Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Oportunitate de lucru in pensii private part-time!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006
Doriti sa lucrati part-time timp de 4 luni in perioada 1 august-30 noiembrie 2007 pentru o societate multinationala lidera in asigurari de viata si pensii private din Europa? Ofer angajare in sistem part-time pentru incheierea de contracte de pensii private obligatorii conform legii 411/2004. Posibilitatea unor castiguri foarte mari nelimitate intr-un timnp scurt (4 luni de zile). La fiecare contract incheiat cu un angajat conform pilonului II de pensii private aveti un castig de 70RON. daca mai aveti si cunostinte, rude, prieteni si credeti ca ii puteti convinge sa intre si ei in acest sistem timp de aceste 4 luni atunci a-ti putea sa fiti direct Consultanti Financiari adica pe langa cei 70RON/contract pe care ii castigati pe ce munciti in nume propriu, mai castigati 20RON/contract efectuat de fiecare membru in parte adus in sistem. Un simplu calcul posibil de realizat daca facem in urmatoarea situatie ar rezulta urmatoarele: voi efectuati 25 contracte pe luna, mai aduceti 5 subordonati sa zicem si aceeia fiecare la randu-i efectueaza 25 de contracte pe luna ar insemna (70RON*25 contracte)+5*(20RON*25 contracte)=4250RON castig pe luna. Daca am mentine sa zicem aceasta schema timp de 4 luni cat dureaza programul ar rezulta 4250RON*4 luni=17.000RON!!! Acesta este un simpplu calcul luat la intamplare insa ganditi-va ca voi a-ti putea face mult mai multe contracte si a-ti putea aduce mult mai multi subordonati care la randul lor sa faca mult mai multe contracte ca in exemplul dat de mine, ceea ce ar duce implicit la un venit mult mai mare. Pentru detalii suplimentare astept intrebarile voastre pe adresa de mail [email protected] sau la nr de tel 0728/250.437. De preferat persoane ce au domiciliul in judetul Constanta.

#2
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
teoretic vb poti face 25 pe luna, practic.....vreo 7....8...hai sa fim seriosi, din asta nu iasa bani.....

#3
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006

 bulangiul, on Jul 5 2007, 10:31, said:

teoretic vb poti face 25 pe luna, practic.....vreo 7....8...hai sa fim seriosi, din asta nu iasa bani.....
pai chiar si daca am lua in calcul parerea ta ca nu poti face maim ult de 8 pe luna tot ar fi ceva> daca tu ai face 8 pe luan ar insemna un castig de 560 RON la care s-ar adauga tot ce ar face si subordonatii tai. astfel daca si fiecare subordonat de sub tine ar face cate 8 contracte si ai avea sa spunem doar 5 subordonati asta ar insemna 8*5=40 contracte*20 RON=800 RON. deci 560 RON ai tai+800 facuti din munca subordonatilor ar insemna 1360 RON castigul tau pe luna respectiva deci zic eu ca la o asa munca nu sunt de colo acesti bani.

#4
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

 fan_vodafone, on Jul 5 2007, 10:37, said:

pai chiar si daca am lua in calcul parerea ta ca nu poti face maim ult de 8 pe luna tot ar fi ceva> daca tu ai face 8 pe luan ar insemna un castig de 560 RON la care s-ar adauga tot ce ar face si subordonatii tai. astfel daca si fiecare subordonat de sub tine ar face cate 8 contracte si ai avea sa spunem doar 5 subordonati asta ar insemna 8*5=40 contracte*20 RON=800 RON. deci 560 RON ai tai+800 facuti din munca subordonatilor ar insemna 1360 RON castigul tau pe luna respectiva deci zic eu ca la o asa munca nu sunt de colo acesti bani.


e adevarat, dar singura problema e ca angajatii tai nu fac acest numar de contracte, crede-ma ca am avut ocazia sa intru destul de bine intr-o astfel de firma....unde se merge ierarhic cu castigul (oriflame....nu se pot compara sumele......aici erau mult mai mici).....dar vreau as zic ca un var de-al meu a intrat intr-o afacere de-asta si el facea vanzari cat 5...6 de-ai lui......iar stresul era mare......

iar directoarea lui a devenit gold director.....sa nu mai vb de bani castigati.....

oricum am facut comparatia doar sa-ti demonstrez ca cei pe care ii bagi tu nu-si fac treaba bine aproape niciodata deci nu prea poti castiga de pe urma lor....

#5
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006

 bulangiul, on Jul 5 2007, 10:58, said:

e adevarat, dar singura problema e ca angajatii tai nu fac acest numar de contracte, crede-ma ca am avut ocazia sa intru destul de bine intr-o astfel de firma....unde se merge ierarhic cu castigul (oriflame....nu se pot compara sumele......aici erau mult mai mici).....dar vreau as zic ca un var de-al meu a intrat intr-o afacere de-asta si el facea vanzari cat 5...6 de-ai lui......iar stresul era mare......

iar directoarea lui a devenit gold director.....sa nu mai vb de bani castigati.....

oricum am facut comparatia doar sa-ti demonstrez ca cei pe care ii bagi tu nu-si fac treaba bine aproape niciodata deci nu prea poti castiga de pe urma lor....
bun ai dreptate insa chiar si daca nu castigi f mult de pe urma celor pe care ii bagi tu si castigi mai mult de pe urma ta tot e muylt crede-ma. aceste pensii private trebuie retinut ca sunt OBLIGATORII pentru orice persoane salariate cu varsta intre 18-35 ani su optionale pentru cei cu varsta intre 36-45 ani. deci daca omul nu alege un astfel de fond in aceste 4 luni de zile statul il va redirectiona automat catre un fond de pensii la intamplare ales cu calculatorul. asa ca parerea mea este ca oamenii o sa fei destul de cooperanti.

#6
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
Rog un moderator sa mute acest topic unde ii este locul.

#7
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
Recycle Bin sau ... si mai bine Shift+Delete :-)
Alt sistem piramidal, bleah!

#8
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
...si practic, oamenii ar fi subordonatii tai. deci tu ai castiga bani. iti faci reclama?

#9
KTA.

KTA.

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2007

 born2lose, on Jul 7 2007, 19:55, said:

...si practic, oamenii ar fi subordonatii tai. deci tu ai castiga bani. iti faci reclama?
normal ca-si face reclama....nu tre' sa faca si el ceva bani de pe urma altora...

#10
hercalin

hercalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.04.2006

 KTA., on Jul 8 2007, 00:33, said:

normal ca-si face reclama....nu tre' sa faca si el ceva bani de pe urma altora...
Ma uit la acest topic si imi dau seama de ce americanii sunt unde sunt iar noi aici !
Numai circotasi, toti suntem destepti in sensul rau al cuvintului.
Intradevar formularea din topic nu este cea mai diplomata, dar ideea este adevarata, reala, legala si accesibila oricui.
Sunt 4 milioane de angajati, din cotizatia carora 2% se va vira   AUTOMAT si OBLIGATORIU  catre un fond privat.
Fondurile private ofera 20 EURO / adeziune din fondul de reclama alocat pentru aceasta  actiune, deci sunt alocate per global 80 milioane de euro.
Care pot intra in buzunarele agentilor de marketing sau pot ramine in buzunarele fondurilor.
Omu a incercat sa va deschida ochii si rau a facut, treaba asta e bine sa o faci in familie sau cu prietenii nu cu strainii circotasi..
Mai putini agenti mai multi bani pentru agentii care sau inscris. Cu toaTE ca piata e asa de mare incit sigur vor ramine oamenii fara adeziune si implict comisioane nedate...
Un calcul simplu spune ca un agent face 10 adeziuni pe zi deci 200 pe luna, deci ar fi nevoie de 20.000 de agenti de marketing, pina acum suntem vreo 1000 de agenti da nu-i nimic eu voi lucra si noaptea o cooptez si pe nevasta si pe cumnata il chem si pe cumnat din spania sa vina sa faca banii aici in Romania.

#11
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
1. Nu aici este locul unui astfel de topic indiferent de formulare.
2. Reclama se plateste.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate