Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Maroc

- - - - -
  • Please log in to reply
559 replies to this topic

#37
paul06

paul06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 09.08.2006

View PostDeathRipple, on Nov 26 2007, 17:34, said:

am si eu o intrebare: ce faci in madrid? stai 15 ore in aeroport? nu de alta, dar si eu am aceeasi problema ca si tine, numa' ca e "deplasata" spre luna martie. inclin spre varianta sa stau in madrid de vineri noaptea pana duminica la pranz. iar de la madrid iau un alt low-cost, blue nu stiu cum...imi scapa numele, am un link pe un alt browser.

Imperator: prin milano e si mai dezastru cu legaturile.

La dus, ajung in Madrid la 1 noaptea, iar la intors la 12 noaptea.
In principiu, o sa iau o camera sa ma odihnesc si dimineata vizitez orasul. Avionul in ambele situatii este dupa pranz.
Nu am cautat inca sa vad ce hoteluri gasesc, unde sunt pozitionate si in functie de asta daca mai am timp si de vizitat.
Oricum, pentru ca faci acelasi lucru in martie, o sa-ti spun ce decizie am luat cu noptile din Madrid dar si la intoarcere cum a fost totul.

#38
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDeathRipple, on Nov 27 2007, 19:03, said:

mersi :) sunt de 3 ori mai scumpe.
Nici o problema, nu e decat 730 dolari... Cu EasyJet, e cumulativ 151 euro.
Nu stiu exact datele cand pleci, dar m-am uitat asa intr-o doara.

Pleci dupa-amiaza din Bucuresti
Bucuresti - Milano 16:45 - 18:00
Te duci, te culci in Milano, bei un capuccino in Piazza del Duomo, te bati cu skinheadsii de acolo. A 2-a zi, te scoli dimineata (in caz ca nu-ti petreci noaptea in club)
Milano - Marrakech 6:35 - 8:50

Returul, la fel, petreci o zi in Milano

Marrakech - Milano 9:20 - 13:35
Milano - Bucuresti 13:00 - 16:15

#39
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostImperator, on Nov 29 2007, 13:15, said:

Nici o problema, nu e decat 730 dolari... Cu EasyJet, e cumulativ 151 euro.
Nu stiu exact datele cand pleci, dar m-am uitat asa intr-o doara.

Pleci dupa-amiaza din Bucuresti
Bucuresti - Milano 16:45 - 18:00
Te duci, te culci in Milano, bei un capuccino in Piazza del Duomo, te bati cu skinheadsii de acolo. A 2-a zi, te scoli dimineata (in caz ca nu-ti petreci noaptea in club)
Milano - Marrakech 6:35 - 8:50

Returul, la fel, petreci o zi in Milano

Marrakech - Milano 9:20 - 13:35
Milano - Bucuresti 13:00 - 16:15

ntz. daca e sa ma duc cu easyjet, o iau prin madrid. milano l-am vazut, nu mai vreau macaronari. gasisem o combinatie intre easyjet si un low-cost spaniol spre marrakech, la intoarcere stau vreo 2-3 ore in aeroport. o sa vin cu detalii, pe moment nu am timp.

paul06: astept cu interes

Edited by DeathRipple, 29 November 2007 - 15:54.


#40
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

View PostDeathRipple, on Nov 29 2007, 15:53, said:

gasisem o combinatie intre easyjet si un low-cost spaniol spre marrakech, la intoarcere stau vreo 2-3 ore in aeroport. o sa vin cu detalii,

detalii? vreo combinatie interesanta,la preturi interesante?

#41
maz_max

maz_max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.12.2007
Salutare oameni buni..am fost vara asta intr-o excursie de vreo 2 sapt impreuna cu 3 prieteni si as vrea sa vad dau cateva sfaturi..poate o sa va fie de ajutor..in primul rand transportul..nu cred ca are sens sa va luati bilete de avion fix pana in maroc..sunt mai scumpe..asa va va recomand sa luati bilet dus-intors pana la malaga iar de acolo merget cu un bus pana la algeciras de unde luati ferry-boatul si in 45 min sunteti in tangier..cu ocazia asta nu ratati stramtoarea gibraltar si drumul va ajunge pe la jumatate in privinta banilor..in al doilea rand cazarea..in toate orasele unde veti merge veti gasi moteluri sau pensiuni unde cazarea este intre 5-10 euro\pers pe noapte..10 euro daca vreti televizor in camera..asa ca v-as recomanda sa rezolvati cazarea la fata locului..imposibil sa nu gasiti locuri..din nou ajungeti cu costurile la mai putin de jumatate..ca sa nu mai mentionez faptul ca astfel programul vostru e mult mai flexibil..asta daca nu sunteti fitosi si vreti hoteluri de 4-5 stele..

#42
oid

oid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.02.2007
@maz_max: care este cea mai buna modalitate de a calatori de la tangier la marrakech?
cat dureaza in total drumul pe aceasta varianta (bucuresti-marrakech pe la malaga, algeciras, tangier)? se poate face intr-o zi?
in privinta banilor cu ce valuta e cel mai bine de mers: euro sau dolari?
merita mai mult inchirierea unei masini si apoi excursii de capul tau sau contractarea la fata locului a unei excursii organizate de 3-4 zile in desert?
multumesc mult.

#43
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postoid, on Jan 20 2008, 21:31, said:

@maz_max: care este cea mai buna modalitate de a calatori de la tangier la marrakech?
cat dureaza in total drumul pe aceasta varianta (bucuresti-marrakech pe la malaga, algeciras, tangier)? se poate face intr-o zi?
in privinta banilor cu ce valuta e cel mai bine de mers: euro sau dolari?
merita mai mult inchirierea unei masini si apoi excursii de capul tau sau contractarea la fata locului a unei excursii organizate de 3-4 zile in desert?
multumesc mult.
Nu sunt maz_max dar ma bag si eu in vorba... ca stiti voi cine...
1. Am mers cu trenul de la Tanger la Marrakech. Face cam 10 ore, taman bine de tras un somn pe trenul de noapte (plecare Tanger la 21:05, soseste la Marrakech la 8:05).
2. Daca consideri ziua ca are 24 de ore, se face. Malaga - Algeciras vreo 4 - 5 ore cu autobuzul, Algeciras - Tanger intre 2 si 4 ore, depinde de cum da Allah sa bata vantul si inca 10 ore cu trenul pana la Marrakech. Plus, vami, transferuri, vapoarele nu pleaca din ora in ora...
3. indiferent.
4. de departe, merita sa-ti inchiriezi masina si sa pleci in desert. Sosele impecabile (e drept, dincolo de Atlas pe un fir de circulatie), nu foarte mult trafic, peisaje incredibile pe drum unde vrei sa opresti.

#44
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postoid, on Jan 20 2008, 21:31, said:

@maz_max: care este cea mai buna modalitate de a calatori de la tangier la marrakech?
cat dureaza in total drumul pe aceasta varianta (bucuresti-marrakech pe la malaga, algeciras, tangier)? se poate face intr-o zi?
in privinta banilor cu ce valuta e cel mai bine de mers: euro sau dolari?
merita mai mult inchirierea unei masini si apoi excursii de capul tau sau contractarea la fata locului a unei excursii organizate de 3-4 zile in desert?
multumesc mult.
Exista o posibilitate ieftina sa ajungi in Maroc - cu Easy Jet, schimband fie in Milano, fie in Madrid. Stiu pe cineva care a dat vreo 150 de euro dus-intors - cu bilet luat din timp

#45
oid

oid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.02.2007
multumesc pt info; probabil ca o sa te mai bat la cap pana plec (sf aprilie) :)

#46
carpatic

carpatic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.01.2006
Daca ajungi tarziu in Tanger poti lua autobuz, pleaca tocmai de la iesirea din zona portuara, sunt curse care pleaca tarziu, eu am plecat pe la 11 PM. Schimbi autobuzul la Casablanca, pe la 5 AM. La autobuze trebuie sa iei si bilete pentru fiecare bagaj pus in cala ^_^ , daca te abordeaza vreun localnic si-ti explica asta, are dreptate, e posibil sa nu fie tout care vrea sa-ti ia banii degeaba B)
Poti calatori cu autobuze, cu tren pe anumite rute,  dar daca vrei sa vezi multe locuri, sa faci un pic de offroad prin munti sau desert, e ideal sa inchiriezi un 4x4 (daca te tine buzunarul). O varianta buna e si sa aduni o gashca de turisti si sa inchiriati impreuna un 4x4 cu sofer, care sa te duca pe unde vrei tu.

Edited by carpatic, 23 January 2008 - 12:46.


#47
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
eu m-am tot uitat pe net si am combinat avioane, trenuri, autobuze, vapoare etc....concluzia e ca nu exista ceva satisfacator. cele mai multe optiuni le ai cu easyjetu' la madrid (pleaca vineri seara, se intoarce duminica dupa-amiaza). de-acolo, ori cauti un low-cost spaniol, ori iti dai drumu' cu trenu' pana la mediterana si de-acolo vaporel la tangier. oricum ar fi, se pierde mult timp pe drum, multa agitatie si oboseala. sau se poate combina o cu vizita in spania, si atunci de foarte bine.

eu renunt pentru moment :)

#48
maz_max

maz_max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.12.2007

View Postoid, on Jan 20 2008, 21:31, said:

@maz_max: care este cea mai buna modalitate de a calatori de la tangier la marrakech?
cat dureaza in total drumul pe aceasta varianta (bucuresti-marrakech pe la malaga, algeciras, tangier)? se poate face intr-o zi?
in privinta banilor cu ce valuta e cel mai bine de mers: euro sau dolari?
merita mai mult inchirierea unei masini si apoi excursii de capul tau sau contractarea la fata locului a unei excursii organizate de 3-4 zile in desert?
multumesc mult.


      Salut..abia acum am vazut intrebarile tale caci am fost putin plecat..dar vad ti s-a raspuns la mare parte din ele..ce mai e de spus cu banii..eu cred ca ar trebui dolari sa ai la tine..vara trecuta un dolar facea vreo 8 dirhami..iar un euro 10..dar mai verifici si tu cursurile cand pleci..cu transportul eu zic sa faci o oprire prin tanger macar o noapte si dupa aia sa pleci mai departe ..e mai comod si orasul e super..iar pe acolo eu am calatorit doar cu autobuze locale pana in orasele unde vroiam sa ajung..super ieftine si inspre orice directie..cu trenul nu am fost ca unde vroiam eu sa merg nu era cale ferata..masinile din cate  am vazut sunt cam scump de inchiriat..mai bine iei din Spania daca tii neaparat..iarasi poti sa mergi cu taxiul intre orase..sunt f ieftine..bineinteles dupa ce tocmesti cu soferul 2 ore..eu am dat pe o distanta de vreo 200km undeva la vreo 30 dolari..

#49
paul06

paul06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 09.08.2006
Pe 9 ianuarie m-am intors si eu dintr-un superb sejur in Maroc.
Am fost cu Easyjet prin Madrid si n-am avut nici un fel de probleme. Intotdeauna au ajuns cu 20-30 min mai devreme !!
Am plecat pe 26 decembrie cu o noapte cazare la un Ibis de langa aeroportul din Madrid. Greseala, pt ca a trebuit sa platesc 22 euro, taxiul pana la hotel. Daca trebuie sa stati undeva noaptea, incercati la Tryp hotel, care este chiar vis-a-vis de hotel si puteti merge pe jos.
Pentru a ajunge de la aeroport in Casablanca aveti 2 variante: trenul care pleaca chiar din aeroport (nu iesiti din aeroport) sau taxiul, care in functie de timp si dorinta de negociere costa intre 15-23 euro (noi am platit 18 euro, iar 23 euro costa fara targuiala). Ne-am cazat la Ibis-ul de langa gara. Optiune foarte buna. Hotel curat, personal amabil, mic dejun indestulator si pozitia foarte buna intrucat la 6.50 aveam tren spre Marrakech.
Revelionul l-am petrecut  in Essaouira, iar ca sa ajungem acolo am luat trenul pana in Marrakech si apoi Supratour-ul
(pret tren+autocar 14 euro).
In Essaouira este foarte frumos, am prins o vreme excelenta, soare in permanenta mai putin in ziua plecarii.
Cazarea am ales-o in afara medinei (Villa Flora) si au fost conditii excelente.
Din Essaouira am plecat tot cu Supratour-ul (6 euro) spre Marrakech.
Cazarea in Marakech a fost intr-un riad de la marginea medinei. Este imposibil sa gasesti un riad in medina din Marrakech. Asa ca de la autocar, am luat taxiul (2,5 euro) si am sunat la riad unde proprietara a vb cu soferul si au stabilit un loc de intalnire de unde sa ne ia.
In Marrakech vei fi intrebat mereu de localnici ce anume cauti: cumparaturi, cazare, etc. Daca accepti ajutorul lor, trebuie sa fi pregatit sa le platesti prestatia.
Din punctul meu de vedere, optarea pt un riad din medina a fost o greseala. Strazile sunt foarte inguste si cladirea nu are soare. Camera era racoroasa (se rezolva cu AC) si foarte umeda. Aveam senzatia cand ma imbracam ca hainele abia au fost spalate.
Sunt foarte multe de spus. Marrakech (fara medina) este un oras superb, curat, civilizat. Nu trebuie ratat nici show-ul de seara din piata Jemma El Fna, nici targiala din medina, plimbarea pe Bd Mohammed V sau prin parcul Menara.
Marocanii sunt oameni foarte amabili, intotdeauna zambitori si dornici sa te ajute (inclusiv politistii).
De preferat este sa stii franceza, insa nevoia i-a facut sa stie totusisi un pic de engleza.
La intoarcere, intrucat avionul era pe la ora 14.00, am ales un hotel din centrul Madridului (H. Anaco) si a meritat din plin. Era proaspat renovat, pozitia era excelenta si fiind perioada de reduceri am putut in putinul timp sa facem si cumparaturi (reduceri adevarate nu ca la noi) si sa vizitam orasul care este extraordinar.

#50
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postpaul06, on Jan 27 2008, 11:16, said:

Pe 9 ianuarie m-am intors si eu dintr-un superb sejur in Maroc.
Am fost cu Easyjet prin Madrid si n-am avut nici un fel de probleme. Intotdeauna au ajuns cu 20-30 min mai devreme !!
Am plecat pe 26 decembrie cu o noapte cazare la un Ibis de langa aeroportul din Madrid. Greseala, pt ca a trebuit sa platesc 22 euro, taxiul pana la hotel. Daca trebuie sa stati undeva noaptea, incercati la Tryp hotel, care este chiar vis-a-vis de hotel si puteti merge pe jos.
Pentru a ajunge de la aeroport in Casablanca aveti 2 variante: trenul care pleaca chiar din aeroport (nu iesiti din aeroport) sau taxiul, care in functie de timp si dorinta de negociere costa intre 15-23 euro (noi am platit 18 euro, iar 23 euro costa fara targuiala). Ne-am cazat la Ibis-ul de langa gara. Optiune foarte buna. Hotel curat, personal amabil, mic dejun indestulator si pozitia foarte buna intrucat la 6.50 aveam tren spre Marrakech.
Revelionul l-am petrecut  in Essaouira, iar ca sa ajungem acolo am luat trenul pana in Marrakech si apoi Supratour-ul
(pret tren+autocar 14 euro).
In Essaouira este foarte frumos, am prins o vreme excelenta, soare in permanenta mai putin in ziua plecarii.
Cazarea am ales-o in afara medinei (Villa Flora) si au fost conditii excelente.
Din Essaouira am plecat tot cu Supratour-ul (6 euro) spre Marrakech.
Cazarea in Marakech a fost intr-un riad de la marginea medinei. Este imposibil sa gasesti un riad in medina din Marrakech. Asa ca de la autocar, am luat taxiul (2,5 euro) si am sunat la riad unde proprietara a vb cu soferul si au stabilit un loc de intalnire de unde sa ne ia.
In Marrakech vei fi intrebat mereu de localnici ce anume cauti: cumparaturi, cazare, etc. Daca accepti ajutorul lor, trebuie sa fi pregatit sa le platesti prestatia.
Din punctul meu de vedere, optarea pt un riad din medina a fost o greseala. Strazile sunt foarte inguste si cladirea nu are soare. Camera era racoroasa (se rezolva cu AC) si foarte umeda. Aveam senzatia cand ma imbracam ca hainele abia au fost spalate.
Sunt foarte multe de spus. Marrakech (fara medina) este un oras superb, curat, civilizat. Nu trebuie ratat nici show-ul de seara din piata Jemma El Fna, nici targiala din medina, plimbarea pe Bd Mohammed V sau prin parcul Menara.
Marocanii sunt oameni foarte amabili, intotdeauna zambitori si dornici sa te ajute (inclusiv politistii).
De preferat este sa stii franceza, insa nevoia i-a facut sa stie totusisi un pic de engleza.
La intoarcere, intrucat avionul era pe la ora 14.00, am ales un hotel din centrul Madridului (H. Anaco) si a meritat din plin. Era proaspat renovat, pozitia era excelenta si fiind perioada de reduceri am putut in putinul timp sa facem si cumparaturi (reduceri adevarate nu ca la noi) si sa vizitam orasul care este extraordinar.
Saluti... in ce riad ai stat si cat a costat ?
Vreau sa ma duc la mijlocul lui iunie cateva zile la Marrakech si as vrea sa stau intr0un riad. In iunie, nu e problema de racoare si umezeala,. Am mai fost cu ceva ani in urma si mi-a placut medina... evident pentru atmosfera si exotism, de ce zici ca nu ti-a placut ?

#51
paul06

paul06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 09.08.2006

View PostImperator, on Jan 27 2008, 11:47, said:

Saluti... in ce riad ai stat si cat a costat ?
Vreau sa ma duc la mijlocul lui iunie cateva zile la Marrakech si as vrea sa stau intr0un riad. In iunie, nu e problema de racoare si umezeala,. Am mai fost cu ceva ani in urma si mi-a placut medina... evident pentru atmosfera si exotism, de ce zici ca nu ti-a placut ?

Salut!
Am stat la Riad Badra (diferit dar cu acelasi proprietar de Riad Dar Badra), la 5 min de mers pe jos de Jemma El Fna.
Pozitia este buna, pretul a fost de 45 euro/camera/noapte cu mic dejun.
Intradevar, vara cred ca e foarte bine si n-o sa fie probleme de genul asta. Noi am ales camera bleu pt ca era singura din fotografiile de pe site cu AC.
Problemele au fost:
- camera rosie care era chiar langa noi se renova (chestie temporara pe care sigur nu o vei intalni);
- proprietarii francezi, de o amabilitate foarte falsa, care incercau sa-ti vanda o gramada de servicii la preturi enorme. Din politete (in urma multiplelor insistari) am mancat seara la riad (pui prajit) si asta a fost cea mai scumpa masa din Maroc;
- am vrut sa facem plaja pe terasa, dar era plina de lenjeriile spalate, iar sezlongurile erau partial rupte;
- in seara in care am ajuns n-am avut apa calda (a fost oprita apa si n-a avut timp sa se incalzeasca);
- curatenia aproape inexistenta.
Avantaje:
- asociata marocana Mouna si fetele sunt foarte amabile si dragute.
- pozitia aproape de intrarea in JEF.
O sa incerc sa-mi amintesc daca a fost vreun riad care sa-mi atraga atentia si daca reusesc iti scriu.

#52
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postpaul06, on Jan 27 2008, 12:06, said:

Salut!
Am stat la Riad Badra (diferit dar cu acelasi proprietar de Riad Dar Badra), la 5 min de mers pe jos de Jemma El Fna.
Pozitia este buna, pretul a fost de 45 euro/camera/noapte cu mic dejun.
Intradevar, vara cred ca e foarte bine si n-o sa fie probleme de genul asta. Noi am ales camera bleu pt ca era singura din fotografiile de pe site cu AC.
Problemele au fost:
- camera rosie care era chiar langa noi se renova (chestie temporara pe care sigur nu o vei intalni);
- proprietarii francezi, de o amabilitate foarte falsa, care incercau sa-ti vanda o gramada de servicii la preturi enorme. Din politete (in urma multiplelor insistari) am mancat seara la riad (pui prajit) si asta a fost cea mai scumpa masa din Maroc;
- am vrut sa facem plaja pe terasa, dar era plina de lenjeriile spalate, iar sezlongurile erau partial rupte;
- in seara in care am ajuns n-am avut apa calda (a fost oprita apa si n-a avut timp sa se incalzeasca);
- curatenia aproape inexistenta.
Avantaje:
- asociata marocana Mouna si fetele sunt foarte amabile si dragute.
- pozitia aproape de intrarea in JEF.
O sa incerc sa-mi amintesc daca a fost vreun riad care sa-mi atraga atentia si daca reusesc iti scriu.
A OK, sa inteleg ca nu a fost numai problema umezelii... am gasit o lista de riaduri, unele la preturi cam mari, altele mai spre 40 -50 euro si voiam sa aflu un punct de vedere. Noi o sa stam vreo 3 zile.

#53
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007

View Postpaul06, on Jan 27 2008, 11:16, said:

Pe 9 ianuarie m-am intors si eu dintr-un superb sejur in Maroc.
Am fost cu Easyjet prin Madrid si n-am avut nici un fel de probleme. Intotdeauna au ajuns cu 20-30 min mai devreme !!

Cat te-a costat EasyJet-ul? Eu am gasit acum vreo saptamana bilete pentru septembrie tot Bucuresti - Madrid - Marrakech si retur cu 135 de euro.

Later edit: Sorry, acum am vazut si post-ul tau din 26 August. 115 EUR de persoana e super pret! E drept, bilet luat cu sase luni inainte.

Edited by mihairosioru, 27 January 2008 - 12:22.


#54
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmihairosioru, on Jan 27 2008, 12:15, said:

Cat te-a costat EasyJet-ul? Eu am gasit acum vreo saptamana bilete pentru septembrie tot Bucuresti - Madrid - Marrakech si retur cu 135 de euro.

Later edit: Sorry, acum am vazut si post-ul tau din 26 August. 115 EUR de persoana e super pret! E drept, bilet luat cu sase luni inainte.
Pare un pret corect. Verifica legaturile atat prin Madrid cat si Milano

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate