Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sony-Ericsson W910

- - - - -
  • Please log in to reply
3356 replies to this topic

#19
danknet

danknet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 07.04.2007
cred ca nu stiti ce vorbiti cei care compara apple i-phone cu shitu asta de w910 i =)) in primul rand pana si w810i il face pe w910 si iata de ce : 1 are autofocus 2 nu este cid 52 ca w910 si de aici rezulta decodare acasa cu cablul de date din pachet .. si inca inlaturarea problemelor legate de erom si gdfs-ul de la cid52 ( adica daca ai bulit un gdfs de cid 52 poti sa iti iei adio de la telefon sau daca iti moare eromu sunt slabe sanse sa ti-l rezolve wotan) pe cand la w810 faci ce vrei nu ai nici un risc totul se repara.3nu are slide (care se strica repede) . w810 suporta si java MULTITASKING. ca tot vorbeati de asa ceva mai sus, daca aplicati un patch ... si nu mai zic ca w810 merge patchuit pe cand w910 i inca nu .w910i pe net se gaseste de cumparat intre 300 si 400 $ ( vezi ebay sau ebay.de) iar "calitatile" lui nu justifica pretul ... la banii astia mai pui ceva si iei i-phone (procesor de 667 mhz ;)), touchscreen 16 mil culori deja am zis destule )care e nava spatiala pe langa w910 i asa ca .......
si pun un link cu w910i nou la 100 euro :)) cred ca vanzarile cuiva o sa scada cam rau =)) va aduc eu la 200 euro daca vreti :P
link

Edited by danknet, 17 November 2007 - 13:04.


#20
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
hei ! , eu nu am zis ca bate iPhone-u , ca sa il bata i-ar trebui pe langa ce are wi-fi , sistem de operare , un procesor puternic , un touchscreen , si o interfata captivanta !!!

off: care mobi credeti ca este mai bun dintre w910 si nokia 5700 ??

Edited by lucicam, 17 November 2007 - 15:06.


#21
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007

View Postlucicam, on Nov 17 2007, 16:05, said:

hei ! , eu nu am zis ca bate iPhone-u , ca sa il bata i-ar trebui pe langa ce are wi-fi , sistem de operare , un procesor puternic , un touchscreen , si o interfata captivanta !!!

off: care mobi credeti ca este mai bun dintre w910 si nokia 5700 ??
W910 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SE RULLLZZZZZZZZZZZZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ;) .

#22
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006

View Postlucicam, on Nov 17 2007, 15:05, said:

hei ! , eu nu am zis ca bate iPhone-u , ca sa il bata i-ar trebui pe langa ce are wi-fi , sistem de operare , un procesor puternic , un touchscreen , si o interfata captivanta !!!

off: care mobi credeti ca este mai bun dintre w910 si nokia 5700 ??
ce tot o dati atata cu i-phone-ul ala? mie unul nu-mi place. daca era undeva pe la dimensiunilelg prada mai ziceam...dar asa e cat o caramida...ce-i drept o caramida subtire. dar tot nu-mi place.
apropo de comparatia dintre w910 si 5700: parerea mea e ca orice walkman de la se bate orice express music de la nokia. pe nokia si castile slabe ii trag in jos
ia-ti linistit 910 ca e un telefon bun...pacat totusi de autofocus...

#23
danknet

danknet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 07.04.2007

View Postmaryuso, on Nov 17 2007, 18:20, said:

ce tot o dati atata cu i-phone-ul ala? mie unul nu-mi place. daca era undeva pe la dimensiunilelg prada mai ziceam...dar asa e cat o caramida...ce-i drept o caramida subtire. dar tot nu-mi place.
apropo de comparatia dintre w910 si 5700: parerea mea e ca orice walkman de la se bate orice express music de la nokia. pe nokia si castile slabe ii trag in jos
ia-ti linistit 910 ca e un telefon bun...pacat totusi de autofocus...
corect ca s-e bate nokia la multe chestii dar de i-phone nu mai vorbii ca sigur nu ai asa ca ... daca aveai nu mai comentai. e diferenta de la cer la pamant intre cum arata in poze si cand il ai in mana e super subtzire si aproape cat un w910 de mare asa ca ... la banii lui apple e cu 5 ani inaintea oricarui s-e sau nokia sau samsung sau ce vreti voi . dar intre s-e si nokia la sunet si poze bate s-e si la rezistenta si inca cateva chestii . IPHONE RULLZ :) si sa va tzinetzi ca in curand apare i-phone 2 cu GPS cu 3g si toate cele :)
@ lucicam uita-te mai sus ca nu zisese cineva de tine ca ai zis de i-phone a zis sebastian de mai pe la inceptulul paginii

Edited by danknet, 17 November 2007 - 18:24.


#24
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
singurele lucruri revolutionare la iphone sunt multi touchscreen-ul si sistemul de operare Mac OS !! (si inexistenta jocurilor care si cel mai vechi mobil le are)

on: oare se vor face tot felu de aplicatii (ca si iBeer pt iPhone) si jocuri , bazate pe accelerometru ?? pt ca sunt suuuuper ^_^

Edited by lucicam, 17 November 2007 - 20:22.


#25
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
daca  folosesti prea mult accelerometrul nu exista riscul sa se stice ????? :huh:

Edited by lucicam, 17 November 2007 - 21:39.


#26
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007

View Postlucicam, on Nov 17 2007, 21:39, said:

daca  folosesti prea mult accelerometrul nu exista riscul sa se stice ????? :huh:


Mira-m-as tare! La fel de probabil ca si faptul de a se strica vibratorul (de la telefon, nu va ginditi la prostii...  -_-  )

#27
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007

View Postbeo, on Nov 17 2007, 23:12, said:

Mira-m-as tare! La fel de probabil ca si faptul de a se strica vibratorul (de la telefon, nu va ginditi la prostii...  -_-  )
Lol :lol: sa stii ca prima data chiar la aia m-am gandit , glomeam :roflmaofast: .
@lucicam nu are cum sa se strice accelerometrul ...dar vezi ca tehnologia asta este 'furata' de la cei de la Apple ... si nu functioneaza prea OK cum functioneaza la iPhone , ca sa se intoarca imaginea trebuie sa tii telefonul intr-un unghi foarte inclinat ... si daca se blocheaza 'bila' trebuie sa-i mai dai cate o palma sa se intoarca imaginea ...asta e ...si s-e mai fura de la altii :death: .

#28
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View Postlucicam, on Nov 17 2007, 20:21, said:

singurele lucruri revolutionare la iphone sunt multi touchscreen-ul si sistemul de operare Mac OS !! (si inexistenta jocurilor care si cel mai vechi mobil le are)

on: oare se vor face tot felu de aplicatii (ca si iBeer pt iPhone) si jocuri , bazate pe accelerometru ?? pt ca sunt suuuuper ^_^

Prietene, ai vazut filmuletul de prezentare al lui Steve Jobs pentru iphone? Ai tinut in mana un iphone? Ai studiat specificatiile tehnice ale acestui gadget? Dupa cum spunea si danknet, e cu multi ani inaintea producatorilor actuali si a ceea ce ne ofera ei la ora actuala.
Ti se pare putin un procesor de 667 Mhz pe un telefon? Cunosc oameni care inca au Pentium 3 acasa care ruleaza la 500 Mhz...asa ca sa fim seriosi, e tare gadgetul, si din punct de vedere al designului, si al performantelor, net superioare terminalelor existente pe piata.
Nu mai faceti afirmatii aiurea pe care nu le puteti sustine, ca e penibil...no offence :thumbdown:

ma intreb daca cei care se gandesc la achizitionarea unui iphone(printre care ma aflu si eu) chiar se uita la faptul ca nu are jocuri, sau ca nu-ti poti personaliza tonul de apel...nimicurile astea sunt pentru copii, eu as lasa deoparte aceste aspecte si as aprecia restul functiilor.

#29
danknet

danknet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 07.04.2007

View Posth3llboy, on Nov 18 2007, 23:51, said:

Prietene, ai vazut filmuletul de prezentare al lui Steve Jobs pentru iphone? Ai tinut in mana un iphone? Ai studiat specificatiile tehnice ale acestui gadget? Dupa cum spunea si danknet, e cu multi ani inaintea producatorilor actuali si a ceea ce ne ofera ei la ora actuala.
Ti se pare putin un procesor de 667 Mhz pe un telefon? Cunosc oameni care inca au Pentium 3 acasa care ruleaza la 500 Mhz...asa ca sa fim seriosi, e tare gadgetul, si din punct de vedere al designului, si al performantelor, net superioare terminalelor existente pe piata.
Nu mai faceti afirmatii aiurea pe care nu le puteti sustine, ca e penibil...no offence :thumbdown:

ma intreb daca cei care se gandesc la achizitionarea unui iphone(printre care ma aflu si eu) chiar se uita la faptul ca nu are jocuri, sau ca nu-ti poti personaliza tonul de apel...nimicurile astea sunt pentru copii, eu as lasa deoparte aceste aspecte si as aprecia restul functiilor.
are si jocuri da-l reacu si poti sa personalizezi ce vrei faza e ca tree sa stai pe net sa le cauti si sa citesti pt ca in .ro nu prea e cunoscut modelul si de aici pareri peste pareri ca are nustiuce sau ca nu are . ies aplicatii pe fiecare zi pt i-phone

#30
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View Postdanknet, on Nov 19 2007, 00:37, said:

are si jocuri da-l reacu si poti sa personalizezi ce vrei faza e ca tree sa stai pe net sa le cauti si sa citesti pt ca in .ro nu prea e cunoscut modelul si de aici pareri peste pareri ca are nustiuce sau ca nu are . ies aplicatii pe fiecare zi pt i-phone

am inceput deja sa pun bani deoparte, acesta va fii urmatorul meu telefon 100% ;)
pe net gasesti orice, numa sa ai bunavointa sa citesti si sa te intereseze.
Numai bine

#31
danknet

danknet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 07.04.2007

View Posth3llboy, on Nov 19 2007, 20:10, said:

am inceput deja sa pun bani deoparte, acesta va fii urmatorul meu telefon 100% ;)
pe net gasesti orice, numa sa ai bunavointa sa citesti si sa te intereseze.
Numai bine
in 10 zile maxim imi vine un w910i NOU la cutie TZIPLE pe el card un giga toate accesoriile UNLOKED (nu e codat adica ) se va vinde cu 230 euro va fi pe culoare NEGRU dar se poate lua si ROSU . daca am mai multe cereri aduc la comanda la pretul specificat cate doriti . bafta si numai bine

#32
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
de unde iti vine ?????

#33
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View Postdanknet, on Nov 20 2007, 16:18, said:

in 10 zile maxim imi vine un w910i NOU la cutie TZIPLE pe el card un giga toate accesoriile UNLOKED (nu e codat adica ) se va vinde cu 230 euro va fi pe culoare NEGRU dar se poate lua si ROSU . daca am mai multe cereri aduc la comanda la pretul specificat cate doriti . bafta si numai bine

Nu ma mai tenteaza niciun telefon de pe piata la ora actuala, dupa ce am vazut ce poate un iphone. Daca-mi ajuta dumnezeu, pana de sarbatori o sa-l iau. ;)

#34
ovicornea

ovicornea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.11.2007

View Posth3llboy, on Nov 21 2007, 00:13, said:

Nu ma mai tenteaza niciun telefon de pe piata la ora actuala, dupa ce am vazut ce poate un iphone. Daca-mi ajuta dumnezeu, pana de sarbatori o sa-l iau. ;)


Corect! Pe net gasesti orice. Recent m-am impiedicat de www.gsmlive.ro, un site de-al nost' care are simulari online al catorva telefoane, inclusiv iPhone si W910.

Si eu planuiesc sa imi iau unu', poate imi aduce si mie mosu', oricum, m-am holbat pe site-ul asta, si...sincer, imi cam lasa gura apa dupa un iPHone.

Tre' sa imi iau unu' . Urati-mi succes

#35
passatus26

passatus26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.09.2006
se aud tare melodiile la w910?:Dpt posesorii de w910

#36
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
am citit in revista Connect , despre W910 un lucru care chiar nu ma incanta deloc !!!

zice ca , carcasa nu este foarte bine finisata la partea din spate , la capacul bateriei , iar acesta scartie !!!!  <_<

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate