Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Olanda

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007
Salut fani softpedia,
Ma bate gindul sa merg in toamna in Olanda , ceva sugestii , sfaturi , unde sa merg , stau , etc. Taxe de drum , pret motorina , cazare pensiune ?
Multumesc pentru ajutor !

#2
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Tara drogurilor si a curvelor! :P O destinatie misto totusi, te-ai putea intalni cu Armin van Buuren! :D Ai multe de vizitat, doar e Tara Lalelelor... Vezi ca vor fi probleme cu limba, e urata rau, si grea. Pentru alte informatii vezi AICI ^_^

#3
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Ai destule lucruri frumoase de vazut in Olanda. Am fost acum 3 ani in zona, am facut Koln>Amsterdam in vreo 3 ore.
Mie mi-a placut tara si Amsterdamul in special, eu o cosider o tara destul de "libertina", cu toate ca legile sunt destul de permisive, se aplica cu strictete>mai ales la partea rutiera care ne intereseaza in mod direct. Limita de viteza (da, exista, spre deosebire de Germania) este undeva pe la 130km/h pe autostrada. Ce frumos mergeau "baietii" cu ozn-uri modificate pana la extrem cu 130km/h, de frica amenzilor (cateva sute de euro am inteles).

#4
Alex_pgt

Alex_pgt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2007
;)  Daca vrei sa faci o vizita in Olanda, sa stii ca tzi ai ales o locatie foate frumoasa. Eu locuiesc in Amsterdam si sa stii ca e un oras superb, sunt multe lucruri de vizitat, muzee( al reginei, Muzeul National, Muzeul ambarcatiunilor, Al berii etc). Apoi poti lua o croaziera pe canalele din  Amsterdam, aprox 7.5€ dureaza cam 1h si  ceva si ai inclusa si o masa festiva/cina romantica(sunt mai multe companii specializate in grupuri, indragostiti etc) cam ca la venetia :D. In rest ce sa tzi spun limba nui o problema pt ca toata lumea stie engleza foarte bine, cazarea sunt camping-uri la marginea orasului si hoteluri cat cuprinde distractia GARANTATA mai ales daca vii cu catziva prieteni sau cu iubita/nevasta! Drumurile? Pei de cum intri pe M3 in Ungaria pana aici numai masina sa te tzina in rest 'cruzin time', sunt si cateva portiuni unde se lucreaza in Austria, Germania si Olanda, dar restrictia e la 90km/h. Si ca un sfat la final, nu pierzi absolut nimik venind aici!!

#5
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View PostAlex_pgt, on Jul 7 2007, 13:25, said:

;)  Daca vrei sa faci o vizita in Olanda, sa stii ca tzi ai ales o locatie foate frumoasa. Eu locuiesc in Amsterdam si sa stii ca e un oras superb, sunt multe lucruri de vizitat, muzee( al reginei, Muzeul National, Muzeul ambarcatiunilor, Al berii etc). Apoi poti lua o croaziera pe canalele din  Amsterdam, aprox 7.5€ dureaza cam 1h si  ceva si ai inclusa si o masa festiva/cina romantica(sunt mai multe companii specializate in grupuri, indragostiti etc) cam ca la venetia :D. In rest ce sa tzi spun limba nui o problema pt ca toata lumea stie engleza foarte bine, cazarea sunt camping-uri la marginea orasului si hoteluri cat cuprinde distractia GARANTATA mai ales daca vii cu catziva prieteni sau cu iubita/nevasta! Drumurile? Pei de cum intri pe M3 in Ungaria pana aici numai masina sa te tzina in rest 'cruzin time', sunt si cateva portiuni unde se lucreaza in Austria, Germania si Olanda, dar restrictia e la 90km/h. Si ca un sfat la final, nu pierzi absolut nimik venind aici!!
Multumesc pentru informatii , drumul in sine nu e o problema , merg de ceva timp in concediu afara . M-ar interesa ceva informatii legate pretul cazarii la un hotel/pensiune de 2-3 stele . O sa vin cu 1/2 mea :notangel:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate