Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

destinatia bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cata1

cata1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2007
as vrea sa aflu si eu ce acte imi trebuie ca sa pot iesi cu masina din tara  la bulgari si daca intampin vreo greutate masina fiind o berlina din 2001,mai ales ca nu e pe numele meu.am inteles ca-mi trebuie procura de la propietar ceea ce nu este o problema pentru mine .dar procura cumva mai trebuie tradusa si in alta limba sau e suficient daca este in romana?

#2
AlexPod

AlexPod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.06.2006
Am si eu o problema destul de spinoasa legata de o plecare in Bulgaria, pentru un weekend. Masina cu care voi pleca este pe numele tatalui meu, dar am un contract de comodat facut intre el si firma al carei administrator sunt eu, in care se precizeaza clar faptul ca pot autoturismul este imprumutat in vederea circulatiei in Romania si in strainatate. Problema este ca intre timp am schimbat numele firmei si adresa, dar am toate actele (hotarari judecatoresti, etc.) prin care se demonstreaza respectiva schimbare. Din cate stiti voi, merge sa ies doar cu o procura semnata si stampilata de catre firma, sau risc sa ma trimita inapoi de la granita ? Precizez ca este vorba de weekend-ul acesta, deci as avea nevoie de un raspuns cat de repede posibil, daca se poate. Mersi anticipat!!!

#3
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
eu am iesit din tara bine-mersi pe vremea cand Romania nu era membra UE, masina fiind complet pe alt nume (adica nici macar numele de familie nu se potrivesc). Te inregistreaza ca Popescu care iese cu masina cu numarul X din tara pe data DE, si cam atat, verifica masina daca e data furata, in rest nimic.

#4
AlexPod

AlexPod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.06.2006

 tchoara, on Jul 11 2007, 23:14, said:

eu am iesit din tara bine-mersi pe vremea cand Romania nu era membra UE, masina fiind complet pe alt nume (adica nici macar numele de familie nu se potrivesc). Te inregistreaza ca Popescu care iese cu masina cu numarul X din tara pe data DE, si cam atat, verifica masina daca e data furata, in rest nimic.

Mersi mult de raspuns si sper sa fie la fel si acum :).

#5
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Ca sa nu mai deschid un topic nou...

Imi confirma/infirma si mie cineva daca radarele la bulgari sunt in banda X?
Thank`s anticipat. E urgent.  :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate