Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Camine in Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
BogdanSatuMare

BogdanSatuMare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.08.2007
chestia cu politia??? in ce camin a fost?? al cui?? camin?? cei de la AR cum sunt??? si despre caminul 2 ce stiti care-s conditile.. e pe Memorandului.. ms  :mellow:

#20
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

 BogdanSatuMare, on Sep 23 2007, 16:09, said:

chestia cu politia??? in ce camin a fost?? al cui?? camin?? cei de la AR cum sunt??? si despre caminul 2 ce stiti care-s conditile.. e pe Memorandului.. ms  :mellow:
1. Data viitoare incearca sa pui intrebarile mai logic, si fara atatea "???"
2. chestia cu politia se intampla aproape in fiecare seara, in preajma caminelor unde sunt multi studenti huligani, care tulbura linistea publica, si exista persoane care cheama politia, ascunzandu-si identitatea.
3. caminul 2 e pe Memo, si anul universitar trecut a fost naspa, deci am auzit ca e nasol acolo

#21
CostyCt

CostyCt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2007

 Talkabout, on Sep 23 2007, 21:21, said:

Eu sunt la Constructii ... am fost ieri (24)  sa imi vad camera ...caminul ...arata foarte bine eu sunt in C1(memo)  , sunt renovate ( termopane , parchet , paturi noi (4 in camera)  , cam mici dar ... nah .. s-a dus binele d aksa , sunt pe  unitbv.ro afisate listele cu cazarea ;) , bafta


#22
buuric

buuric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2006
sal, aveti idee cam ce e prin memo in camiu 2??? am auzit k ar fii cam mare tziganie p acolo, batai , scandaluri , cik ar cere bani aia mai mari!!! e adevarat?? voi ce stiti despre caminu 2??
e chiar atat de naspa sau exagereaza lumea???

#23
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
locuind in brasov...nu cred sa fie chiar asa....totusi sunt oameni nu animale...iar daca ai vreo problema exista autoritati

#24
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Eu n-am fost in 2 decat cu ocazia unor reexaminari, da' n-am stat prea mult ca am scapat iute de examenu cu pricina... din punct de vedere igienic conditiile erau mizere in comparatie cu Colina(asta prin 2000), despre probeleme sociale nu stiu prea multe fiindca in RE-uri studentii vin si pleaca la 3-4 zile in functie de bafta... da' nu cred sa fie asa, iar referitor la batai, daca stai in banca ta sunt sanse mult mai mici sa ti-o incasezi!
Oricum marea majoritatea batailor incep la chefuri, da' tu fiind un boboc fricos n-ai ce cauta acolo  :lol:

Iar referitor la bani, n-am auzit de asa ceva, da' daca-i adevarat e nasol, oricum asta deja-i de natura penala si se poate apela cu incredere la politie! Sau la o bata in coastele lu ala, asa dimineata pe racoare cand isi savureaza tigara cumparata cu banii tai!

#25
axeman

axeman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.12.2006
Salut. Eu de luni incep anul I la IEI. Am fost repartizat in caminul 15. Stiti sa imi spuneti ceva despre el? Conditii, locatie, etc? ( am inteles ca este pe colina ).

Va saut pe toti  :wave:

#26
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
E ok, sunt module cu 2 camere buda si dus! Intr-o vreme erau camere modernizate si nemodernizate, acum cred ca toate sunt modernizate! Daca nu, atunci cum ti-o fi norocu...

Am vreo doua poze din vremea studentiei in care se vede partial caminu 15

Attached File  parcare.jpg   59.53K   83 downloads
Se poate vedea doar o mica parte din fata caminului,
ala mare din fata e caminu 16 (doar de fete), poza e facuta din caminu 12
iar jos e parcarea si intrarea comuna in cele 4 camine 11,12,14,15

Attached File  iarna2.jpg   36.18K   73 downloads
Asta-i facuta din caminu 14 si se vede spatele caminului 15

#27
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Are cineva habar de caminul 8 de pe Memo? vor fi usi noi sau tot alea de pefeleu, crapate si lovite? (usile de la camere, ma refer). Am auzit ca de anu asta de baga internet prin fibra, s-a facut o noua retea, si s-a renuntat la alea improvizate. Deci net in fiecare camera, cu 4 prize. e adevarat? e valabil si pt. caminul 8? intreb pentru ca sunt cazat acolo, si vreau sa stiu ce conditii ma asteapta, fata de cum am plecat din iulie. a fost cineva prin 8 sa vada care e treaba? se munceste?
Bafta

#28
dracula99

dracula99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.06.2006
eu am fost azi in C4 si inca se mai lucra. camerele sunt cu termopane,jaluzele verticale si parchet

#29
psycos

psycos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.11.2006
Caminul 8 e super ok... arata bine si lumea e buna..cu exceptia la cativa nebuni (simpatici de altfel).Caminul 9 e cel mai de belea, acolo e silvicultura, ei sunt cu ale lor, daca nu sunteti la silvicultura nu primiti loc acolo. 4,5,10 camine bune si 1 si 2 parca se renovau. E destul de bine in Memo, s-au schimbat multe din 2003 cand am venit eu la fac. Depsre colina nu pot sa zic prea multe, acolo sunt prea multe.
Problema cu Brasovu e ca e un oras de mosi, si de batrani 80% in autobuz cu mine sunt moshari. Viata de noapte nu prea e cine stie ce, sambata ,joia miercurea mai e ceva da in general e gol peste tot si e destul de scump. In rest...mie sila sa mai scriu

#30
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
mi-a placut cu brasovu oras de mosi :)...
cel putin prin steagu si tractoru...cartierele unde locuiesc fostii muncitori din fabrici....
oricum e un oras curat in continua schimbare...e mai greu cu locurile de munca pentru studenti....ah...si o sa aveti sansa sa va plictisiti repede de el....eu cel putin il cunosc la milimetru si abia astept sa ma mut
ce mai trebuie spus ca e un oras lipsit total de violenta...in brasov mergi oriunde si oricand si facand orice si nu ai ce sa patesti...e plin de inofensivi

Edited by Alex_Dum, 26 September 2007 - 22:59.


#31
geo2087

geo2087

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.09.2007
PT. TALKABOUT si nu doar el:

sunt in anul 1 la MI si am fost si eu sa imi vad caminul (C8) ieri... si e o mizerie... mai ales la toalete, nu stiu de cand sta rahatu acolo... oribil... usile de la camere nu ajuta la nimik... sunt ca branza... e naspaaaaaaa

Edited by geo2087, 27 September 2007 - 13:41.


#32
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Ah deci la fel sunt.. vechi. nasol, credeam ca va fi imbunatatit totusi. sper ca macar net sa avem in camera. puteau sa repare si 8-u cat de cat nu le era greu. in fine. poate vom fi colegi de palier

#33
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Rog moderatoru care a sters mesajul meu de astazi, sa-si justifice actiunea! Era cumva offtopic?

Edited by Berti, 27 September 2007 - 15:31.


#34
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Da.. se pare ca astia de la softpedia cred ca daca-s moderatori au dreptu sa stearga ce vor ei, si mai ales fara motiv. niste derbedei. ce nu le place, repede sterg. halal moderatori la Softpedia!

Edited by Lucian_M, 01 October 2007 - 14:31.
Data viitoare- dam bonus. Deocamdata multumim de compliment!


#35
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 Berti, on Sep 27 2007, 16:29, said:

Rog moderatoru care a sters mesajul meu de astazi, sa-si justifice actiunea! Era cumva offtopic?
da

 Talkabout, on Sep 27 2007, 16:42, said:

Da.. se pare ca astia de la softpedia cred ca daca-s moderatori au dreptu sa stearga ce vor ei, si mai ales fara motiv. niste derbedei. ce nu le place, repede sterg. halal moderatori la Softpedia!

vai dar multumim , dar DERBEDEII astia au o misiune de facut si un regulament de respectat, nu de aruncat cu kko in dreapta si in stanga. Acel regulament pe care se presupune ca l-a citit fiecare la logarea pe forum

Edited by aiptek, 01 October 2007 - 14:36.


#36
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

Quote

xenonXXL: pana la urma am renuntat la camin, caut gazda!
Din ce motiv? N-ai primit loc sau asa vrei tu?

Edited by aiptek, 03 October 2007 - 07:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate