Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

achizitionare dvdplayer hd

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
calin2k

calin2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 01.01.2004

View PostMtz, on Jul 6 2007, 01:31, said:

Cred ca undeva pe la 250 Euro (gandind logic). Oricum, a nu se face confuzia cu redare de HDDVD sau BlueRay Disc, pentru ca acelea sunt pe "laser albastru" si cu totul alta tehnologie. Cred ca o redare de material HD de pe un DVD sau prin USB sunt OK pentru moment.

enjoy,
Mtz

cred ca este ce caut si eu:
disc DVD-R, interfata HDMI, slot USB pentru flash si HDD, sa redea container mkv, mpeg4 avc, wmv hd, quicktime HD, subtitrari, multiple audio selection

1080p daca se poate

cred ca are nevoie de ceva chipset mai puternic, sper sa nu sara prea mult de 200?

il astept

Mtz: give me the news! :)

Edited by calin2k, 12 August 2007 - 12:51.


#20
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Sfarsitul lui Octombrie... :(

enjoy,
Mtz

#21
calin2k

calin2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 01.01.2004

View PostMtz, on Aug 13 2007, 00:20, said:

Sfarsitul lui Octombrie... :(

enjoy,
Mtz

e cu sigma EM8622?

#22
sibip

sibip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 31.10.2003
Am vazut ieri intr-un pliant de Carrefour un BlueRay cred ca samsung.. la vreo 2500 ron  :cursing:

#23
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View Postcalin2k, on Aug 18 2007, 11:50, said:

e cu sigma EM8622?
E cu ST.

#24
drotaru

drotaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2007
ceva news cu player-ul ala de mkv? :)

#25
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
http://www.tvix.co.k...cts/4100sh.aspx


250 Euro


Cu ultimul firmware cica poate rula .mkv-uri :)




edit : acum.m-am uitat mai sus in topic si am vazut ca erau deja discutii despre el.eu am vazut o discutie despre el pe un forum din afara zilele trecute :)

Edited by InTech, 19 August 2007 - 14:40.


#26
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
Attached File  TCL.jpg   70.68K   76 downloads
Attached File  bbk.jpg   89.53K   57 downloads
Attached File  Haier.jpg   68.01K   38 downloads
Attached File  QHTF.jpg   79.08K   73 downloads



4 HD-DVD playere chinezesti :D pretul banuiesc ca e undeva la 150 $ bucata :)

#27
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Din cate vad eu, sunt playere de HD-DVD. Daca este asa, fisierele mkv nu vor fi redate de asemenea playere ci numai DVD-urile originale de tip HD-DVD.

enjoy,
Mtz

#28
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
Desigur ca vor reda .mkv-uri,dar ma indoiesc ca nu vor putea reda si HD-DVD-uri piratate  :huh:

#29
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005

View PostInTech, on Sep 10 2007, 02:43, said:

Desigur ca vor reda .mkv-uri,dar ma indoiesc ca nu vor putea reda si HD-DVD-uri piratate  :huh:


Desigur ca NU vor reda .mkv-uri  :death:

#30
Sabre

Sabre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.09.2007
Ar trebui ca unii utilizatori (FC72) sa nu mai posteze raspunsuri (mai ales atat de categorice) daca nu s-au documentat in prealabil.
Afirmatia de mai sus este partial falsa. Este cat se poate de adevarata insa daca se refera la un DVD Player obisnuit. Exista insa HD-DVD Playere care fac tocmai acest lucru.... si anume sa redea continut video HD pe discuri HD-DVD. Pentru (mult) mai multe detalii se poate accesa http://en.wikipedia.org/wiki/HD_DVD. Alternativ, exista deja pe piata Blu-Ray Playere care folosesc un alt mediu de stocare (mai performant decat HD-DVD) si anume Blu-Ray Disc. Pentru alte detalii accesati http://en.wikipedia....ki/Blu-ray_disc. Mai mult decat atat, au aparut de curand playere care pot citi ambele medii de stocare adik blu-ray si HD-DVD ---> Universal players. Totul depinde insa de banii care vrei sa-i cheltuiesti pe aceasta tehnologie. Cele mai ieftine Playere HD se situeaza in jurul a 500-600$. La pretul asta insa (600+$) poti obtine insa PlayStation 3 de la Sony care pe langa faptul ca este un play station (si unul foarte bun chiar) stie sa citeasca Blu-Ray HD !!!. Daca veti avea putina rabdare probabil ca peste un an de zile preturile la aceasta categorie de produse nu vor mai fi prohibitive.

See Ya All......

#31
dacica

dacica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 15.05.2004
In acest moment exista singurul media player de pe piata care cu ultimul update de soft poate citi si .mkv-uri
Este vorba despre Tvix 4100 si 5100 SH, HD 1080p, conectivitate HDMI, component, S-video, composite, optic si coaxial, cu functie copy/paste a fisierelor de pe un mediu de stocare extern pe HDD-ul intern, optional tuner DVB, poate fi dotat cu HDD ATA sau S-ATA, recunoaste toate tipurile de subtitrari, inclus cele cu diacritice, posibilitate de conectare la PC prin USB 2.0, LAN, wirelles, FTP.
In prezent este cel mai performant media player.
Mai multe detalii aici si poate fi achizitionat de aici
Eu am un Tvix 4000SA si sunt foarte multumit de el. Calitate a imaginii exceptionala, calitate buna a sunetului, mai ales daca este scos printr-un receiver AV la un sistem 5.1.

#32
nicumur

nicumur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 06.07.2005
Eu tot nu sunt lamurit:
Sony Playstation 3 reda in 1080p fisiere de tip .MKV, asa cum o face Tvix-ul?

#33
dacica

dacica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 15.05.2004

View Postnicumur, on Sep 24 2007, 13:30, said:

Eu tot nu sunt lamurit:
Sony Playstation 3 reda in 1080p fisiere de tip .MKV, asa cum o face Tvix-ul?

PS3 citeste h264 dar nu si .mkv-uri. PS3 este o alternativa ceva mai scumpa la pc media center, numai ca la 2000 RON cat costa mai pui 4-500 RON si-ti faci super media center pc

#34
calin2k

calin2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 01.01.2004

View PostMtz, on Aug 13 2007, 00:20, said:

Sfarsitul lui Octombrie... :(

enjoy,
Mtz

Mtz: ceva noutati cu playerul?

#35
ram

ram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 22.01.2002
DVD player-ul Buntz 069 reda HD-CD. Ce ar insemna asta, ce tip de HD-uri poti rula pe ele ?
Se gasesc subtitrari pt. HD-uri ? Se fac ca la DVD-urile obisnuite ?
Cine a luat asa ieftinitura, e valabil, cat de cat, ca nu am nevoie de ceva scump ?
Precizez ca e la 800.000 lei vechi.
http://www.elanko.ro...6...r Buntz 069

P.S.

Quote

Citeste DVD, SVCD, CD, CD-R, CD-RW, MP3, JPEG, XVID, DIVX, MPEG4, HDCD


#36
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
RAM , omule HDCD este un format audio high-definition ce se aplica la procesarea digitala audio la inregistrare pentru discurile CD-DA.
Discurile audio CDDA ce sint procesate astfel sint 100% compatibile cu orice player CD dar pe aparatele compatibile HDCD se poate obtine o calitate mai buna la redarea unui astfel de disc.
Sistemul a fost dezvoltat de compania Pacific-Microsonics iar Microsoft a cumparat patentul si licenta asa ca acum media-playerul din Windows are capacitatea HDCD.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate