Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Preluare Stiri

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
eerik

eerik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 01.06.2010

Quote

Mai mult de jumatate din poze sunt publicitate. Bot bloca imaginile care vin de pe http://core.ad20.net/xxxx sa zicem?

Mmmda, cunosc problema :) Nu poti bloca - adica eu nu am putut. Dupa parerea mea cea mai buna varianta ar fi urmatoarea: preiei stirile fara poza. Cu cck-filefiel-imagefield poti atasa manual poza la articol. Dezavantaj: nu poti adauga cate o poza la fiecare aticol - numai daca nu ai nimic altceva de facut :) Avantaj: cu imagecache si views faci ce vrei cu imaginea respectica (setezi marimea, afisezi unde si cum vrei).  

Exista o metoda de a salva imaginile pe propriul server, feed element maper se numeste modulul, daca bine stiu si feeds-ul poate sa faca. Problema e ca vor fi acolo si imaginile din publicitate, iar cu feeds e cu mult mai complicat categorizarea stirilor.


e.


 Tuliman, on 20th October 2010, 13:09, said:

Multumesc de raspunsuri :) Cam stufos Drupal-ul asta. Am rezolvat cu imaginile si cu categoriile, ramane sa rezolv si cu restul dupa ce ma mai familiarizez cu Drupal.

Mai mult de jumatate din poze sunt publicitate. Bot bloca imaginile care vin de pe http://core.ad20.net/xxxx sa zicem? Sau sa-mi accepte doar imaginile care vin de pe acelasi site ca si cel sursa?

Pot schimba modul in care-mi aliniaza poza si textul? Mi le afiseaza ca in poza atasata si-mi pare cam incomod, mai ales ca intre fiecare doua feed-uri am si cate o poza publicitara.


#20
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004

 Tuliman, on 20th October 2010, 13:09, said:

.....
Edit: hehehehe, am gasit la Home » Administer » User management o optiune care-mi da voie sa blochez useri, inclusiv dupa host si aparent merge sa blochez de aici imaginile care-mi vin in feed-uri de pe servere de publicitate.

N-a mers cu optiunea asta? Mie-mi merge (cel putin pt unul dintre feed-uri si un singur server de publicitate, atat am testat deocamdata).

Alta acum: Adevarul SA de exemplu, vad ca-i membru CRP, asta inseamna ca pot prelua din toate publicatiile lor online cate 500 de caractere, sau doar din adevarul.ro, sau doar din editia tiparita a Adevarul in cazul in care or avea continut diferit? Pe unul dintre celelalte site-uri ale Adevarul Holding am gasit cum ca e "interzisa reproducerea partiala sau totala a textelor...." fara acordul lor scris. Mai au Click, Dilema, Historia, OK, etc N-am chef de complicatii cu ei, asa ca vreau sa fiu sigur.

Adevarul SA si Adevarul Holding or fi acelasi lucru, adica la un momentdat Adev SA a devenit Adev Holding, sau sunt companii diferite?

#21
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Problema: nu mi se actualizeaza feed-urile. Desi le-am stabilit un interval de actualizare de 15 sau 30 de minute, trebuie sa le actualizez eu manual de fiecare data.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate