Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Camine in Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
As vrea sa aflu de la voi pe la camine din Brasov sunteti cazati si cum este viata acolo.
Si as mai vrea sa aflu daca facultati ca Spiru, Baritiu etc ... ofera camin.
Va multumesc

#2
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Universitatea Transilvania are doua complexe studentesti:
- in Memo aka Memorandului sunt naspa, cu buda si dusurile pe palier.
- pe Colina sunt mai bune, module cu 2 camere cu dus si buda, de cand am terminat am inteles ca s-au facut mai multe upgrade-uri,  termopane, faianta, gresie noua, etc... daca vrei sa vezi niste poze anuta-ma si iti trimit un link.

Despre facultatile particulare n-am habar!

#3
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Da, ar fi ok niste poze ;)

Edited by Lucian_M, 01 October 2007 - 14:26.
ar fi, nu "ar fii"


#4
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
de exterior pot face eu maine cateceva, daca te intereseaza exteriorul (arata binisor)

#5
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Da, ma intereseaza si exteriorul si ma mai intereseaza si daca facultati particulare gen Baritiu sau Spiru Haret ofera camin.

#6
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
Din cate stiu nu au camin (dar e posibil sa ma insel)

#7
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Pana la urma nici un raspuns ....

#8
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
Ma scuzi nu am ajuns. Azi am muncit vreo 13-14 ore si nu am mai ajuns. Maine am ceva timp si incerc.

#9
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Cateva poze gasesti aici

#10
XenonXXL

XenonXXL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.05.2006
Mersii ptr link ;)

#11
BogdanSatuMare

BogdanSatuMare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.08.2007
Buna.. am gasit si eu forumul acesta.. astazi.. si ash vrea si eu niste info despre caminele pe de Memorandului..
Din toamna foi fi la AE ( auto rutiere engleza..) si voi sta la camin.. dak puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva detalii.. si poze despre camin.. cati stam in camera.. si  conditii... (dak s-au modernizat.. ).. orice..
multumesc... si.. astept.. raspunsurile voastre..  :rolleyes: :confuzzled:

#12
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 20.09.2006
Desigur, eu am terminat un an, acum intru in anul 2 la mate-info. Stau cazat pe memo(am intrat cu pile, camera rezervata din august anu trecut) si pot sa zic ca conditiile sunt bune. e loc si de mai bine. in unele camine ar fi bine sa se respecte regulamentul de ordine interioara, care de multe ori nu e respectat, fiind nevoit sa chem politia. in general e bine

#13
Freeza

Freeza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.10.2003

 Talkabout, on Aug 17 2007, 01:03, said:

Desigur, eu am terminat un an, acum intru in anul 2 la mate-info. Stau cazat pe memo(am intrat cu pile, camera rezervata din august anu trecut) si pot sa zic ca conditiile sunt bune. e loc si de mai bine. in unele camine ar fi bine sa se respecte regulamentul de ordine interioara, care de multe ori nu e respectat, fiind nevoit sa chem politia. in general e bine

Ai grija cu chematul politiei ca stiu si eu pe unul si la sfarsit o venit baietii sa-i dea bucata :D

#14
mikkas

mikkas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.07.2007
Buna! Nu stiu daca va ma ajuta cu ceva dar am terminat anul asta la Transilvania si am sta pe colina. Desi mai au de muncit la aranjarea camerelor - si vorbesc si despre colina si despre memo-  situatia nu e asa de neagra..cel putin pe colina au pus termopane, parchet, dulapuri, mese si saltele noi, au aranajt baile in module..asa ca acum e mai fain in 14 de ex decat in 16 unde fiecare camera are baie proprie. E adevarat ca in memo nu sunt camere cu baie proprie sau module, dar au aranajt baile si camerele.  Daca nu aveti aranjate deja cazarile, duceti-va la inceputul anului scolar pe la secretariatele facultatilor unde sunteti. Si poate dupa cateva discutii si explicatii cu secretarele gasiti camere. Bafta!

#15
BogdanSatuMare

BogdanSatuMare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.08.2007
ok dar dak va rog... sa-mi spuneti si mie ceva de caminele AR-ului.. sau caminul Ar-ului..cum sunt.. vechi urate si mucegaite ( glumesc)...  eu vin din Satu Mare si ash vrea sa stiu.. cam cum e .. unde-s baile?? in camere sau .."pe hol" .. cati stau in camera??  si poze dak aveti careva.. ash fi foarte recunoscator.. :).. :mellow:  astept cu nerabdare.. niste raspunsuri..

#16
BogdanSatuMare

BogdanSatuMare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.08.2007
o si inca ceva.. mai e cineva din Satu Mare .. sau Baia Mare..  sau din imprejurimi.. :)

Edited by Lucian_M, 01 October 2007 - 14:27.


#17
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 20.09.2006

 Freeza, on Aug 29 2007, 01:44, said:

Ai grija cu chematul politiei ca stiu si eu pe unul si la sfarsit o venit baietii sa-i dea bucata :D
stai linistit, nu imi dezvalui identitatea. rog politia sa nu mi-o dezvaluie. eu o chem mereu cand ma simt ca nu sunt in largul meu sau ceva ma deranjeaza exagerat de mult(fum de tigara care nu dispare nici dupa rugamintile mere din camera, galagie afara noaptea, petreceri in camere, orice alte atacuri la adresa mea). mana pe telefon, si 112. se rezolva cu amenzi serioase acelora

#18
puppe

puppe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.09.2007

 BogdanSatuMare, on Sep 12 2007, 12:42, said:

ok dar dak va rog... sa-mi spuneti si mie ceva de caminele AR-ului.. sau caminul Ar-ului..cum sunt.. vechi urate si mucegaite ( glumesc)...  eu vin din Satu Mare si ash vrea sa stiu.. cam cum e .. unde-s baile?? in camere sau .."pe hol" .. cati stau in camera??  si poze dak aveti careva.. ash fi foarte recunoscator.. :).. :mellow:  astept cu nerabdare.. niste raspunsuri..

Cand am terminat eu fac., AR era si in Memo si pe colina. In Memo ai baia comuna pt. 10 camere, iar pe Colina baia e comuna pt. 2 camere. In camera stai 4-5 sau depinde ce pile ai :D Eu am stat si numai 2 in camera :thumbup:
Oricum asta a fost acum 5 ani, daca de atunci sunt schimbari majore, sorry....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate