Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Cu ce inlocuim musamaua?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Salutare!
Ma tot framanta un gand: ce material pentru acoperire pot alege in locul clasicei musama de pe masa de la bucatarie? Sa nu spuneti blat termorezistent ca masa e intr-o stare foarte buna si nu o voi inlocui! Dintre calitatile alternativei as preciza intretinerea usoara, rezistenta, estetica!
Chiar sunt curios....
Merci!

#2
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
"Cu ce inlocuim musamaua?" ---- cu alta musama! ^_^

#3
julez

julez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2006
pune si tu sticla cum se punea pe vremuri pe mesele din sufragerie.
Dar de ce vrei neaparat s-o acoperi?

#4
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Offf...  Daca nu ai blat termorezistent pe masa de bucatarie si este una clasica de lemn e normal sa o acoperi cu ceva ca se strica, se pateaza...

#5
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Pai poti pune o fata de masa frumoasa, iar atunci cand iei masa, ca sa nu o murdaresti, poti folosi acele dreptunghiuri cauciucate(nu stiu cum naiba se numesc, dar cred ca stii despre ce-i vorba).

Edited by miki3, 13 July 2007 - 21:04.


#6
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Pai poti pune o fata de masa frumoasa, iar atunci cand iei masa, ca sa nu o murdaresti, poti folosi acele dreptunghiuri cauciucate, sau din material textil, sau din bambus(nu stiu cum naiba se numesc, dar cred ca stii despre ce-i vorba).

#7
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
exista o natzie de autocolante pe piata, la orice magazin pt casa, se lipesc (cu multa multa grija) de masa, aceasta fiind in prealabil spalata si uscata bine. imita marmura, lemnul, etc, exista in diferite nuante bla bla. e foarte ok. se sterge fara pb. musamalele`s aiurea. iar de mancat, exista acele tatami, un soi de rogojini din lemn, pe care pui mancarea.

#8
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Uite dom'le primul raspuns pertinent, prima alternativa reala la ce intrebam eu...
Merci!

#9
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006

 SeNsaTioNs, on Jul 19 2007, 02:58, said:

iar de mancat, exista acele tatami, un soi de rogojini din lemn, pe care pui mancarea.


Da, la astea ma refeream si eu dar nu stiam ca se numesc asa.

#10
oana_mso_23

oana_mso_23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.05.2007
poti pune si acea faianta care se pune pe blaturile de bucatarie si care se lipeste cu un adeziv special pt lemn sau poti fi creativa si poti face chiar tu un mozaic din bucati de faianta ramase, de diferite nuante pe cate o spargi efectiv cu ciocanul sau o arunci cat colo si iti mai si descarci nervii cu ocazia asta :death:

#11
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
pune un mileu

#12
alinutzais

alinutzais

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.08.2007
pune masa in alta parte daca tii asa mult la ea si in bucatarie ia alta care nu se deterioareaza, una facuta special pentru bucatarie...asa am facut eu, am pus masa lu soacramea in balcon si am luat alta... a plans de necaz soacramea dar.. pana la urma a fost de acord.. :P

#13
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
musama obisnuita este foarte demodata in ziua de azi....intotdeauna am urat musamale ca strica aspectul in orice loc din bucatarie in functie de culoarea musamalei....nu am gasit musamale care sa-mi placa mai ales culori pale (galben numai sa fie dar sunt prea multe figuri, desene)....inca nu am blat termorezistent da' stiu ca e la moda....in Germania sau in Occident nu vezi asa ceva musamale in bucatarie, este practic inexistenta...musama vine de la turci si asta ma irita la culme cu turcii astia :death:
in curand imi voi lua blaturi termorezistente cu imitatie de marmura (culori deschise)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate