Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

CLICKBANK?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
marelecurios

marelecurios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2008
Iti alegi un produs de acolo si il vinzi. Cand il vinzi, primesti un comision. Cam asta e principiu.

#20
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Pai si ce fel de produse au ei "acolo" ?

Produsele sunt adevarate ? Cui incerci sa el vinzi ?

#21
marelecurios

marelecurios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2008

View Postjd3rul, on Mar 14 2008, 09:55, said:

Pai si ce fel de produse au ei "acolo" ?

Produsele sunt adevarate ? Cui incerci sa el vinzi ?

Pai in prinipiu, majoritatea sunt carti electronice, sau membershipuri la diferite siteuri, adica produse digitale. In general ai un comision de 75% cu ele. adica daca vinzi un produs de 100$, tie iti da 75$.

Daca vrei sa vinzi produse reale, pantofi, biciclete, carti, laptopuri de astea atunci tre sa devii afiliat cj.com, amazon sau ebay, dar procentele din vanzari sunt mult mai mici- cam pe la 4-7% din valoare produsului, in cele mai bune cazuri ajung pana la 20%.

Cui le vinzi? Cui poti.

#22
TheWebMaster

TheWebMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.05.2007
problema e ca nu poti fi platit in RO de clicbank. Cel putin in mod normal .

Lucreaza cineva cu ei si e platit ?

#23
sinergicus

sinergicus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.01.2007
Salutare Dan Borlan;  eu sint Mihai ;as vrea si eu sa stiu mai multe despre paydotcom;Unde ii gasesc pe cei care vind in cadrul paydotcom,presupun ca
trebuie sa ma afiliez cu cineva care vinde un produs electronic,si daca ma hotarasc  pot sa ii promovez produsul prin programul de afiliere;cum primesc comisioanele in Ro ca nu imi este clar?Se poate prin paypall?Adica sa primesc banii in contul paypall si de acolo sa ii transfer la o banca romineasca care lucreaza cu paypalul...Care ar fi metoda cea mai buna ,rapida si ieftina dupa parerea ta?

Exista vreun loc gen relatii cu publicul in cadrul paydotcom ? Un mail de exemplu  prin care sa pot primi informatii in romina?
Sau acest forum este singura modalitate de comunicare cu stafful de romini de la paydotcom?

#24
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.09.2005
Pai partea e buna e ca ACUM Romania apare in lista de tari acceptate de CB deci bagati mare  :P :P  


Dan Borlan , nu e cel putin hilar ca lucrezi la un serviciu pe care il si recomanzi dar nu il folosesti la siteul tau www.stealth-seo-secrets.com ?! :huh:

Edited by danyboy2010, 02 May 2008 - 15:27.


#25
stealth-seo

stealth-seo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.03.2008

View Postdanyboy2010, on May 2 2008, 16:25, said:

Pai partea e buna e ca ACUM Romania apare in lista de tari acceptate de CB deci bagati mare  :P :P  


Dan Borlan , nu e cel putin hilar ca lucrezi la un serviciu pe care il si recomanzi dar nu il folosesti la siteul tau www.stealth-seo-secrets.com ?! :huh:


Nu e deloc hilar, fiindca in momentul in care am lansat cartea, paypal nu era available in Romania.

Asa ca initial am incercat Clickbank, care m-au respins fiindca pe salespage scria ca sunt ROMAN din
ROMANIA. Imi pare rau ca nu mai am raspunsul lor simpatic, ca sa vedeti cum ne privea cel putin
in trecut clickbank pe noi romanii. Asa ca l-am rugat pe Mike sa puna adresa lui de paypal
fiindca alta varianta nu aveam.
De ce nu am recurs la Paydotcom?....fiindca nu aveam nevoie de paydotcom si fiindca programul de
afiliere a site-ului a atras suficient de multi afiliati.

In momentul de fata nu mai lucrez pentru Mike Filsaime Inc., fiindca am parasit compania
ca sa fac SEO Hotelier pt Accor si alte grupuri hoteliere mari(aceasta a fost mereu visul meu).

Insa, fiind parte integranta a Paydotcom-ului pentru o perioada foarte mare de timp, si fiindca
stiu cum functioneaza si ce cuprinde sistemul Paydotcom-ului nu pot sa fac decat o singura remarca:

Incercati ambele programe si Clickbank si Paydotcom(paydotcom e 100% gratuit pt afiliati) si
dupa cateva luni trageti singuri concluziile. Eu personal, nu voi folosii Clikbank niciodata si nici
nu il voi recomanda fiindca cuvintele care le-au folosit la adresa mea pentru simplul fapt ca sunt
roman nu pot sa mi le sterg din minte, si daca astfel de caractere sunt in spatele ClickBank-ului
atunci acest sistem e ultimul pe care l-as putea recomanda.

Mult succes la toti si nu uitati ca nu exist minuni in a face bani pe internet, ci doar munca si mult munca!

#26
renu1

renu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2007

*  *  *  *  *


>>> CLICKBANK ROMANIA  *  CLICKBANK IN ROMANIA  *  CLICKBANK ACCEPTA ROMANIA <<<



View Postrenu1, on Nov 13 2007, 17:31, said:

Ideea e valabila pt cei care au pe cineva acolo.. de ex. eu personal nu am pe nimeni in Spania..

altfel ideea e buna.. nu e noua dar e buna.. cineva chiar imi sugera sa fac o 'excursie' in Ungaria,

si sa-mi deschid un cont bancar acolo.. Ungaria e acceptata in lista de tari a ClickBank..

deocamdata astept raspunsul unei banci din SUA.. E*TRADE.. pot s-ti deschizi cont de

brokerage si sa-l folosesti ca de checking.. am trimis documentatia... acum astept..

sa vad raspunsul...

va tin la curent dak primesc ceva raspuns..


toate cele bune :)


... Nu mai trebuie sa-ti bati capul cu conturi in SUA cu E*TRADE si alte minuni...
in sfarsit CLICKBANK a decis sa-si deschida portile si romanilor.

Recent am dat peste informatia asta si va sugerez sa va faceti cont chiar acum...
chiar daca nu intentionati in viitorul apropiat sa va folositi acel cont... nu de alta
dar e mai bine sa-l aveti.. stiti o treaba...

daca CLICKBANK se hotaraste din nou
sa ne excluda, cum a facut prin anii '90, macar stim ca avem conturi si le putem
folosi dupa bunul nostru plac...

afaceri cat mai reusite si de succes urez tuturor celor care se vor hotara sa foloseasca
CLICKBANK in activitatea lor :)

Inscrieri chiar aici

Edited by renu1, 08 June 2008 - 23:04.


#27
avh

avh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.06.2008
sfatul meu e sa vindeti produsele voastre si sa va folositi de contul paypal.
e drept ca suferi indelung pana reusesti sa ii convingi sa iti valideze contul si sa scoata toate limitarile, dar ai acces la un sistem folosit de jde milioane de useri.
au un sistem de inregistrare de tot rahatul si a trebuit sa ii si sun de vreo 2 ori, dar dupa cateva saptamani de chin s-a rezolvat :P
limita zilnica pentru withdraw e de 500$ ceea ce e probabil suficient pentru cei mai multi.

#28
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
ClickBank accepta si plati prin paypal,deci... le ai pe amandoua :D

#29
star_trek

star_trek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.09.2008
ce ii amuzant e ca toti de aici cred ca poti sa ai cont la clickbank sau paydotcom si vinzi direct, daca nu stii sa vinzi, poti sa stai in cap ca nimeni nu iti vinde tie produsele. Se fac campanii si promovari de produse. Ceva in genul lui renu1 care face reclama la clickbank pt a mai face rost de niste credite cu linkul de afiliat :)

bafta cu clickbank sau paydotcom, mai sunt si altele, dar din ce stiu eu, acestea is cele mai mari, cu clickbank mult mai mare ca si pdc. :)

#30
alexdughe

alexdughe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.12.2010
buna ziua ...am si eu cont pe clickbank si am tot incercat sa promovez un produs dar e foarte greu ,,,daca nu sti unde sa il promovezi ,,,,,,, pana acum nu am promovat nimic dar  nu imi pierd speranta ... si daca cineva poate sa imi spuna cateva site-uri pe care sa imi pun produsele ,,, as fii foarte recunoscator ... va multumesc si bafta
id mess ,,, alex6dughe

#31
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
In cate zile fac plata cei de la clickbank
Prin cont bancar desigur

#32
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
Platile in contul bancar intra exact in ziua pe care o afiseaza la plati contul clickbank.com

In cazul cecurilor, ziua afisata la plati este cea in care se expediaza cecul, si ajunge cam in 4-5 zile. Mai dureaza apoi 45 zile la noi la banci ca sa incasezi banii, ca deh, birocratie mare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate