Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Caut investitor

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
ideea e buna, chiar  buna, insa pana nu rezolvi probleme estetice si de protectie nu poate vandabila. parerea mea de client. eu unul nu vreau sa cumpar becuri tot a doua zi pe ca am prietenii mei au apasat pe lampa si ea cazut, sau mai rau sa cada in capul copiilor lor. a doua chestie... firul acela trebuie estetizat si cauta alt sistem de a tine magnetii la distanta. parerea mea! spor, pana nu ti-o ia cineva inainte

#38
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
ai mai modificat ceva la proiect.
ai urmat vreun sfat de pe aici

#39
Reason2

Reason2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.10.2005

View Postnegotzel00, on Jul 19 2007, 14:21, said:

ideea e buna, chiar  buna, insa pana nu rezolvi probleme estetice si de protectie nu poate vandabila. parerea mea de client. eu unul nu vreau sa cumpar becuri tot a doua zi pe ca am prietenii mei au apasat pe lampa si ea cazut, sau mai rau sa cada in capul copiilor lor. a doua chestie... firul acela trebuie estetizat si cauta alt sistem de a tine magnetii la distanta. parerea mea! spor, pana nu ti-o ia cineva inainte

In filmulet este prezentat doar un model. Fiind o alta generatie de corpuri de iluminat se pot face zeci de modele.

1. Problemele estetice se pot rezolva cu siguranta ...trebuie gasita o firma care face treaba buna...calitativa
2. Protectie termica, in caz de scurt circuit, in caz de electocutare ( practic nu curenteaza nici cablurile dezizolate)...are

Firul....se poate pune niste varnis pe el sa fie mult mai estetic , mai dintr-o bucata.

In poze sant aratate niste modele care au in jurul cablului un inel ...inelul impiedica caderea abajurului si nici cu magnetii nu te mai poti juca. Deci, nu mai cade in cap la copii. :)

Attached Files



#40
Reason2

Reason2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.10.2005

View Postschumy1502, on Jul 19 2007, 17:52, said:

ai mai modificat ceva la proiect.
ai urmat vreun sfat de pe aici

modificari nu ...sfaturi nu
caut un investitor si atat

#41
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostReason2, on Jul 19 2007, 21:41, said:

modificari nu ...sfaturi nu
caut un investitor si atat


sa stii ca exista companii care fac asta....adica iti dau bani si tu le dai a nu stiu cata parte din profit....daca nimeni nu te ajuta, contra unei parti din profit destul de mare atunci eu zic sa apelezi la acest tip de firme sau chiar la un credit bancar.....asta daca esti sigur ca vei reusi...

#42
GeizCity

GeizCity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.08.2005
Daca ceri pareri nu poti astepta ca toate sa fie pe placul tau, prea v-ati invatat sa va pupe oamenii'n ...
...eu ti-am spus parerea mea, dca crezi ca nu este pe placul tau, nu trebuia sa-ti expui topicul public.

stii ceva, fratioare: sa dea cel de sus sa te faci multi milionar peste noapte, ca pe mine tot in cot ma doare, dar parerea mea o spun libera.
...gandestete la cele scrise de mine cand vezi ca nu inaintezi cu inventia ta. Poate patentezi stativele din rigips pana la urma :P

mult noroc, ca ai nevoie de el



View PostReason2, on Jul 18 2007, 22:38, said:

Parerea ta :
1. Nimeni nu-si pune si nu ii recomand sa puna veioza la capul bebelusului sau...totusi, ar fi cam aiurea
2. Stative din rigips nu ai vazut asa cum nu ai mai vazut nici o lampa ca asta

Merci
Numai bine


#43
Reason2

Reason2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.10.2005

View PostGeizCity, on Jul 20 2007, 17:56, said:

Daca ceri pareri nu poti astepta ca toate sa fie pe placul tau, prea v-ati invatat sa va pupe oamenii'n ...
...eu ti-am spus parerea mea, dca crezi ca nu este pe placul tau, nu trebuia sa-ti expui topicul public.

stii ceva, fratioare: sa dea cel de sus sa te faci multi milionar peste noapte, ca pe mine tot in cot ma doare, dar parerea mea o spun libera.
...gandestete la cele scrise de mine cand vezi ca nu inaintezi cu inventia ta. Poate patentezi stativele din rigips pana la urma :P

mult noroc, ca ai nevoie de el

Se pare ca nu te-a multumit cele spuse de mine referitor la parerea ta....in rest nu conteaza

Merci pt. urari

#44
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
deja se aprind discutiile aici

#45
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005
Faina ideea.
Cert, nu pentru oameni practici.
Conditie obligatorie: sa nu ai matze sau cutzi.
...
Intrebare stupida. Daca stingi lumina, cade becu' ?

Oricum, felicitari.

#46
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005

View Postphidias, on Jul 22 2007, 02:20, said:

Faina ideea.
Cert, nu pentru oameni practici.
Conditie obligatorie: sa nu ai matze sau cutzi.
...
Intrebare stupida. Daca stingi lumina, cade becu' ?

Oricum, felicitari.

Sorry. Glumeam.
Evident bobina e pe circuit separat.

#47
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postphidias, on Jul 22 2007, 02:21, said:

Sorry. Glumeam.
Evident bobina e pe circuit separat.

N-ai fost prea atent, hai ca-ti fac un rezumat... nu e exista nici o bobina acolo, pur si simpu sunt doi mangneti puternici de neodim care se atrag, atractia lor este limitata de un cablu care are si rol de alimentare cu energie a becului!
Simplu ca buna ziua!

Ideea e buna, nu-i chiar foarte practica, as avea cate ceva de adaugat... da' omu a spus clar si raspicat " modificari nu ...sfaturi nu" asa ca ma abtin!

#48
Reason2

Reason2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.10.2005

View PostBerti, on Jul 22 2007, 09:39, said:

Ideea e buna, nu-i chiar foarte practica, as avea cate ceva de adaugat... da' omu a spus clar si raspicat " modificari nu ...sfaturi nu" asa ca ma abtin!

Sa nu se inteleaga gresit ...modificari nu am facut si sfaturi nu am urmat din discutiile din forum.
Sant deschis la orice discutie... nu te mai abtine si zi ce vrei

#49
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Incearca la ARENA LEILOR (emisiune pe TVR 2), dar ai grija ca in cazul in care ajungi acolo sa negociezi bine procentul pe care ar trebui sa il cedezi investitorului. Nu prea sunt lei, mai repede hiene!
Succes!

#50
xantius

xantius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.07.2006

View Postkos_funny, on Jul 22 2007, 23:02, said:

Incearca la ARENA LEILOR (emisiune pe TVR 2), dar ai grija ca in cazul in care ajungi acolo sa negociezi bine procentul pe care ar trebui sa il cedezi investitorului. Nu prea sunt lei, mai repede hiene!
Succes!
Nu incerca acolo. nu are rost, crede-ma.
Eu, unul, propun sa ne unim cativa baieti, sa zicem cei care au raspuns pana acum topicului, si:
- sa dezvoltam inventia. Adica sa aducem imbunatatiri.
- sa vindem, deci sa nu mai cautam investitori. azi o veioza, maine o lampa, poimaine pentru un bar, etc
- angajam, la o adica, si un designer, pt diversitatea produsului.
- TU vei avea cel mai mare profit la toata afacerea astea. Mai apoi, daca devii multimilionar, ne vei ajuta si pe noi ca si investitor.
Toate astea pentru ca nu banul conteaza, ci oamenii. Totul de la 0. Parerea mea. Tu poti sa ma contrazici, ca doara e inventia ta.
Multa bafta celor care incerc orice! Eu tocmai ma pregatesc sa postez ceva destept. Silviu.

#51
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postxantius, on Jul 31 2007, 20:32, said:

Nu incerca acolo. nu are rost, crede-ma.
Eu, unul, propun sa ne unim cativa baieti, sa zicem cei care au raspuns pana acum topicului, si:
- sa dezvoltam inventia. Adica sa aducem imbunatatiri.
- sa vindem, deci sa nu mai cautam investitori. azi o veioza, maine o lampa, poimaine pentru un bar, etc
- angajam, la o adica, si un designer, pt diversitatea produsului.
- TU vei avea cel mai mare profit la toata afacerea astea. Mai apoi, daca devii multimilionar, ne vei ajuta si pe noi ca si investitor.
Toate astea pentru ca nu banul conteaza, ci oamenii. Totul de la 0. Parerea mea. Tu poti sa ma contrazici, ca doara e inventia ta.
Multa bafta celor care incerc orice! Eu tocmai ma pregatesc sa postez ceva destept. Silviu.

de unde stii ca nu are rost la arena leilor? incercarea moarte n-are....
totusi, cel mai bine ar fi ca pentru inceput sa alerge cu ele din poarta in poarta, sa deschida usi, sa prezinte inventia...cine stie de unde sare iepurele...
eu unul m-as duce intr-un club doua si le-as prezenta-o in varianta de 5 ori mai mare...ce efect de senzatie ar avea intr-un club select -_-

#52
Reason2

Reason2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.10.2005

View Postxantius, on Jul 31 2007, 20:32, said:

Nu incerca acolo. nu are rost, crede-ma.
Eu, unul, propun sa ne unim cativa baieti, sa zicem cei care au raspuns pana acum topicului, si:
- sa dezvoltam inventia. Adica sa aducem imbunatatiri.
- sa vindem, deci sa nu mai cautam investitori. azi o veioza, maine o lampa, poimaine pentru un bar, etc
- angajam, la o adica, si un designer, pt diversitatea produsului.
- TU vei avea cel mai mare profit la toata afacerea astea. Mai apoi, daca devii multimilionar, ne vei ajuta si pe noi ca si investitor.
Toate astea pentru ca nu banul conteaza, ci oamenii. Totul de la 0. Parerea mea. Tu poti sa ma contrazici, ca doara e inventia ta.
Multa bafta celor care incerc orice! Eu tocmai ma pregatesc sa postez ceva destept. Silviu.

Oricum nu ma duc la ``Arena Hienelor`` cum ii spunea un baiat pe aici.

Ceea ce propui tu suna foarte bine.
Cativa baieti ar fi aceia care se ocupa de design interior.
In legatura cu profitul se gaseste o solutie sa fie toata lumea multumita....nu te contrazic ca nu am de ce.

#53
archimex2002

archimex2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 30.12.2006
Daca ai deja niste potentiali clienti,un plan de afaceri contacteaza-ma si discutam.Trebuie sa stiu detalii referitoare la ce aprobari necesita productia,o perioada de amortizare prognozata samd.Ma intereseaza idea de investitie cu conditia sa nu ma implic in marketingul afacerii si cu conditia sa fie bine pusa la punct strategia.

#54
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postarchimex2002, on Aug 2 2007, 16:16, said:

Daca ai deja niste potentiali clienti,un plan de afaceri contacteaza-ma si discutam.Trebuie sa stiu detalii referitoare la ce aprobari necesita productia,o perioada de amortizare prognozata samd.Ma intereseaza idea de investitie cu conditia sa nu ma implic in marketingul afacerii si cu conditia sa fie bine pusa la punct strategia.

adica doar sa investesti 10k E si sa stai pe fotoliu sa vina profitul nu? :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate