Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

17'' sau 19'' ?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006

View PostLyvyoo, on Jul 11 2007, 16:50, said:

Salutare!
Poate e o intrebare de baraj pt unii dar sunt in situatia de a a lege un monitor Samsung 740BF sau 940BF. Din cate mi-am dat seama caracteristicile sunt 100% aceleasi, diferind doar marimea!
Acum, avand in vedere faptul ca stau cel putin opt ore zilnic in fata monitorului, ca nu ma joc absolut deloc, folosind calculatorul la internet, office, editare video si audio, tv tuner, pt filme preferand dvd standalone + tv, vreau sa va intreb daca achizitia unui monitor de 19'' este o alegere potrivita?
Ma gandesc in primul rand ca fiind mai mare va fi si mai puternic pentru ochi...

de 19 clar (de care am si eu), eventual chiar 22. Te-ai gandit cumva la wide screen, avand in vedere ceea ce lucrezi pe calc? Eu am LG 194WT wide 5 ms, il folosesc pt net, office, cateva jocuri. Urmatorul va fi sigur de 22 sau mai mare + placa grafica ! care sa duca rezolutii atat de mari...

#20
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

View Postbiceman, on Jul 12 2007, 15:42, said:

de 19 clar (de care am si eu), eventual chiar 22. Te-ai gandit cumva la wide screen, avand in vedere ceea ce lucrezi pe calc? Eu am LG 194WT wide 5 ms, il folosesc pt net, office, cateva jocuri. Urmatorul va fi sigur de 22 sau mai mare + placa grafica ! care sa duca rezolutii atat de mari...

Ma tot gandesc din ce in ce mai serios si la un wide... in speta samsung 205bW de 20''!
Cred ca ar fi mai bun ca 940bf

#21
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

View PostLyvyoo, on Jul 12 2007, 15:44, said:

Ma tot gandesc din ce in ce mai serios si la un wide... in speta samsung 205bW de 20''!
Cred ca ar fi mai bun ca 940bf
Si eu ma gandesc sa-mi iau un wide dar de 22''. Am vazut prin magazine wide de 19'' dar mi se par cam aiurea...cred ca mare diferenta la astea de 20'' nu e.
Am tot cautat si m-am oprit deocamdata la asta:http://www.pcfun.ro/Monitoare-LCD/Monitor-LCD-Horizon-2206SW
Ce zici? Oricum eu imi voi lua abia peste o luna, cu ocazia asta mai strang bani si poate imi iau altceva mai bun.

#22
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,374
  • Înscris: 06.06.2006
depinde si ce faci cu monitorul si ce buget ai
eu, de ex, nu ma joc => prefer un monitor mai slabut in timp de raspuns si de 19 decat unul performant si de 17 :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate