Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

A1-Romexpo

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Am si eu o rugaminte pentru cei care cunosc Bucurestiul,cum pot ajunge din militari la romexpo ? Care ar fi cel mai bun traseu de urmat ?

#2
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Asta chiar ca e calatorie auto, nu gluma :bigwhitegrin: Trebuie sa ajungi pe Uverturii si apoi tot inainte peste Podul Grant, urmand linia lui 41. Langa Sofitel o sa faci stanga si se vad galeriile expozitionale.

#3
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 01.02.2007

View Postseerkan, on Jul 17 2007, 13:56, said:

Am si eu o rugaminte pentru cei care cunosc Bucurestiul,cum pot ajunge din militari la romexpo ? Care ar fi cel mai bun traseu de urmat ?

Dupa intrarea in Buc o ti drept inainte pina ajungi la prima intersectie cu adevarat mare (unde ai urmatoarele repere: pe partea dreapta, chiar in colt e MEGA IMAGE, tot acolo o sa observi pe partea dreapta dar dupa intersectie CORA, vis-a-vis de CORA pe partea stinga chiar in coltul intersectiei e showroom Toyota). In acea intersectie faci stinga. Imediat dupa ce ai facut stinga o sa observi iesirea din pasaj - pe acolo vine tramvaiul 41 - metroul usor imprejmuit cu un gard galben. Mergi tot timpul dupa linia de tramvai, te tii de gardul galben. Treci de Lacul Morii - Podul Grant (imposibil sa nu iti dai seama care e) dupa ce cobori Podul Grant la prima mare intersectie (cu Bd. Mihalache - o recunosti usor ca treci peste o linie de tramvai) gardul galben dispare dar tu tii in continuare de linia de tramvai (mergi tot inainte). La primul semafor dupa aceasta intersectie (ai pe partea stinga in fata  intersectie sediul Asiban) tramvaiul face stinga si tu tot dupa el. La capatul bulevardului (Marasti se numeste) e intersectia de la Romexpo, acolo intoarce si tramvaiul 41. Sper ca ai inteles. Daca nu mesaj. Bafta.

#4
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Postseerkan, on Jul 17 2007, 13:56, said:

Am si eu o rugaminte pentru cei care cunosc Bucurestiul,cum pot ajunge din militari la romexpo ? Care ar fi cel mai bun traseu de urmat ?
Daca vii dinspre Pitesti , iesi de pe A1 la iesirea spre Carffour , faci stanga pe centura spre Chitila . Mergi pe centura , ajungi la un pod , urci pe el si la sensul giratoriu faci dreapta  . Mergi inainte pe o sosea cu 4 benzi pana cand aceasta se ingusteaza  si incep lucrarile la drum . Acolo apar liniile de tramvai , faci stanga inaintea lor si mergi pana la primul semafor , care nu functioneaza( o sa ai in dreapta un OMV)  , la semafor faci dreapta pana la urmatorul semafor , care functioneza , la care faci stanga si apoi inainte pana la Romexpo . Pare complicat dar e mult mai rapid decat sa intri in Militari .

#5
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Esti barbat sau woman. Daca esti barbat nu ai nevoie decat de o harta imputita. Te dai jos din masina si intrebi.

Daca nu, te plimbi 6 ore pana inveti pe de rost Buc. Consumi un milion, dar sti tot Bucurestiul.

#6
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Ce-i pasa lui Basarab daca si-a luat Skoda cu GPS... a uitat cum era sa conduca Logan fara GPS si cum e sa te descurci printr-un oras mare.  :deadtongue:
Cine invata tot Bucurestiul in 6 ore ii dau o lada de bere. Sunt de 7 ani in B si inca nu-l stiu pe tot desi merg zilnic cu masina.

@seerkan
Bre, urmeaza sfaturile lui dacibesti. A explicat scurt si la obiect. Asta e cea mai buna varianta. Sa nu te descurajezi cand vezi traficul din B, aici soferii sunt mult mai civilizati ca in alte parti si chiar daca gresesti vreo banda ceva, daca dai semnal o sa te lase sa te bagi sigur una din 3 masini.

Bafta multa.  :peacefingers:

#7
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
cred ca se referea la Baicoi, nu la Bucuresti cu 6 ore ale lui... :lol:
nene basarab, ti-ai mai pierdut din umor...da ce, o femeie nu poate sa intrebe unde e o strada? misoginule.  :lol:

#8
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
In 2 zile inveti Aprope tot Bucurestiul. Rutele principale, nu stradutele. Dao incolo de treaba ca sunt niste bulevarde si niste Strazi, nu or fi bombe atomice.

Quote

aici soferii sunt mult mai civilizati ca in alte parti si chiar daca gresesti vreo banda ceva, daca dai semnal o sa te lase sa te bagi sigur una din 3 masini.

ABSOLUT ADEVARAT. La multi le-am spus si eu asta, la multi din Pitesti. Traficul din Buc este foarte, foarte bun si ca oameni si ca infrastructura. Un mare 10 si lui Base si Videanu.

Edited by Basarab, 20 July 2007 - 19:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate