Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Existã programe de spart parole la messenger?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#37
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Off: Doamne ce tambalau pentru nimic. Cred ca s-a spus tot ce era de spus.

BlueMe asa ca un profil psihologic, uite-te la avatarul lui, ce vezi, un anime. Ce poti cere de la un om care are un anime la avatar si care foloseste expresii pe care le aud pe la aia cu "tutziuri tutziuri hai la tuuuuutziuri". Crezi ca stie el sa programeze sau altceva? Nu mai uza tastatura degeaba, ii scumpa, nu are rost.

Si acum urmeaza postul unde imi zice de ce ma bag in seama: incep eu "Bah prostule ce te bagi si u in seama ..... bla bla bla"

On: - Keyloggerele is foarte greu de folosit, adica instalat nedetectat etc => persoana trebuie sa fie, citez: "batuta in cap"
- Construirea unui site e destul de grea. Nu se merita atata munca pentru ca sa vezi cu cine te inseala prietena.Mai bine o intrebi pe prietena ei.
- Cu un troian, dupa cum s-a spus, daca victima are antivirus pa pa => persoana trebuie sa fie, citez: "batuta in cap"
- Statul in spate, poate sa fii ala din "Mission Impossible" sa nu te vada => persoana trebuie sa fie, citez: "batuta in cap"

In concluzie: Exista doua cazuri.
1)Se poate dar pentru asta persoana trebuie sa fie de-a dreptul batuta in cap.
2)Ia-ti alta prietena!

Edited by Ossiriss, 24 August 2007 - 01:57.


#38
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
1. Daca aveam o masina la avatar credeai ca sunt mecanic auto? Nu vrei si copie dupa cartea de munca sa vezi cu ce ma ocum?
2. Arata-mi unde vezi ca am folosit expresii de genul: "bah", "u", "tutziuri tutziuri".
3. Ce ai spus diferit fata de mine? Ai spus acelasi lucru dar sub alta forma.
4. Nu, tu nu te bagi ca prostul in seama, tu doar pupi in cur.

Edited by dassaev, 24 August 2007 - 07:59.


#39
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
Ossiris site-ul de care amintesti tu si de care am scris si eu se face in maxim 2 minute :)

#40
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
vezi ca acum se supara si pe tine si iti face profilul psihologic in functie de avatar(sau lipsa lui in cazul tau)  :P. Ce tu poti sa sti sa "programezi ceva" daca nu ai avatar?

On: o spun inca odata: nu exista "programe de spart parole la messenger". Exista insa tot felul de artificii prin care se poate afla parola. Cine nu crede si mai spune ca "ar putea chiar el face unul" (cititi mai sus) ii dau id-ul meu si facem un test sa vedem daca afla parola

#41
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
Pai da :)) N-am avatar, n-am profil psihologic :)) Ai cam spus totul cu ultimul tau post insa exista multi fraieri la care sunt bune acele "artificii" :D

#42
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005

 dassaev, on Aug 24 2007, 06:44, said:

vezi ca acum se supara si pe tine si iti face profilul psihologic in functie de avatar(sau lipsa lui in cazul tau)  :P. Ce tu poti sa sti sa "programezi ceva" daca nu ai avatar?

On: o spun inca odata: nu exista "programe de spart parole la messenger". Exista insa tot felul de artificii prin care se poate afla parola. Cine nu crede si mai spune ca "ar putea chiar el face unul" (cititi mai sus) ii dau id-ul meu si facem un test sa vedem daca afla parola

Zise dassaev si mai lua o maslina.

#43
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
esti penibil. daca taceai....

#44
TheMendacious

TheMendacious

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 21.01.2007
Yahoo Spargerica v2.0 platinum  :D ... nu exista asa ceva si nu mai credeti in programe minune  :lol:

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 TheMendacious, on Aug 29 2007, 22:28, said:

Yahoo Spargerica v2.0 platinum  :D ... nu exista asa ceva si nu mai credeti in programe minune  :lol:
cred ca deja multi au dat deja search pe gugal "Yahoo Spargerica v2.0 platinum" sa vada daca merge   :roflmaofast:  :roflmaofast:

#46
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
fetele stati usor nu va certati.... nu mai suferiti de haceri sau de c+ ca nu e bine...... nu exista un prog de aflat parola lu peste...... si nici nu o sa existe nu mai inflamati copii care daca si-au pus winu singuri acum sunt niste mici mitnick la randul lor...  si apropo lu desteptu ala din pagina anterioara...  
"pe scurt, spargeti serverele de la Yahoo si MSN salvati baza de date si o sa aveti pentru in jur de 20-30 de minute acces la orice adresa de mail, asta pana se prind si baga o pagina unde te obliga sa iti schimbi parola cu explicatiile si scuzele de rigoare. sau si mai pe scurt, dau de tine si urmeaza procesele "
vezi mane ca nu se salveaza pe nici unserver nicaieri nici un fel de parola si din momentu in care tu dai enter la parola ta ea la server se autentifica si apare sub o alta forma (criptarea iti spune ceva?) nu mai suferiti de bruteforce si alte cele.... nu functioneaza.... trust me stay in school dont waste ur time....
medotele sunt astea.... scam.... iti vine mail cu felicitare de la americangreetings.com i tre sa bagi doar parola ca sa te loghezi... numa ca acea pagina e hostata pe rootul meu... si voila the pass...... sau adriana_xxx has invted u to view her adult profile (stie toata lumea ca tre sa loghezi sa demonstrezi +18 la adult profile) si btw o pagina identica cu yahoo incluzand toate redirecturile o fac in strict 7 minute cu tot cu host si ce mai trebe.... phis... "your account is suspected of void ip sniffing... please download this agreement complete it, scan it and send it at [email protected]", diversi troiani.... da tre sa fie praf securitatea acelui pc.... si cam atat.... nu vreau sa deskid un flame sau sa ma dau destept.. sunt lucruri demonstrate in practica... cine ma cunoaste stie la ce ma refer.....

later edit....

http://forum.softped...p;#entry3062638

check this link, omu stie despre ce vorbeste... da vedeti ca va trebuie mult mai mult decat sa vb pe mirc cu k si sh ca sa intelegeti... si oricum acel "code" daca nu e implementat cum trebe e fix 0...

Edited by ynocentzya, 02 September 2007 - 00:59.


#47
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006
1. Chiar daca parola este criptata (probabil te referi la un algoritm de hash), nici nu te mai intereseaza parola, te autentifici direct cu hash-ul. Brute force functioneaza indiferent de algoritmul de criptate, doar ca pentru algoritmii buni nu ai tu destule vieti ca sa termine de spart o parola ok. Si btw.. am uitat sa rad la faza "spargeti serverele yahoo si salvati baza de date"  :lol:
2.

Quote

numa ca acea pagina e hostata pe rootul meu
asta suna a script kiddies  -_-
3.

Quote

check this link, omu stie despre ce vorbeste... da vedeti ca va trebuie mult mai mult decat sa vb pe mirc cu k si sh ca sa intelegeti... si oricum acel "code" daca nu e implementat cum trebe e fix 0...
In felul acela se ia cookie-ul pt sesiune, si nu parola.

Quote

stay in school, don't waste your time
Asta asa e.. decat sa stati cu gandu' la hackereala.. mai bine invatati cu ce se mananca informatica si ce se poate face cu ea..

#48
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
cred, ca cel mai usor sa afli o parola pe Yahoo e cu ajutorul unui keylogger. recunosc ca am folosit un aseamnea program sa vad daca chiar merge, nu pentru alte scopuri. Programul creeaza un fisiere exe care poate fi atasat oricarui tip de fisier iar la deschiderea lui se deschide fisierul la care a fost atasat (de exemplu un joc sau orice altceva) iar keyloggerul se instaleaza in windows. acesta poate fi setat in prealabil (cand il creezi) sa iti trimita pe o adresa de mail screenshoturi (la intervale alese de tine) din calculatorul 'victimei' si tot ceea ce tipareste :D si multe alte functii complexe.
nu este detectat nici de antivirus macar. si 'victime' am gasit destul de multe ca am postat un link de download direct la status pe Yahoo messenger (fisierul era mascat ca fiind un generator de coduri pentru un joc, ca sa nu apara suspect in caz ca il detecteaza antivirusul :D ).
si chiar a functionat. primeam pe o adresa de mail din 5 in 5 minute screenshot cu tot ecranul 'victimei' si ce a tastat.
de asemenea acel keylogger poate fi si programat sa se autodistruga la o anumita data :D
acum nu stiu daca am bine sa zic numele acelui program. oricum va trebui sa il cumparati ca sa ruleze conform asteptarilor :D

Edited by spiderpc, 09 September 2007 - 01:16.


#49
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
e greu de crezut pentru voi... evident, dar parolele de yahoo se pot sparge.
problema e ca nu exista un programel pe care il gasesti pe odc, ci trebuie sa apelezi la un grup.... :D
si ei cer bani. problema e ca nu stii cine o face pe bune si cine nu.
costa in jur de 100$ si inainte sa dai banii iti ofera o dovada... mailuri, contacte, etc, ce pot fi aflate doar cunoscand parola.

#50
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
eu am gasit la 40$ si am fost multumit  :P

Quote

... mailuri, contacte, etc, ce pot fi aflate doar cunoscand parola.
poate user ai vrut sa zici  -_-

Edited by spiderpc, 09 September 2007 - 01:21.


#51
kronosvl

kronosvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.03.2007

 paull83, on Sep 9 2007, 02:25, said:

iti dau eu dar ce ai de castigat la afacerea asta?
chiar am nevoie de mailul ala sper sa ma ajuti... dau o bere !

[email protected]

Te superi sau nu io tot ti-o zic: Esti praf!!

#52
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006

 Dan, on Sep 9 2007, 02:10, said:

e greu de crezut pentru voi... evident, dar parolele de yahoo se pot sparge.
problema e ca nu exista un programel pe care il gasesti pe odc, ci trebuie sa apelezi la un grup.... :D
si ei cer bani. problema e ca nu stii cine o face pe bune si cine nu.
costa in jur de 100$ si inainte sa dai banii iti ofera o dovada... mailuri, contacte, etc, ce pot fi aflate doar cunoscand parola.
Asa pot sa spun si eu ca mama omida da in cafea, ness si 3in1 si iti afla pin-ul de la card. Tu m-ai crede pe cuvant? Ori dai mai multe detalii, ori nu mai spui povesti.

#53
wooody_18

wooody_18

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.08.2007
Cica este un program cu interfata ca Yahoo messenger dar de fapt e vrajeala care daca lai instalat in loc de adevaratul YM ai puso ala care la creat iti vede parola asa ca nu mai luati programu de unde gasiti cum ar fi odc sau nu stiu ce

#54
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
e impotriva regulamentului acest topic...trebuie inchis/sters... pentru initiator... citeste o carte si lasa prostiile...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate