Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Woland arogantul si parerea lui despre medici :)

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcspot, on Jul 12 2007, 22:00, said:

Ti-as recomanda tie sa te gandesti tu mai mult inainte sa deschizi gura . Nu de alta , dar aveam impresia la un moment dat ca ai un grad ceva mai ridicat de cultura si de educatie . Citind postul de mai sus , constat ca vrei sa o bati pe tzatza Aglaia de scuipa seminte in buza santzului .
*****************************************************************************************************
     Sa-ti povestesc acum , cum stat treaba cu medicu' de familie la care sunt io inscris ....
     Deci , acum vo cativa ani a descoperit ca are fata bolnava de leucemie . Nevasta-sa farmacista avea o ghereta numita farmacie particulara . Colegii de breasla (adica farmacistii) , cand auzira ca biata fata e la ananghie si trebuie reparata in strainatate , s-au repezit cu mic cu mare cu donatia la pliculetz , fiecare cate a putut . Care a putut a dat 1000 de euro care a putut a dat 5000 .
    Zis si facut . Copilu' in cauza a facut un transplant de maduva in ceva tara straina si a fost declarat rezolvat .
    Parintii au multumit lui Dumnezeu pentru asa o binecuvantare , si de unde mai ieri erau muritori de foame , au construit o casoaie care a costat cel putin 150.000 de euro si au facut in ea o ditamai farmacia .
*****************************************************************************************************

   Nu ma intereseaza ce se intampla in alte tari . Eu traiesc in romania .
   Medicul de famile in Ro nu face decat sa semneze trimiteri si retete compensate sau gratuite . Din acesta pricina , multi dintre ei isi aduc aminte despre medicina ca de o chestiune vaga .


care vede legatura cu medicina de familie, sa mi-o deseneze si mie. ca io pot inlocui linistita cu "administratorul de bloc" sau orice altceva, si se pastreaza coerenta. deci?

#38
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postcspot, on Jul 12 2007, 22:00, said:

Sa-ti povestesc acum , cum stat treaba cu medicu' de familie la care sunt io inscris ....
     Deci , acum vo cativa ani a descoperit ca are fata bolnava de leucemie . Nevasta-sa farmacista avea o ghereta numita farmacie particulara . Colegii de breasla (adica farmacistii) , cand auzira ca biata fata e la ananghie si trebuie reparata in strainatate , s-au repezit cu mic cu mare cu donatia la pliculetz , fiecare cate a putut . Care a putut a dat 1000 de euro care a putut a dat 5000 .
    Zis si facut . Copilu' in cauza a facut un transplant de maduva in ceva tara straina si a fost declarat rezolvat .
    Parintii au multumit lui Dumnezeu pentru asa o binecuvantare , si de unde mai ieri erau muritori de foame , au construit o casoaie care a costat cel putin 150.000 de euro si au facut in ea o ditamai farmacia .
*****************************************************************************************************

   Nu ma intereseaza ce se intampla in alte tari . Eu traiesc in romania .
   Medicul de famile in Ro nu face decat sa semneze trimiteri si retete compensate sau gratuite . Din acesta pricina , multi dintre ei isi aduc aminte despre medicina ca de o chestiune vaga .

Da-mi voie sa te intreb ce profesie ai? Sper din tot sufletul ca nu esti medic sau ceva care are legatura cu oamenii bolnavi.
Postul tau mi-a facut greata si ai ajuns si mai jos in ochii mei decit erai. Un om care poate sa vorbeasca asa despre un alt om, despre un alt om pe moarte ( pentru ca facind insinuarile astea murdare si josnice indirect te-ai referit la fata respectiva) este UN GUNOI. Imi pare rau sa te jignesc, dar asta cred despre un asemenea om, indiferent ca esti tu sau ca ar fi fost cineva apropiat mie.
Ai stat tu linga fata aia? Ai cautat-o tu sa vezi daca e bolnava sau nu? Te-ai chinuit tu sa o cresti si sa o educi? Ti-ai vazut tu copilul murind si ai zis "oh well, asta e"? Care e problema ta cu faptul ca si-a facut vila? Ai evaluat-o tu? Te deranjeaza ca nu ai si tu? Te deranjeaza. Mai multa rautate si frustrare si ura decit in postul asta mai rar am vazut.
Poate medicul TAU nu face altceva decit asta. Al meu tin sa te anunt ca face o gramada. Si mai tin sa te anunt ca medicul de familie poti sa ti-l schimbi daca nu esi multumit de el. Nu te tine nimeni legat. Ma mir ca nu stiai asta, tu, care le stii pe toate atit de bine...

#39
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postrox, on Jul 12 2007, 22:12, said:

Ai stat tu linga fata aia? Ai cautat-o tu sa vezi daca e bolnava sau nu? Te-ai chinuit tu sa o cresti si sa o educi? Ti-ai vazut tu copilul murind si ai zis "oh well, asta e"? Care e problema ta cu faptul ca si-a facut vila? Ai evaluat-o tu? Te deranjeaza ca nu ai si tu? Te deranjeaza. Mai multa rautate si frustrare si ura decit in postul asta mai rar am vazut.


      Tocami ce iti povesteam ca tacsu si-a facut casa si farmacie din banii donati de oameni de buna credinta . Voiam sa spun ca doar un scelerat poate sa traga avantaje in urma suferintei copilului sau ...
   Tu tragi concluziile pe care vrei sa le tragi , mai ales ca este vorba de oameni din bransa incriminata ...

#40
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postmianna, on Jul 12 2007, 22:07, said:

care vede legatura cu medicina de familie, sa mi-o deseneze si mie. ca io pot inlocui linistita cu "administratorul de bloc" sau orice altceva, si se pastreaza coerenta. deci?

      Individu' este medic , si cred ca poate fi considerat un membru reprezentativ pentru tagma medicilor ...

#41
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postcspot, on Jul 12 2007, 22:00, said:

Sa-ti povestesc acum , cum stat treaba cu medicu' de familie la care sunt io inscris ....
     Deci , acum vo cativa ani a descoperit ca are fata bolnava de leucemie . Nevasta-sa farmacista avea o ghereta numita farmacie particulara . Colegii de breasla (adica farmacistii) , cand auzira ca biata fata e la ananghie si trebuie reparata in strainatate , s-au repezit cu mic cu mare cu donatia la pliculetz , fiecare cate a putut . Care a putut a dat 1000 de euro care a putut a dat 5000 .
    Zis si facut . Copilu' in cauza a facut un transplant de maduva in ceva tara straina si a fost declarat rezolvat .
    Parintii au multumit lui Dumnezeu pentru asa o binecuvantare , si de unde mai ieri erau muritori de foame , au construit o casoaie care a costat cel putin 150.000 de euro si au facut in ea o ditamai farmacia .

De ce vezi doar partea negativa a lucrurilor? Gandeste-te la toti farmacistii aceia care au donat bani pentru a ajuta fata!

#42
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postantigen, on Jul 12 2007, 22:22, said:

De ce vezi doar partea negativa a lucrurilor? Gandeste-te la toti farmacistii aceia care au donat bani pentru a ajuta fata!

   Oamenii aia au donat  mult mai multi bani decat erau necesari , pentru o cauza nobila . Personal , nu accept pomana de la nimeni . Insa , daca ar fi vorba de viata copilului meu , nu m-ar mai interesa . Daaar , daca as primi mai mult decat am nevoie , as avea grija ca restu' de bani sa ajunga la cineva care are cu adevarat nevoie si in nici un caz nu mi-as construi casa din ei .

#43
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postcspot, on Jul 12 2007, 22:20, said:

Individu' este medic , si cred ca poate fi considerat un membru reprezentativ pentru tagma medicilor ...
reprezentativ? considerat de catre cine ? si reprezentativ pentru cine?
de ce sa nu-l consideram reprezentativ de exemplu pe...prof Lascar? sau pe..Irinel Popescu?

#44
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcspot, on Jul 12 2007, 22:20, said:

Individu' este medic , si cred ca poate fi considerat un membru reprezentativ pentru tagma medicilor ...

de unde pana unde?!

hai sa incerc sa-ti desenez: la examenul de admitere se da (sau se dadea, acum au ramas una-doua din trei) anatomie, fizica si chimie. nu se evalueaza caracterul unui om. in 6 ani de facultate de asemenea, nu avem vreo materie la care sa ni-l modeleze ca pe plastelina.

tu vorbesti aici de un om. indiferent de profesia lui. putin imi pasa daca e sau nu adevarat ce speculezi tu (daca i-a murit o matusa intre timp?). dar n-a tinut diploma in mana cand facea acele gesturi. n-a cerut in calitate de medic, ci de parinte. n-a construit in calitate de medic, ci de proprietar.

pricepi cat de cat? daca fura un inginer, is hoti toti? daca un strungar ii da in cap nevestei, is toti criminali? daca tu pricepi mai greu, toti [insert your job here] is mai grei de cap?

#45
Woland

Woland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.04.2007

View Postcspot, on Jul 12 2007, 22:00, said:

Ti-as recomanda tie sa te gandesti tu mai mult inainte sa deschizi gura . Nu de alta , dar aveam impresia la un moment dat ca ai un grad ceva mai ridicat de cultura si de educatie . Citind postul de mai sus , constat ca vrei sa o bati pe tzatza Aglaia de scuipa seminte in buza santzului .
*****************************************************************************************************
     Sa-ti povestesc acum , cum stat treaba cu medicu' de familie la care sunt io inscris ....
     Deci , acum vo cativa ani a descoperit ca are fata bolnava de leucemie . Nevasta-sa farmacista avea o ghereta numita farmacie particulara . Colegii de breasla (adica farmacistii) , cand auzira ca biata fata e la ananghie si trebuie reparata in strainatate , s-au repezit cu mic cu mare cu donatia la pliculetz , fiecare cate a putut . Care a putut a dat 1000 de euro care a putut a dat 5000 .
    Zis si facut . Copilu' in cauza a facut un transplant de maduva in ceva tara straina si a fost declarat rezolvat .
    Parintii au multumit lui Dumnezeu pentru asa o binecuvantare , si de unde mai ieri erau muritori de foame , au construit o casoaie care a costat cel putin 150.000 de euro si au facut in ea o ditamai farmacia .
*****************************************************************************************************

   Nu ma intereseaza ce se intampla in alte tari . Eu traiesc in romania .
   Medicul de famile in Ro nu face decat sa semneze trimiteri si retete compensate sau gratuite . Din acesta pricina , multi dintre ei isi aduc aminte despre medicina ca de o chestiune vaga .

Dupa felul josnic in care colportezi mizerii pari a fi "jurnalist" la OTV. In mod tipic pentru categoria ta... culturala, cat stii mai putine, cu atat ai mai multe convingeri, si mai ferme. Ferice de tine, cand vei pierde si ultimul neuron functional vei atinge adevarul absolut.

Edited by Woland, 12 July 2007 - 23:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate