Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vechituri! Ce facem cu ele?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
TheKhan

TheKhan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.06.2007
Hello, ma gandesc sa zugravesc si am constatat ca am in casa o gramada de vechituri, pe care as vrea sa le dau (biblioteca, frigider, congelator, birouri, etc), pe bani putini sau chiar gratis. Mi-e cam mila sa le arunc, majoritatea sunt in stare buna.

Daca este cineva interesat, sau stiti ce as putea face cu ele, ar fi extraordinar.

Daca doriti mai multe detalii, PM, eventual si cu ceva data de contact.

#2
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
In Bucuresti, primariile de sector ar trebui toate sa aiba centre de colectare a deseurilor electrice (sau cum se numesc), deci o sa scapi de frigider si congelator. Suna la primarie si intreaba.
In privinta mobilei vechi nu stiu, si eu as fi interesat sa scap de niste mobila veche demontata.

#3
morroshan

morroshan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.07.2007

View PostTheKhan, on Jul 13 2007, 20:55, said:

Hello, ma gandesc sa zugravesc si am constatat ca am in casa o gramada de vechituri, pe care as vrea sa le dau (biblioteca, frigider, congelator, birouri, etc), pe bani putini sau chiar gratis. Mi-e cam mila sa le arunc, majoritatea sunt in stare buna.

Daca este cineva interesat, sau stiti ce as putea face cu ele, ar fi extraordinar.

Daca doriti mai multe detalii, PM, eventual si cu ceva data de contact.
Ai putea sa incerci la fundatii de ajutor umanitar.
Un alt loc unde ai putea rezolva problema ar fi pe situl freecycle.org.
http://groups.yahoo....ycle_bucharest/ pentru Bucuresti.
Poate gasesti pe cineva care e dispus sa vina sa le ridice de la tine de acasa. Te scapa de ele, nu te pune la efort fizic si toata lumea e multumita :)

#4
TheKhan

TheKhan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.06.2007
Parca auzisem la un moment dat ca ar fi anumite fabrici de mobila care ar primi mobila veche in vederea reconditionarii si revanzari. Stie cineva ceva de genul acesta? De exeplu biblioteca mea are cam 15 ani vechime, 4 corpuri (3+un sifonier) si s-a pastrat excelent. La modul real o biblioteca de genul acesta de noua este cam 20-25 de milioane - iar eu sunt dispus sa o dau cu cel mult 7-8 milioane. Nu pot sa cred ca nu am cum sau unde sa o dau...

Edited by TheKhan, 16 July 2007 - 22:46.


#5
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.07.2007

View PostTheKhan, on Jul 16 2007, 23:45, said:

Parca auzisem la un moment dat ca ar fi anumite fabrici de mobila care ar primi mobila veche in vederea reconditionarii si revanzari. Stie cineva ceva de genul acesta? De exeplu biblioteca mea are cam 15 ani vechime, 4 corpuri (3+un sifonier) si s-a pastrat excelent. La modul real o biblioteca de genul acesta de noua este cam 20-25 de milioane - iar eu sunt dispus sa o dau cu cel mult 7-8 milioane. Nu pot sa cred ca nu am cum sau unde sa o dau...
    
si eu auzisem mai demult asta ...ca sunt centre unde duci mobila veche si mai dai dif si itzi iei ceva nou si mai de actualitate dar atunci nu am dat importantza si acum m`ar interesa si pe mine ..eu sunt din buc...daca stie cineva ceva in leg cu asta ar fi bine sa posteze ..:)

#6
lucisandor

lucisandor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 08.08.2002
Numele grupului a fost schimbat / romanizat in freecycle_bucuresti. Noua adresa este http://groups.yahoo....ycle_bucuresti/ Succesuri.

#7
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 29.05.2006
ziceai de un frigider? ca vreau o vechitura pentru serviciu. :)

#8
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
Ma gandesc ca vechiturile, unele dintre ele, pot fi destul de valoroase. Am spre ex. un sifonier cu 4 usi, vitrina cu sertare si rafturi, pe picioruse, de vreo 3,30 m lungime, fabricat cam acum 80-100 de ani si sunt in cautarea unui expert evaluator care sa-mi spuna cam cate parale face, inainte de a hotari daca il "marit" sau nu. Si ar mai fi si un scrin in acelasi stil... Cine imi poate recomanda un evaluator pentru mobila veche?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate