Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Blat

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
kimosabe

kimosabe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 16.01.2006
Mi-am spart peretele din bucatarie inspre balcon si asi dori sa lipesc un blat, ca sa-mi fac un minibar. Cu ce se poate lipi durabil PAl-ul pe zidarie ?
Multumesc

#2
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004
eu nu prea am idee de modalitati de lipire, insa iti fac o sugestie: de ce nu faci asa: fixezi o bucata de...orice iti convine tie si poate fi strabatut de suruburi, cu cativa centimetri mai mare decat peretele pe care il pastrezi ca picior al barului. Blatul asta il fixezi cu suruburi mari de  sus in jos in perete. apoi suprapui peste el blatul barului si fixezi cu suruburi care strabat suportul fixat in perete si o parte din blatul barului, de jos in sus. Daca esti paranoic poti sa adaugi intre cele doua blaturi si niste adeziv, da' poate odata o sa te apuce sa schimbi blatul si atunci ar fi distractie.

#3
kimosabe

kimosabe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 16.01.2006
Am fost pe la o cunostinta care si-a montat un asemenea blat prin lipire (de fapt la lipit firma ce a facut mobila) dar nu stie ce au folosit.
Varianta cu suruburi nu prea ma incanta (a fost prima la care m-am gandit).

#4
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004
pai depinde de cat de lat e peretele in care vrei tu sa "infigi" blatul daca are sau nu eficienta lipirea. desi eu nu inteleg de ce nu te incanta varianta suruburilor, ca astea oricum ar fi ascunse complet privirii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate