Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Japonia - Coreea de Sud

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#37
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005

View Postbestiuta1, on Sep 17 2007, 05:15, said:

imi place poza aia cu felurile de mancare:)

sint de plastic :)

#38
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postgomez99, on Sep 17 2007, 13:58, said:

sint de plastic :)
Da, sunt de plastic, puse la intrarea in multe restaurante. De mare ajutor mai ales in restaurantele unde nu aveau meniu decat in japoneza. Luam chelnerita sau chelnerul si ii aratam - uite asta vreau ! :)

#39
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostMembruAnonim, on Sep 16 2007, 23:52, said:

Sunt sigur ca ai

Dar e si spatiu pe server o gramada nu te zgarci :D
Acum Tokyo

Attached Files



#40
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
seamnau cu unele adevarate:)oricum este buna ideea asta.
tipa aia de unde era de se afla in kimono?

#41
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbestiuta1, on Sep 18 2007, 01:11, said:

seamnau cu unele adevarate:)oricum este buna ideea asta.
tipa aia de unde era de se afla in kimono?
Exista femei care umbla in kimono, nu e iesit din comun, dar sunt relativ rare. Tipa in Kimono era in Harajuku, Tokyo

#42
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
vizitele formale la rude importante (seful clanului), unele spectacole, anumite sarbatori, o dovada de conservatorism, sint de regula ocazii ca sa porti kimono. persoane cu o oarece pozitie in societate -poti intilni academicieni sau avocati care poarta kimono in biroul privat. vara, prin zonele rurarle multa lume, in speciali virstinici, umbla in yukata, o versiune simplificata a kimonoului. In nici un caz nu e tratat ca o ciudatenie, ci ca o optiune traditionalista.

poze cu pachinko nu ai?

Edited by gomez99, 18 September 2007 - 09:46.


#43
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postgomez99, on Sep 18 2007, 10:44, said:

vizitele formale la rude importante (seful clanului), unele spectacole, anumite sarbatori, o dovada de conservatorism, sint de regula ocazii ca sa porti kimono. persoane cu o oarece pozitie in societate -poti intilni academicieni sau avocati care poarta kimono in biroul privat. vara, prin zonele rurarle multa lume, in speciali virstinici, umbla in yukata, o versiune simplificata a kimonoului. In nici un caz nu e tratat ca o ciudatenie, ci ca o optiune traditionalista.

poze cu pachinko nu ai?
Pachinko... hotule :)

Nu am aici, a tot pozat unul cu cei cu care m-am dus, am poze inclusiv din interioare cu randuri de jucatori... Tb sa-mi dea CD-ul

#44
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007
Superbe pozele!

Mi-ar placea sa vad si eu Japonia. E atat de aproape de mine, dar n-am reusit sa ajung. N-ai pierdut prea mult ratand korea de Sud. Dar poate o sa ai ocazia alta data.

#45
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postluana06, on Sep 18 2007, 17:02, said:

Superbe pozele!

Mi-ar placea sa vad si eu Japonia. E atat de aproape de mine, dar n-am reusit sa ajung. N-ai pierdut prea mult ratand korea de Sud. Dar poate o sa ai ocazia alta data.
In Coreea sunt mai mult interesat de razboiul rece - Panmunjon si sa ma duc in Coreea de Nord.

#46
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007
Noi locuim in coreea de ceva ani. Ca turism sincera sa fiu, n-as avea ce sa recomand. Dar muzeele de razboi sunt intr-adevar interesante si merita vazute. In coreea de nord, n-am fost.

#47
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
ar fi pacat sa nu te duci daca te afli asa aproape:)
imi place optiunea lor sa umble asa:)desi eu nu cred ca as putea sa umblu in costum traditional:)

#48
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
cred ca ar trebui de pe acum sa ma gandesc daca ma duc sau nu,nu de alta dar sa am timp sa in strang bani ;)

#49
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
imperator te rog sa imi spui si mie cu aproximatie cati bani de cheltuiata,pentru mancare,diferite excursii si niste suveniruri,imi ajung 2000 de eur pt japonia zece zile ;)

#50
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbestiuta1, on Feb 1 2008, 05:04, said:

imperator te rog sa imi spui si mie cu aproximatie cati bani de cheltuiata,pentru mancare,diferite excursii si niste suveniruri,imi ajung 2000 de eur pt japonia zece zile ;)
Depinde ce vrei sa faci. Cazare in Tokyo - cel mai ieftin 100 dolari pe noapte, in Osaka vreo 80 - 90 dolari, in Kyoto putin mai mult, Mancare pe zi - vreo 30 euro (daca nu vrei sa mananci numai la McDonald's). Transport local - nu e mare lucru. Transport intre orase - depinde foarte mult cat vrei sa umbli si unde. Suveniruri - nu e cine stie ce

#51
dana3262

dana3262

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.10.2007
Te rog frumos, cand ai timp, poti sa te uiti pe un site unde sunt excursii in China si Japonia si sa imi spui daca obiectivele lor merita facuta excursia, tu ai calatorit mult in afara tarii, eu numai in tara si dorinta mea e sa vad ceva deosebit, nu sa fac o excursie pentru a sta la plaja!

site-ul ti-l trimit pe mess, sa nu am probleme cu reclama!!!
Multumesc mult,
dana

#52
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postdana3262, on Feb 1 2008, 19:18, said:

Te rog frumos, cand ai timp, poti sa te uiti pe un site unde sunt excursii in China si Japonia si sa imi spui daca obiectivele lor merita facuta excursia, tu ai calatorit mult in afara tarii, eu numai in tara si dorinta mea e sa vad ceva deosebit, nu sa fac o excursie pentru a sta la plaja!

site-ul ti-l trimit pe mess, sa nu am probleme cu reclama!!!
Multumesc mult,
dana
Care... ca sunt vreo 2 pe China si unul pe Japonia...

#53
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostImperator, on Feb 1 2008, 19:33, said:

Care... ca sunt vreo 2 pe China si unul pe Japonia...
M-am uitat... par ok toate... parca in Japonia, partea cu Hiroshima e putin alergata, dar in rest par bine aranjate.

#54
dana3262

dana3262

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.10.2007

View PostImperator, on Feb 1 2008, 19:42, said:

M-am uitat... par ok toate... parca in Japonia, partea cu Hiroshima e putin alergata, dar in rest par bine aranjate.
multumesc mult pentru timpul acordat, la china sunt doua "plecari"! (la prima m-am uitat!)

Edited by dana3262, 01 February 2008 - 19:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate