Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Japonia - Coreea de Sud

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#217
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
Poti detalia un pic aceasta excursie a ta si ceva preturi ( transport, cazare, mancare ) ?
Ma intereseaza de mai mult timp, teoretic cel putin, o excursie de 14 nopti, cu 11n in Japonia si 3n in Seoul.

#218
crysttine

crysttine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.12.2007

View Postmetalactual, on 26th January 2012, 13:08, said:

Poti detalia un pic aceasta excursie a ta si ceva preturi ( transport, cazare, mancare ) ?
Ma intereseaza de mai mult timp, teoretic cel putin, o excursie de 14 nopti, cu 11n in Japonia si 3n in Seoul.

Foarte faina combinatia!Eu mi-am propus din nou Japonia in combinatie cu Hong Kong...Insa pana atunci,pot sa-ti spuns ca drumul pana acolo este destul de costisitor,eu am fost cu KLM-ul,insa o data ajuns acolo vei putea constata ca preturile sunt ok,cel putin asta e parerea mea.Nu imi mai amintesc mare lucru ca sa-ti dau un exemplu...bere Asahi ~ 3 euro,masa la un restaurant traditional unde ne-am putut intelege doar folosind limbajul mainilor si imaginile din meniu ~12-14 euro...Pentru transport am folosit liniile Tokyo Metro - http://www.tokyometr...ex.html,metroul de stat;exista si linii particulare , daca vrei mai multe amanunte te rog sa-mi spui.
Aterizarea am avut-o pe Narita si cazarea la Hotel Park - http://en.parkhoteltokyo.com/.Exista o linie de autobuz
http://www.limousinebus.co.jp/en/ care pleaca de la aeroport si opreste la o serie de hoteluri pe traseu.
Am sa-ti trimit pe pm o adresa de unde poti sa-ti iei mai multe informatii.

#219
LuciGNR

LuciGNR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.07.2013
Curiozitate  ?  Ce  tensiune  au  la reteaua  electrica  in  China  ;  JAPONIA  +  Koreea   de  Sud?  220  v  ca  in  EU?
Trebuie  adaptoare  la  prize   pt LAPTOP  ; TEL  ???  
A  gustat  cineva  SAKE   in    JAPONIA  ???  CUM  ESTE  ??
IN  RESt e  OK   !!  merita  banii  !!

#220
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Korea - 220, ca in europa, acelasi plug.
Japonia, 110V, in stil american.
China ii cu cel australian, un "american" mai cracanat, dar la 220V.
Sake ii bunicel, depinde fiecare ce ii place.
Pentru laptop si telefon, verifica tensiunea, e posibil sa ai nevoie doar de adaptoare ( daca scrie 110-240V ). Daca scrie doar 220, atunci ai nevoie de transformator.

#221
LuciGNR

LuciGNR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.07.2013
DUPA  o  saptamana   de  stat   pe  acolo   ajunge  sa  iti  fie '' DOR ''  de   cocalarii  de la  noi  ,  care  scuipa coji  de seminte   cu  tupeu  din  Bmw  ,  DE  pet-uri  si  gunoaie  ( umane )  uneori ... DE  indolenta   functionarasilor  de  la ghisu  care  iti  raspund in  scarba  cand  intebi  ceva  ..  de  MAIDANEZI ......
O  TARA   PREA  PERFECTA ......  dar   si  ea  cu  uscaturile  EI  ???
Se  practica  si  pe acolo  ''  controlul ''   la  buzunare  in  orele   de  varf  ?? @@ trenuri  ,  metrou ??????
ARE   CInEva  tupeul ??

Edited by LuciGNR, 28 September 2013 - 18:50.


#222
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostLuciGNR, on 28 septembrie 2013 - 18:47, said:

DUPA  o  saptamana   de  stat   pe  acolo   ajunge  sa  iti  fie '' DOR ''  de   cocalarii  de la  noi  ,  care  scuipa coji  de seminte   cu  tupeu  din  Bmw  ,  DE  pet-uri  si  gunoaie  ( umane )  uneori ... DE  indolenta   functionarasilor  de  la ghisu  care  iti  raspund in  scarba  cand  intebi  ceva  ..  de  MAIDANEZI ......
O  TARA   PREA  PERFECTA ......  dar   si  ea  cu  uscaturile  EI  ???
Se  practica  si  pe acolo  ''  controlul ''   la  buzunare  in  orele   de  varf  ?? @@ trenuri  ,  metrou ??????
ARE   CInEva  tupeul ??

Nu, nu se practica... problemele sunt rare, rar vezi o crima la TV, si cand se intampla, 3 luni numai despre asta auzi..
Nu se fura, dar au si ei [ ele mai mult ] tacticile lor de a face bani de pe urma cuiva :P

#223
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Korea de Sud

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate