem, si as vrea sa-mi iau o masina mai de Doamne ajuta de ex dar mi-e frica sa nu ma intrebe cineva ceva daca as lua credit as scapa de griji. Pai daca ai fi analizat, te-ar intreba de unde ai bani de rate daca tu i-ai cheltuit pe masina!

Oare cat a declarat Adi Minune venitul global?

#22
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006

View Postkos_funny, on Jul 20 2007, 23:04, said:

Asta e viziunea ta. Eu am alta.
Eu daca as baga 20000 in afacerea pe care doresc sa o incep (o firma de transport cu un camion frigorific de 7.5 tone)As produce in jur de 2000-2500 pe luna, bani pe care i-as baga la randul lor in altceva care ar mai produce vre o mie, iar dupa maxim un an as produce cam 3000-3500 pe luna, bani pe care i-as reinvesti in continuare.Si tot asa pana vrea Dumnezeu. Recunosc nu voi ajunge asa in Top 300, dar cine stie, poate reusesc sa "castig" vre o licitatie cu statul... :)
2000/luna cu un singur camion frigorific?..mi-se pare mult dar nu ma pricep, am insa ceva amici care au firme de transport marfa si cam trag targa pe uscat...taxe enorme, timpi morti si mai ales concurenta acerba

#23
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postanducoj, on Jul 20 2007, 09:23, said:

2000/luna cu un singur camion frigorific?..mi-se pare mult dar nu ma pricep, am insa ceva amici care au firme de transport marfa si cam trag targa pe uscat...taxe enorme, timpi morti si mai ales concurenta acerba
As munci eu si astfel as proteja masina, as sti cum sa ma port cu clientii si am sanse sa ii fidelizez pe cei cu care merita sa lucrez.Plus ca am deja conexiunile facute. In afaceri e bine sa te bagi unde te pricepi sau unde ai o garantie ca ricul e mic.Multi vor sa faca afaceri de care nu au habar, dar de care au auzit la altii ca merg.Se apuca de ele, se blocheaza si apoi spun ca nu merg afacerile in domeniul respectiv!

Si scuze de off-topic!

#24
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

View Postkos_funny, on Jul 20 2007, 23:32, said:

As munci eu si astfel as proteja masina, as sti cum sa ma port cu clientii si am sanse sa ii fidelizez pe cei cu care merita sa lucrez.Plus ca am deja conexiunile facute. In afaceri e bine sa te bagi unde te pricepi sau unde ai o garantie ca ricul e mic.Multi vor sa faca afaceri de care nu au habar, dar de care au auzit la altii ca merg.Se apuca de ele, se blocheaza si apoi spun ca nu merg afacerile in domeniul respectiv!

Si scuze de off-topic!

Nu te cred cand spui ca esti raportat la CRB din vina bancilor si nu din vina ta. Daca este asa si poti demonstra cu acte in regula, atunci chiar ai alternative si cai de atac.

Cat priveste ceea ce spui tu ca vrei sa faci nu e chiar asa greu daca iti pui capul la contributie. Fii foarte atent:

Tot spuneai tu ca pui bani deoparte ca sa strangi 20.000e, nu? Ei asta inseamna ca ai pus ceva deoparte si daca asa este poate ai deja 5.000. Daca ai banii astia, iti faci o firma cu care misti cate ceva, pentru a strange trei balante lunare. Peste trei luni aplici pentru un contract de leasing. Daca ai avansul si un girant lucrurile sunt simple nu prea ai in ce sa te incurci... Numai ca treburile astea cu frigul, spun eu ca sunt influentate de sezon si de cererea mare din perioada curenta. Gandeste-te bine ca va trebui sa platesti rate si cand afara sunt -25 grade.

#25
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postfloraur, on Jul 20 2007, 10:11, said:

Nu te cred cand spui ca esti raportat la CRB din vina bancilor si nu din vina ta. Daca este asa si poti demonstra cu acte in regula, atunci chiar ai alternative si cai de atac.

Cat priveste ceea ce spui tu ca vrei sa faci nu e chiar asa greu daca iti pui capul la contributie. Fii foarte atent:

Tot spuneai tu ca pui bani deoparte ca sa strangi 20.000e, nu? Ei asta inseamna ca ai pus ceva deoparte si daca asa este poate ai deja 5.000. Daca ai banii astia, iti faci o firma cu care misti cate ceva, pentru a strange trei balante lunare. Peste trei luni aplici pentru un contract de leasing. Daca ai avansul si un girant lucrurile sunt simple nu prea ai in ce sa te incurci... Numai ca treburile astea cu frigul, spun eu ca sunt influentate de sezon si de cererea mare din perioada curenta. Gandeste-te bine ca va trebui sa platesti rate si cand afara sunt -25 grade.
Exact asa am gandit si eu dar mai am vreo 2000 de strans pana ajung la zero cu datoriile.Plus ca vreau sa strang un avans mai mare pt o masina aproape noua. Vreau sa am rata mica deoarece nu suport stresul datoriilor.Acum ma chinui cu o duba de 20 de ani care imi macina nervii dar sper intr-un an maxim sa strang banii pe carca ei.
Cat despre camionul frigorific, nu se munceste sezonier pt ca se poate cara orice, frigul e un plus fata de celelalte tipuri. Eu am o conexiune pe rute de Asia, si am nevoie de frig.
Iar despre imprumuturi , nu prea mai am de gand sa ma ating, poate reusesc si fara.
Eu nu am patit necazul din cauza bancii, ci a firmei la care am lucrat.Aveam garantie oprita iar cand am plecat din firma nu au vrut sa mi-o returneze pt ca au spus ca am descoperire pe cardul de salariu si trb sa vireze la banca banii.Nici nu as mai fi avut prea mult de ridicat dupa aceea din garantie si nu m-am mai interesat. Aici a fost greseala mea si o recunosc. Prostia se plateste. Nelocuind la adresa din BI nu am primit nimic da la banca si nu am aflat ca firma nu virase banii. Am aflat cand am vrut sa fac un credit, dupa vreo 3 ani. Firma nu a recunoscut greseala, mai ales ca se schimbase aproape tot staff-ul.Mi-au returnat garantia si atat. Apoi am achitat creditul, bineinteles, suportand dobanda exorbitanta si cam asta e . 7 ani adio banca! AMR 4.:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate