Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

sfaturi de la cunoscatori

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
lorisl

lorisl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 23.02.2007
buna
cred ca v-ati si plictisit de atatia oameni care cer sfaturi in legatura cu achizitionarea...am sa fac si eu asta si sper sa nu va plictissc mai mult sper sa ma puteti ajuta
vreau sa imi iau un laptop, pana in 30 de milioane(aprox) pe care sa il folosesc la de toate, filme jocuri editare foto webdesign etc..
deci o importanta caracteristica ii placa video care trebuie sa fie cel putin un Go 7300(preferabil 7400) sau Ati X600 sau X1400.
De asemenea vreau un procesor cu doua nucleee pe 64 de biti(core2duo sau turionx2 TL-52 sau mai bun).
am gasit doua modele care mi-au atras atentia:
http://www.emag.ro/n...:EM72V3545AM3EE
http://www.emag.ro/n...pFUSEENEAS07PA2
Apoi cineva mi-a zissa nu cumva sa imi iau Fujitsu ca stau mai mult in service cu el...
am mai cautat da tot ce am gasit in pretu asta si caracteristiccile aste is numai Acers Asus sau MSI...cum sunt marcile astea comparativ cu Fujitsu?daca Fujitsu ii mai bun cat de mare ii diferenta intre produsele pe carele-am postat mai sus?merita sa dau diferenta de bani?
Va rog sa ma ajutati si sa va argumentati parerile ca sa pot alege cu capu...de asemenea daca gasiti voi printr-un miracol un dell toschiba hp etc la banii astia si parametrii astia va rog eu sa imi ziceti unde...
astept sfaturi...mersi mult

#2
catalinbordan

catalinbordan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 28.01.2007

View Postlorisl, on Jul 3 2007, 18:48, said:

buna
cred ca v-ati si plictisit de atatia oameni care cer sfaturi in legatura cu achizitionarea...am sa fac si eu asta si sper sa nu va plictissc mai mult sper sa ma puteti ajuta
vreau sa imi iau un laptop, pana in 30 de milioane(aprox) pe care sa il folosesc la de toate, filme jocuri editare foto webdesign etc..
deci o importanta caracteristica ii placa video care trebuie sa fie cel putin un Go 7300(preferabil 7400) sau Ati X600 sau X1400.
De asemenea vreau un procesor cu doua nucleee pe 64 de biti(core2duo sau turionx2 TL-52 sau mai bun).
am gasit doua modele care mi-au atras atentia:
http://www.emag.ro/n...:EM72V3545AM3EE
http://www.emag.ro/n...pFUSEENEAS07PA2
Apoi cineva mi-a zissa nu cumva sa imi iau Fujitsu ca stau mai mult in service cu el...
am mai cautat da tot ce am gasit in pretu asta si caracteristiccile aste is numai Acers Asus sau MSI...cum sunt marcile astea comparativ cu Fujitsu?daca Fujitsu ii mai bun cat de mare ii diferenta intre produsele pe carele-am postat mai sus?merita sa dau diferenta de bani?
Va rog sa ma ajutati si sa va argumentati parerile ca sa pot alege cu capu...de asemenea daca gasiti voi printr-un miracol un dell toschiba hp etc la banii astia si parametrii astia va rog eu sa imi ziceti unde...
astept sfaturi...mersi mult

http://www.emag.ro/n...--pLX.AWQ0X.028

#3
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Se pare ca tu ai nevoie de acest Dell http://www.emag.ro/n...pdell-6400lt-05, care are o configuratie foarte buna  - procesor T7200 2.0GHz, 1GB DDR2, 120GB HDD 5400 rpm, placa video X1400 (echivalentul GeForce Go 7400) -, fiabilitate foarte buna (+ 3 ani garantie), precum si un design extrem de placut (l-am testat pe viu). Depaseste cu 200 de lei bugetul tau, dar cu siguranta efortul se merita!

#4
lorisl

lorisl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 23.02.2007
mersi de posturi in primu rand...la acer inca nu stiu daca ma pot baga...pt ca nu mi-o zis inca nimeni daca is bune sau nu, oricum configuratie ii bestiala
in ceea ce priveste dellu intradevar suna f bine, dar chiar sper sa ma incadrez in alea 30 de mil..oricum pana acuma dellu suna f bine:D

#5
catalinbordan

catalinbordan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 28.01.2007

View Postlorisl, on Jul 3 2007, 19:24, said:

mersi de posturi in primu rand...la acer inca nu stiu daca ma pot baga...pt ca nu mi-o zis inca nimeni daca is bune sau nu, oricum configuratie ii bestiala
in ceea ce priveste dellu intradevar suna f bine, dar chiar sper sa ma incadrez in alea 30 de mil..oricum pana acuma dellu suna f bine:D
eu am de 2 ani unu si nu am avut probleme hardware....
aceru asta il gasesti si mai eftin chiar la 3000

#6
lorisl

lorisl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 23.02.2007
am gait un sony vaio si sincer mi se pare prea frumos ca sa fie adevarat, uitati-va si voi peste el, mie poate imi scapa ceva
http://www.cel.ro/no...5500-1.66ghz-l/

#7
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Intr-adevar, e probabil cel mai ieftin Vaio pe care l-am vazut pe la noi prin magazine. Sunt si eu surprins de oferta asta, dar cu siguranta cred ca ar fi o afacere buna! Putin mai slab decat Dell-ul, dar oricum merita!

#8
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Cel recomandat de catalinbordan e o afacere buna...eu zic ca merita sa te duci pe el, datorita specificatiilor,si mai ales ptr ca are o placa foarte puternica...tinand cont ca placa video NU SE SCHIMBA .bine, problema e ca e de 128 de mb, si probabil de 64 de biti, sau are memoria ddr...
Sau exista varianta sa mai astepti 1 luna , doua si sa vezi ce oferte serioase vor aparea atunci :naughty:

#9
lorisl

lorisl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 23.02.2007
in momentu de fata inca is socatde sony-u ala de care am scris mai sus....
peste tot ii cel putin 45 de milioane...
va rog sa imi ziceti ce stiti despre partea tehnica de a notebookurilor sony...ce probleme au?sau cine isi poate explica pretu asta mic...pt ca sincer asta ma tenteaza cel mai mult

#10
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Nu prea au probleme tehnice notebook-urile Sony, de fapt tocmai pentru asta sunt cunoscute, pe langa fiabilitatea buna si faptul ca sunt cele mai... scumpe! Daca ceea ce scrie pe site sunt date reale, e clar ca merita sa ti-l cumperi!

Edited by Jacques, 03 July 2007 - 19:23.


#11
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
daca acel pret e real >>>dute si cumpara-l

#12
lorisl

lorisl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 23.02.2007
Cat de bun ii un GeForce Go 7400 la jocuri?are cineva placa asta video?cum va merge?

#13
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
GF7400 este o placă decentă pentru jocuri, dar pentru cele un pic mai vechi cu mai puține cerințe!

#14
lorisl

lorisl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 23.02.2007
am sunat la cel.ro si e pe bune pretu...cred ca o sa il comand...cine stie cat de seriosi is astia de la cel.ro?nu cumva sa iau o tzeapa...
si acuma o intrebare de baraj...cam cu ce credeti ca ar echivala sony-u asta in materie de desktop...adica care ar fi echivalentu lui intr-un desktop?

#15
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
De ce te interesează o astfel de comparație... că nu îi văd rostul?

#16
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
N-am cumparat de la cel.ro, dar nici nu pot sa zic ca am auzit vorbindu-se de rau despre ei pana acum. Laptopul e aproximativ echivalent cu un desktop cu aceleasi caracteristici tehnice.

#17
lorisl

lorisl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 23.02.2007
ma intereseaza o astfel de comparati pt ca chestia cu ii o placa video buna merg jocurile tari ii f relativ...
adica pt tine un joc tare poate fi unu care cere enorm de mult pe cand pt mine un joc tare ii un joc care poate nu cere asa mult...mi-as dori de ex sa imi mearga GTA IV, HL2, si nu pe maxim...detalii acceptabile...
astia dela cel.ro au zis ca nu pot sa returnezprodusu o data ce l-am cumparat(is din cluj).oare sa ma risc?nu am mai comandat veci de pe net?cum primesc garantia...cum stiu ca nu imi pune un sony vaio mai slab sau ca au mintit in specificatii?

#18
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Poti sa-l returnezi pe loc daca are vreo problema. In mod normal, legislatia in vigoare spune ca poti sa returnezi produsul in 10 zile prin cerere scrisa si fara invocarea unui motiv, dar se pare ca magazine online de pe la noi nu prea sunt de acord cu asta. In momentul in care curierul iti aduce produsul ar fi normal sa te lase sa vezi daca acesta functioneaza normal si corespunde cu specificatiile cu care apare pe site. In caz contrar, cu siguranta sunt obligati sa ti-l schimbe sau sa-ti returneze banii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate