Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cursuri pentru învățarea limbii franceze în București

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Știe cineva unde se fac cursuri pentru învățarea limbii franceze în București? Mi-ar plăcea să răspundă cineva care a participat la cursurile respective, nu cineva care le-a găsit pe Google. Mulțumesc.

Edited by dobrotescunicol, 08 July 2007 - 11:29.


#2
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
up

#3
angelo saro

angelo saro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.03.2007
poate daca te-ai interesa la institutul francez ar fi mai bine. ei sigur stiu mai multe.

#4
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005
La Institutul francez sint cursuri generale si pe specializari ( de ex pt juristi); pentru astea trebuie sa stii deja destul de bine (intermediar superior sau avansat).
La inceput dai un test -scris si oral -pentru a fi plasat la nivelul corespunzator (e gratuir); la mine a fost OK, m-au plasat la nivelul la care stiam si eu ca sint. Sint cursuri de 2 ori pe saptamina si cred ca si intensiv de 4 ori pe saptamina vara. Primesti si manualele de banii pe care ii dai (spre deosebire de British Council unde iti cumperi manualele). Din pacate manualele nu au raspunsurile asa ca ce nu se lucreaza in clasa nu stii daca ai facut bine sau nu, si nu lucreaza nimeni toate exercitiile.
Profesorii sint romani la grupele de incepatori si intermediari, cred ca la avansati sint francezi. Pot fi 2 profesori la aceeasi grupa. Aici depinde si de noroc, una din profesoarele cu care am facut eu era f bine organizata si preda destul de mult, cealalta era probabil incepatoare si nu prea am invata mare lucru de la ea.
Daca vrei sa dai examen de absolvire a unui nivel (care de altfel nu te ajuta decit sa treci la nivelul urmator) trebuie sa platestoi (era vreo 10 euro acum 2 ani).

Succes

Edited by Aprilia, 10 August 2007 - 15:09.


#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
.

Edited by jimi91, 13 September 2019 - 19:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate