Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Materiale in cantitati mai mici

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cib3k

cib3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.11.2006
Nu stiu daca asta e locul potrivit pt intrebarea mea - rog moderatorii sa mute eventual topicul in forumul potrivit.

Cred ca s-au mai lovit si altii de problema asta: am diverse treburi marunte de rezolvat prin casa, am nevoie de 2-3 kg de material (gips, adeziv etc), dar materialul respectiv se gaseste numai in saci mari, de 20-30 kg. Ar fi absurd sa cumpar atata material numai pentru o treaba marunta. Stiu ca de obicei se apeleaza la materiale asemanatoare care se gasesc in cantitati mai mici. Intrebarea mea este: exista totusi in Bucuresti vreun loc de unde se pot cumpara materiale de constructie (chit, adeziv, mortar, gips etc) la kilogram? Un loc unde cineva sa aiba sacii desfacuti, sa iti puna intr-o punga cantitatea de care estimezi ca ai nevoie si sa ti-o dea? Mi s-a spus ca magazinele de cartier fac asta - eu insa n-am reusit sa gasesc nici unul.

#2
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004
eu am gasit un magazin care mi-a vandut ciment la kilogram undeva pe langa teatrul de comedie. si cei de langa mine (hala traian) vand la kilogram. Deci ori ai ghinion, ori nu ai cautat bine.

#3
cib3k

cib3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.11.2006
Eu stau in Militari, pe Iuliu Maniu. M-am uitat pe bulevard intre Armata Poporului/Lujerului si Pacii/Valea Cascadelor (cam o ora de mers pe jos) si exista doar un singur magazin cu materiale de constructie, care nu vinde insa decat la sac. Pe Valea Cascadelor sunt mai multi care vand materiale de constructie - am intrebat in vreo 3-4 locuri si nimeni nu vinde la kilogram; mi s-a spus ca doar daca am norocul sa aiba careva sacul spart pot cumpara asa. Poate or mai fi ceva magazine pe undeva prin Militari, dar nu prea pot sa o iau la intamplare printre blocuri, sperand sa dau de unul.

Oricum, multumesc pentru raspuns - o sa incerc deocamdata in zona de care mi-ai zis.

#4
ciocris

ciocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 20.07.2007

View Postcib3k, on Jul 5 2007, 19:31, said:

Nu stiu daca asta e locul potrivit pt intrebarea mea - rog moderatorii sa mute eventual topicul in forumul potrivit.

Cred ca s-au mai lovit si altii de problema asta: am diverse treburi marunte de rezolvat prin casa, am nevoie de 2-3 kg de material (gips, adeziv etc), dar materialul respectiv se gaseste numai in saci mari, de 20-30 kg. Ar fi absurd sa cumpar atata material numai pentru o treaba marunta. Stiu ca de obicei se apeleaza la materiale asemanatoare care se gasesc in cantitati mai mici. Intrebarea mea este: exista totusi in Bucuresti vreun loc de unde se pot cumpara materiale de constructie (chit, adeziv, mortar, gips etc) la kilogram? Un loc unde cineva sa aiba sacii desfacuti, sa iti puna intr-o punga cantitatea de care estimezi ca ai nevoie si sa ti-o dea? Mi s-a spus ca magazinele de cartier fac asta - eu insa n-am reusit sa gasesc nici unul.
In piata Moghioros este un magazin.
In general la chimicale se mai gaseste ipsos, ciment alb, adeziv faianta, ciment, etc.

#5
Sheilla

Sheilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.02.2006
eu am luat niste pungute de 5 kg cred ca aveau sau 2,5 de ciment ( sper sa nu ma insele memoria ) de la depozitele din ghencea , are  41 statie la brasov apoi face stanga catre stadion iar in partea dreapta sunt niste depozite de materiale , incearca'ti norocul pe acolo

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate