Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Fujifilm S5700...

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View Postacdpico, on Dec 23 2007, 12:37, said:

merita sa trec de la canon a570is la fuji S5700 ?
Poti sa te uiti si la canon A720is

#20
alex_cristian

alex_cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2008
Am si eu un s5700 si sincer, sunt multumit de el. pozele le face foarte bine iar raportul calitate/pret este ok. pt cei care ziceau ca au probleme cu AF-ul. Faceti un update al firmware-ului si veti rezolva problema. pt neclaritatea pozelor din modul "manual"....in primul rand va trebuie un trepied pt stabilitate si sa stiti sa reglati cat de cat ce are el pe acolo(iso, diafragma, timpul de expunere etc.)  bafta  :thumbup:

#21
acdpico

acdpico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 15.08.2007

View Postalex_cristian, on Feb 24 2008, 23:21, said:

Am si eu un s5700 si sincer, sunt multumit de el. pozele le face foarte bine iar raportul calitate/pret este ok. pt cei care ziceau ca au probleme cu AF-ul. Faceti un update al firmware-ului si veti rezolva problema. pt neclaritatea pozelor din modul "manual"....in primul rand va trebuie un trepied pt stabilitate si sa stiti sa reglati cat de cat ce are el pe acolo(iso, diafragma, timpul de expunere etc.)  bafta  :thumbup:

mi-am luat Canon Eos 300D  :rolleyes:

#22
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
oho...gata....asta e cu totul altceva! sa-l stapanesti sanatos:P

#23
erdisunt

erdisunt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.04.2008
as dorii sa mi iau un fujifilm s5700.ce sfaturi imi dati? :rolleyes:

#24
andyress

andyress

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.07.2008
:D Mi-am cumparat un Fujis5700 si am facut poze cu super macro dar cand am vrut sa fac la in casa intr-un loc putin mai intunecos nu a mai functionat. Stie cineva de ce? :mellow:

#25
ovidiu_cristian

ovidiu_cristian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.09.2008
Problema acestui aparat este ca pe modul auto isi seteaza un iso foarte ridicat si de aici apare noise(pureci),pentru evitarea acestui inconvenient trebuie folosit cu precadere pe moduri manuale P,A,S,M unde valoarea ISO este selectabila, intre 100-400 si 100-800.
RECOMANDARE - Folositi prima varianta 100-400 Auto (la aceste valori pozele vor iesii destul de bune calitativ) si in interioare.
ATENTIE se poate selecta si valoarea puterii Blitului +-2 (recomandat la spatii inchise foarte largi)
-Criticile voastre aduse acestui aparat sunt 30% reale iar restul in necunostiinta folosirii lui(AUTO). :D

#26
konskriptor

konskriptor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2007
Sal .....Am avut un S5700 cam 1 an de zile (vreo 8,000 de cadre). De la el am facut trecerea la un EOS 450d.  Ca aparat mi s-a parut bun, nu excelent in ceea ce priveste culorile, dar bun. Aceleasi probleme cu AF-lamp, rezolvate imediat cu update-ul de firmware. Probleme mai mari sunt la folosirea AUTO- cine vrea sa foloseasca- eu am facut doar 5 fotografii pe auto(mareste foarte mult valoarea ISO), dupa care m-am bagat pe Manual. Cei care folosesc acest aparat , dupa o anumita perioada pot face cu succes trecerea la un DSLR entry-level. Parearea mea.

#27
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
VAND:

Camera foto FujiFilm Fine Pix S5700 7.1 Megapixeli ( la cutie + garantie - folosita 6 luni ) + Acumulatori GP 2500 ( 4 bucati + incarcator ) + Genta speciala pentru camera foto de la tamrac + + card de 2 GB = 5 milioane de lei, FOARTE usor negociabil ( adica nah o bere maxim 2 ).

#28
ocean36

ocean36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 12.12.2007

View PostEPoX, on Nov 3 2008, 14:55, said:

VAND:

Camera foto FujiFilm Fine Pix S5700 7.1 Megapixeli ( la cutie + garantie - folosita 6 luni ) + Acumulatori GP 2500 ( 4 bucati + incarcator ) + Genta speciala pentru camera foto de la tamrac + + card de 2 GB = 5 milioane de lei, FOARTE usor negociabil ( adica nah o bere maxim 2 ).
Vezi ca la Altex un 5700 este nou 500ron, asa ca mai scade, devine atractiv abia pe la 300ron, dar vezi ca nu ai postat unde trebuie oricum. Insa nu te gandi la 500ron in nici un caz.

#29
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
Plus ca aici nu e bursa, asa ca muta-ti oferta mai jos :)

#30
mariusbm

mariusbm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2007
am si eu o intrebare... poate e cineva care a trecut prin asta si ma poate ajuta :rolleyes:
Am un Fujifilm s5700, si am si eu problema clasica pe care am vazut-o si la altii aici pe forum: AF illuminator, care ramane aprins cand fac poze cu timer 2s. L-am trimis in service, crezand ca e o problema de natura hardware, si problema persista(io facut aia nimic). Zilele astea am citit ca e problema cu softu si vreau sa fac update la firmware.
dupa ce am citit instructiunile e la dau acolo pe site-u producatorului, am inteles ca fisierele trebuie sa aiba exact dimensiunea specificaa acolo:FPUPDATE.DAT [2.9 MB] dupa ce l-am downloadat al meu are 2.87. Nu vreau sa fiu fiu exagerat, dar vroiam sa fiu sigur inainte de a face upgrade-u ca sa nu am probleme dupa aceea.
Va rog daca o trecut cineva prin faza asta sa imi dea niste indrumari

#31
dorustory

dorustory

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.04.2007

View Postmariusbm, on Jan 8 2009, 15:43, said:

am si eu o intrebare... poate e cineva care a trecut prin asta si ma poate ajuta :rolleyes:
Am un Fujifilm s5700, si am si eu problema clasica pe care am vazut-o si la altii aici pe forum: AF illuminator, care ramane aprins cand fac poze cu timer 2s. L-am trimis in service, crezand ca e o problema de natura hardware, si problema persista(io facut aia nimic). Zilele astea am citit ca e problema cu softu si vreau sa fac update la firmware.
dupa ce am citit instructiunile e la dau acolo pe site-u producatorului, am inteles ca fisierele trebuie sa aiba exact dimensiunea specificaa acolo:FPUPDATE.DAT [2.9 MB] dupa ce l-am downloadat al meu are 2.87. Nu vreau sa fiu fiu exagerat, dar vroiam sa fiu sigur inainte de a face upgrade-u ca sa nu am probleme dupa aceea.
Va rog daca o trecut cineva prin faza asta sa imi dea niste indrumari

Daca nu-i prea tirziu, ca sa te lamuresti,
Citeste aici

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate