Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cu masina spre Norvegia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#199
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Pai scrie ca e interesant si cum v-ati structurat drumul de intors. Cum de nu ati luat-o pe podul Malmo-Copenhaga?

Foarte frumos concediul, felicitari!

#200
dimitrio

dimitrio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.10.2007
Multumesc ! Ne-am propus castelul Kronborg si pentru aceasta a trebuit sa trecem de la Helsinborg la Helsingor . Daca coboram la Malmo - Copenhaga trebuia sa ne intoarcem in nord la castel .

#201
dimitrio

dimitrio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.10.2007
Continuare
18. 16 august 2022   Helsingor - Copenhaga - Gedser - Rostock - Christdorf   330 km
Ultima postare din periplul Scandinav . Plecam din camping , alimentam imediat 2.2 € / litru si tot in ziua de azi in Germania 1.72 € / litru . Dupa aprox. 1 ora ajungem la Copenhaga , Parkeringshus Annae Plads unde pt. 4 ore platim 18 € . Toate parcarile din Scandinavia in care am parcat au fost subterane . In Copenhaga am vazut f.f. multi oameni circuland pe bicicleta , era ora cand mergeau la munca . Avand la dispozitie un timp mic , aprox. 4 ore vizitam fugitiv Palatul Amalienborg , Palatul Christiansborg , Nyhan . Dupa amiaza parasim Danemarca , iar trecerea in Germania o facem cu ferry de la Gedser la Rostock . Am rezervat din timp si am platit 129 € / pt.2 pers . De aici pana la revenirea in tara ne cazam la pensiuni , prima la Christdorf 61€ / noapte .

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate