Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

tarat prin tribunale

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
romafiotel

romafiotel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2007
Am fost martor la un incident neplacut in care un tanar a agresat un om mai in varsta si ca orice om de buna credinta, cand a sosit echipajul de politie am depus marturie pentru acel batranel. Problema mea este ca acum dupa ce am mai fost inca odata la politie sa dau declaratie mi s-a comunicat ca este foarte probabil sa fiu nevoit sa ma prezint ca martor in proces altfel absenta mea va fi intepretata ca ascundere de informatii si voi fi sanctionat contraventional sau adus la proces cu mandat. Atata timp cat eu am scris in acea declaratie tot ce stiam,  si am semnat pe proprie raspundere ca este adevarul, alt motiv decat chemarea in instanta pentru marturie mincinoasa, nu vad pentru a face vizite la tribunal (deja mi-am pierdut zile de concediu cu declaratiile, nu as vrea sa raman si fara altele)

#2
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Poti sa nu te prezinti la cateva infatisari si sa speri ca se va solutiona repede procesul.
Si eu am avut o problema, cat-de-cat asemanatoare si am impresia ca nu m-am dus de vreo 3 ori. Totusi se pare ca la urmatoarul termen trimit sa te aduca fortat.

Dar asta e. Daca tot vrei sa faci un bine, fa-l pana la capat.

#3
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

View Postterratec, on Jun 29 2007, 02:10, said:

Poti sa nu te prezinti la cateva infatisari si sa speri ca se va solutiona repede procesul.
Si eu am avut o problema, cat-de-cat asemanatoare si am impresia ca nu m-am dus de vreo 3 ori. Totusi se pare ca la urmatoarul termen trimit sa te aduca fortat.

Dar asta e. Daca tot vrei sa faci un bine, fa-l pana la capat.
La mine este si mai ciudat.O masina ce circula in fata mea a lovit in afara localitatii un vanzator ambulant ce a traversat fara sa asigure.
Sunat 112.Chemat ambulanta si politie.
Asteptat 30 minute sa vina politia (ambulanta a ajuns repede).
Mi-a luat datele din CI si au spus ca o sa ma cheme sa dau o declaratie.
A trecut mai bine de un an timp in care am primit telefon de la un politist in care imi spunea ca ma va suna peste cateva zile sa stabilim ziua cand o sa dau o declaratie. A sunat peste 3 luni cu aceeasi poveste. De atunci nu a mai sunat.

Dar daca ma mai suna o sa ma duc sigur.

#4
saif0809

saif0809

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.08.2006
or sa t cheme...daca nu t duci a2a oara or sa ti trim hartie cu citatia precum si ca daca nici d data asta nu t duci vei primi amenda si t vor aduce insotit d pol..idea e sa t duci..nu cred ca va dura prea mult..iar 1 zi in + sau - nu i pierere asa mare..gand ca omu are nev d marturia ta ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate