Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Virgin Radio România

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
9516 replies to this topic

#9361
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
la noi mai tin proprietarii brandul VIRGIN , ca la francezi revine europe 2.poate revine si la noi radio21.

#9362
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,599
  • Înscris: 30.07.2003
Revenirea asta nu inseamna schimb de nume! Asa ca adevarata revenire e aproape imposibila.

#9363
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
În Franța și contactfm  a revenit la radio  contact. Virgin radio de la 1 ianuarie 2023 revine la europe 2.după 14 ani de Virgin. La noi când revine radio21?

#9364
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,599
  • Înscris: 30.07.2003
Ai macar idee despre ce presupune? Sau iti doresti in van doar ca sa fii țâfnos.

#9365
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
În Franța Lagardere a renunțat la franciză. Posibil să nu mai fi vrut să prelungească contractul cu cei de la Virgin Group.
Da, dacă mai era Lagardere în România renunța și la noi și se revenea la Radio 21, dar cred că tot cu (90%) aceeași grilă. CMI în schimb va rămâne cu numele de Virgin în continuare, chiar pentru mult timp.

Edited by AndReW99, 27 December 2022 - 12:21.


#9366
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Eu cred ca nu numele a fost problema la Radio21, ci subfinanțarea postului de către grup.

Înțeleg că Europa FM a fost și este prioritatea lor nr. 1, dar cred că Virgin/21 ar putea fi revitalizat.

Mă uit spre Antenna Group care are 2 radio-uri sus Kiss și Rock FM. Cred că se poate și aici, dacă se vrea.

#9367
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Corect. Și Lagardere și CMI au pus pe primul loc Europa FM, iar tot ce a ținut de Radio XXI SRL au tot trecut prin schimbări de nume, formate, muzică, programe de le-au umplut de sânge.
Au avut și perioade bune, dar făcute de oameni aduși de la alte trusturi (Andreea Berghea, Andrei Stroe).

 miki07, on 27 decembrie 2022 - 12:23, said:

Mă uit spre Antenna Group care are 2 radio-uri sus Kiss și Rock FM. Cred că se poate și aici, dacă se vrea.
3 radiouri în FM (Kiss, Magic, Rock) plus multe în online (One, Asha, nișate, etc) și toate sunt în formă bună și primele în audiențe pe targetul lor. Problema e că CMI nu are banii Antenna Group să poată întrețină ca lumea 3 radiouri.

Edited by AndReW99, 27 December 2022 - 12:40.


#9368
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 AndReW99, on 27 decembrie 2022 - 12:40, said:

Corect. Și Lagardere și CMI au pus pe primul loc Europa FM, iar tot ce a ținut de Radio XXI SRL au tot trecut prin schimbări de nume, formate, muzică, programe de le-au umplut de sânge.
Au avut și perioade bune, dar făcute de oameni aduși de la alte trusturi (Andreea Berghea, Andrei Stroe).


3 radiouri în FM (Kiss, Magic, Rock) plus multe în online (One, Asha, nișate, etc) și toate sunt în formă bună și primele în audiențe pe targetul lor. Problema e că CMI nu are banii Antenna Group să poată întrețină ca lumea 3 radiouri.

Eu zic că dacă renunță la numele de Virgin Radio, pot băga banii ăia în conținut bun. Pro TV nu e Pro TV pentru nume, ci pentru conținut. Ani de zile nu au făcut revelion și nu prindeau nici top 3, cât de Pro TV erau ei. Așa și Virgin Radio.

Să-i zică din nou Radio 21, și diferența de bani să o bage în content (oameni de radio care să atragă, scenariști pentru matinal etc). Acolo e problema, nu la nume. Au un matinal pe care nici nu pot să îl ascult, Europa e 10 etaje peste ei. Vlad Petreanu, deși nu are un umor fenomenal, sau carismă, e ajutat de faptul că găsește știri atât de absurde, care sunt chiar amuzante.

Edited by miki07, 27 December 2022 - 13:02.


#9369
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Pe martketing merge bine numele ca imagine Virgin, fiind si franciza nu scot ei toti banii este si normal. Trustul se bazeaza doar pe Europa fm acum .
Virgin ori va merge ori va fi cedata reteaua , de ce nu unui post de manele, clar  ar avea mai mare "succesuri" Posted Image)))

Edited by Cristy0007, 27 December 2022 - 13:46.


#9370
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 Cristy0007, on 27 decembrie 2022 - 13:46, said:

Pe martketing merge bine numele ca imagine Virgin, fiind si franciza nu scot ei toti banii este si normal. Trustul se bazeaza doar pe Europa fm acum .
Virgin ori va merge ori va fi cedata reteaua , de ce nu unui post de manele, clar  ar avea mai mare "succesuri" Posted Image)))

Da, merge de rupe. Se vede in audiente, cat de bine merge.

Prefer un content mai bun, decat un nume international.

#9371
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Daca plangeti dupa 21, ascultati Profm sa vedeti in ce hal e ala (chiar mai rau ca Virgin, va zic din auditiile mele de sapt trecuta) si o sa va treaca.

Edited by extremo07, 27 December 2022 - 15:07.


#9372
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
Cred că și brandul aduce audiență ce-i drept mai mică ca contentul. Dacă ar veni oameni cu greutate înapoi resultatul s-ar  vedea. Eu aș face matinalul cu Ramona și Ionuț Bodonea sau cu Coțofană și  Veve că sunt liberi.Ar trebui să se revină la radio21. Și oameni noi.

#9373
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Esti obsedat de 21
Ramona cu Ionuț slabe șanse ținând cont ca au format și un cuplu în viata de zi cu zi

#9374
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021

 Alex_23, on 27 decembrie 2022 - 18:04, said:

Esti obsedat de 21
Ramona cu Ionuț slabe șanse ținând cont ca au format și un cuplu în viata de zi cu zi
Ramona & Ionut nu mai sunt impreuna demult, de cand au plecat de la ER iar Ramona s-a intors la VR

#9375
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 09.08.2009
Mie imi place playlistul de la Virgin, e cel mai apropiat de gusturile mele, apoi Zu, apoi ProFm, KissFM de cate ori am dat pe el erau numai mizerii din puncul meu de vedere!

Edited by florynsv, 27 December 2022 - 18:29.


#9376
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
Nu sunt obsedat.Ce reprezintă pt Virgin   ?Un radio fără identitate care schimbă mereu sloganul și care nu se regăsește în istoria radioului românesc.Vă spune cineva care ascultă radioul privat din România cam de prin 1993 începând cu Radio Contact,Profm de la o lună de la începerea emisiei și Radio xx1 când era cam pe rock. După părerea mea acest Virgin nu are identitate și priză în România.

#9377
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021

 djreluk, on 27 decembrie 2022 - 18:40, said:

Nu sunt obsedat.Ce reprezintă pt Virgin   ?Un radio fără identitate care schimbă mereu sloganul și care nu se regăsește în istoria radioului românesc.Vă spune cineva care ascultă radioul privat din România cam de prin 1993 începând cu Radio Contact,Profm de la o lună de la începerea emisiei și Radio xx1 când era cam pe rock. După părerea mea acest Virgin nu are identitate și priză în România.
Si eu iti spun ca in ultimii 3-4 ani si 21 si-a schimbat intr-una sloganul
Erau ba "Statie de distractie", ba "Simply Positive", ba "Portocaliu e pe bune"
Iar Profm-ul actual nu mai valoreaza nici el mai nimic

Edited by extremo07, 27 December 2022 - 18:46.


#9378
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,599
  • Înscris: 30.07.2003

 djreluk, on 27 decembrie 2022 - 18:40, said:

Un radio fără identitate
Hai sa ne distantam un pic si sa privim pragmatic. Patronatul e interesat de bani si nu de identitate. Ascultatorul e interesat de continut si nu identitate. Cu identitatea nu faci banii doriti. Restul e cancan.

 florynsv, on 27 decembrie 2022 - 18:29, said:

Mie imi place playlistul de la Virgin
Poti sta linistit, nu se schimba nimic Posted Image

Edited by neagu_laurentiu, 27 December 2022 - 19:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate