Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

DVD player Philips DVP5980

- - - - -
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#91
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
scanarea progresiva e pentru televizoarele ce suporta 100hz,si se face numai cu cablu component!

#92
cosmin85

cosmin85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.01.2008

View Postbubico, on Jan 17 2008, 20:13, said:

Deci cred mi-am distrus playeru.
Am luat FW de la MTZ , l-am pus pe un CDRW gol in root am urmat procedura ...iar in timp ce scria upgrade....playerul a ejectat CDul .Din momentu asta nu am mai stiut ce sa fac am incercat sa bag CDul la loc da nu mergea..... asa ca am sco CDul  si l-am fortzat la loc si l-am scos din priza. Probabil CDul e de vina:((
Acum cand l-am bagat din ou in priza la leduri apare Philips si un ecran de TV albastru iar playeru nu mai raspunde nici la eject.
Mai e ceva de  facut ?


Si eu am patit la fel, nu stiu ce sa-i fac.
Nu mai ractioneaza in nici un fel, e la ce ar putea fi?
Ma poate ajuta cineva?????

#93
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 14.02.2006
http://board.softped...p?showtopic=301

#94
Seahawk

Seahawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 25.04.2006
Cum e subtitrarea fata de un 555x de exemplu ? Poate pune cineva sample-uri ? Filmele divx cu audio dolby puse pe un stick scadeaza ?

#95
mspaceltd

mspaceltd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.06.2007
Toate bune si frumoase ... merci mtz inca odata. Dar ori sunt eu tampit ori subtitrarea pe partea de divx/xvid e descentrata.
Asa fac apel la bunavointa domnului mtz si cer sa o centreze si sa o coboare cu un rand. Multumesc anticipat.

#96
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu am playerul, asa ca nu pot face setari de finete ale subtitrarii.

#97
costibudai

costibudai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.03.2006
Salut,

Am ceva vesti bune pentru noi (cei cu 5980-uri),

" I also have a new 5980 and firmware 12.07.55.37 display with long file names on the USB port ..."

Cititi incepand de al ultimele 3 posturi de pe pagina asta (e cu google translate ca altfel e destul de greu cu germana):

http://209.85.135.10...m...1609&page=2

Partea buna este ca asteptam sa apara firmware-ul nou si pe siteul Philips   :rolleyes:
Partea delicata: presupun ca tipul subtitrarii este identica cu cea din versiunile anterioare de firmware ...
Rezulta ca iara trebuie sa apelam la bunavointa lui MTZ  sa ne ajute cu titrarile si pentru versiunea asta de firmware  :mellow:  

Totusi poate aceasta noua versiune va rezolva si problema sacadarii divx-urilor pe USB in cazul celora care deja folosesc ultima varianta MTZ si au probleme ...

PS1: Momentan sunt in Vienna si maine/poimaine as vrea sa cumpar de aici o bucata (approx. 80 EUR). Va tin la curent dac vine gata instalat cu V12.07.55.37.
Daca nu apare noul FW pe site-ul Philips e vreo modalitate de extragere de pe modelul meu ? Presupun ca sunt printre noi cativa care vor sa il incerce (canti ? ) ...

PS2: Ma gandesc ca poate MTZ ne modifica putin firmware-ul, iar canti  il poate proba pe aparatul lui pentru ca are cablu serial gata facut , astfel eventuale pagube ar fi eliminate din start.  Ce ziceti ?

Costi B.

Edited by costibudai, 03 February 2008 - 23:46.


#98
radu.p

radu.p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.04.2007
salut
poate sa imi spuna cineva daca pe USB pot sa leg un HDD cu partitie mai mare de 40Gb, si ce fel

si daca de pe Hdd se vad numele complete, nu doar 8 caractere din ele

THX

#99
ironm

ironm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.05.2006
Numai cuvinte de lauda pentru Mtz. Am facut upgrade de fw si parintii mei, purtatori de lupe, sunt mult mai multumiti.
Inca o data multzam!!

#100
arkanoid

arkanoid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.10.2007
Salut!
Eu am doua probleme:
1. am un hard disk de 80 gb. L-am formatat si am creat 3 partitii FAT32. Am conectat HDD-ul la dvd prin portul USB si imi vede numai prima partitie. Stie cineva cum pot sa vad si celelalte 2 partitii? (Nota: nu inteleg de ce nu este compatibil si cu partitiile NTFS)
2. unele filme (divx sau xvid) puse cd sau dvd merg sacadat. care este cauza?
As fi recunoscator celui care ar putea sa-mi ofere niste raspunsuri.

#101
jusiek

jusiek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2007
I have downloaded and instaled a soft with HDMI support and small usb. Tell me please what should I do to change a size of font subtitles. In this soft size of subtitles is a littlebit bigger than soft whitout HDMI support. In those second one size of fonts subtitles are very good. May one of us can change a size of fonts in soft with HDMI support.
Best Regards

#102
kraksen

kraksen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2008
Is it possible to have a version of this modded firmware that supports scandinavian characters please ?  :rolleyes:

Edited by kraksen, 23 February 2008 - 21:44.


#103
floddy

floddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.08.2005
salutare,
tocmai am luat si eu dvd-ul mult laudat in topicul asta, si spre marea mea dezamagire, si datorita neatentiei mele la acest aspect, abia acum am obs ca nu are mufe 5.1

am citit prin pag 2-3 o abordare scurta a subiectului, dar dc-mi amintesc bine era doar un post care efectiv raspunde la alte 2 posturi, si in care nu am inteles f bine situatia.

intrebarea mea este: prin vre-una din iesirile audio de care dispune acest player, scoate 5.1? sau scoate doar stereo?

si o a 2-a intreabre: am un sistem audio de la vechiul home cinema Clatronic; acesta dispune de intrari 5.1 si 2 canale, pot in vre-un fel sa conectez dvp5980 la acesta, sa obtin in final sunet 5.1   (ma refer la cabluri, mufe, adaptoare, etc)

adica dvd-ul 5980 scoate semnal 5.1 si are nevoie doar de conexiunea potrivita, sau scoate doar stereo si are nevoie de amplificator/receiver care sa stie sa converteasca semnalul din stereo in 5.1 ?

#104
diskusfun

diskusfun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.12.2007
5980S/12 de 3 zile...in setarile generale apare disc lock si nu poate fi trecut pe unlock sub nici o forma...si nu pot rula nici un cd/dvd...usb-ul in schimb merge fara probleme...in mod cert pare a fi o problema de soft, decit una hardware...sau o chestie de coduri...daca nu are nimeni nici o sugestie, la garantie cu el  :D ... multumesc mult oricum...

#105
floddy

floddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.08.2005
am reusit si eu ieri, dupa 3 zile de la achizitionare, sa testez dvd playerul.

am observat si eu ca optiunea de Disc Lock nu este activa; stie cineva cauza, sau soluti?

spre deosebire de diskusfun insa, eu pot viziona, DVD, divx pe CD, Divx pr USB inclusiv cu subtitrare;

marea mea dezamagire insa, este ca nu are iesire 5.1;
probabil dc as fi observat acest aspect (si l-as mai fi cumparat), asteptarile ar fi fost altele, si probabil as fi fost mult mai multumit de el

cat despre firmware  ..vedeti atasamentu.., se poate mai nou, mai bine?


apropo, aparatul l-am luat din Media Galaxy, deci probabil il veti gasi si-n Altex

Attached Files


Edited by floddy, 29 February 2008 - 12:54.


#106
floddy

floddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.08.2005
cum scria si costibudai ,

dc putem cumva extrage firmware-ul acesta si sa-l atasam, poate e cineva in masura sa ne ajute sa ajustam subtitrarea si la el.

.. poate le-ar folosii si altora ...

#107
deedee

deedee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 23.12.2002
Salut,

Mi-am luat si eu in weekend mult laudatul aparat insa am o mare problema cu el: se blocheaza la fisierele AVI codate cu XVID; cele cu DivX se pare ca merg. Are idee cineva ce pot face sa vad si AVI codat cu XVID?

#108
floddy

floddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.08.2005
n-are nimeni nici un raspuns, sugestie..
..probabil subiectu nu mai prezinta interes :( ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate