Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

reincarcare toner imprimanta hp 1018

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
robertos12

robertos12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 25.03.2007
am fost am luat kitt-ul acum vreau sa va impartasesc din experienta:

am fost, mi-a dat ala un kit cu cod-ul HPI 6067T, pe care nu aparea si imprimanta mea........ala mi-a zis ca merge, etc.....l-am luat in cele din urma.
am cautat pe net si pe youtube se pare ca acest kit reincarca si cartusul meu 337 sau C9364EE...apar ambele coduri pe el
cand l-am desfacut insa ...foita aia de se lipespe pe cartus nu se potrivea....era ptr un cartus mai mare....in fine n-am mai folosit-o...
Totusi cica era esentiala ca dupa aia te ghidai unde sa bagi acul.....
asa ca am incercat sa bag acul intr-un punct negru care era pe foita de pe cartus.....nu prea mergea.....asa ca m-am gandit sa dau aia jos si surpriza....daca bagam acul acolo riscam sa-l rup sau sa stric cartusul..Deci ca sa vedeti unde trebuie bagat acul trebuie sa dati foita aceea jos
Dati foita jos si apoi introduceti acul....
Daca mai e ceva revin a fost scris in graba postul acesta.....

#20
robertos12

robertos12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 25.03.2007
se printeaza bine:)

#21
mausica83

mausica83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.03.2007

View Postcopiatoare_imprimante, on Jul 16 2007, 14:33, said:

Asculta ce a zis daniel. cei ci cutite, topoare, flexuri sunt amatori :)
Foarte amatori! :)

#22
mausica83

mausica83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.03.2007

View Postrobertos12, on Sep 17 2007, 19:02, said:

am fost am luat kitt-ul acum vreau sa va impartasesc din experienta:

am fost, mi-a dat ala un kit cu cod-ul HPI 6067T, pe care nu aparea si imprimanta mea........ala mi-a zis ca merge, etc.....l-am luat in cele din urma.
am cautat pe net si pe youtube se pare ca acest kit reincarca si cartusul meu 337 sau C9364EE...apar ambele coduri pe el
cand l-am desfacut insa ...foita aia de se lipespe pe cartus nu se potrivea....era ptr un cartus mai mare....in fine n-am mai folosit-o...
Totusi cica era esentiala ca dupa aia te ghidai unde sa bagi acul.....
asa ca am incercat sa bag acul intr-un punct negru care era pe foita de pe cartus.....nu prea mergea.....asa ca m-am gandit sa dau aia jos si surpriza....daca bagam acul acolo riscam sa-l rup sau sa stric cartusul..Deci ca sa vedeti unde trebuie bagat acul trebuie sa dati foita aceea jos
Dati foita jos si apoi introduceti acul....
Daca mai e ceva revin a fost scris in graba postul acesta.....
ziceai de mediatec! de unde esti?

#23
Cav3Man

Cav3Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.07.2006
La HP1018 se poate reincarca direct cartusul cu care vine imprimanta sau are cip(sau e sample) si trebuie cumparat alt cartus care sa poata fi reincarcat ?

#24
bbarlea

bbarlea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.12.2006
Este aici un video cum se incarca cartusul Q2612A in 10 minute :)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/anfrbir3z1M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
copiatoare_imprimante

copiatoare_imprimante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 05.03.2007

View PostCav3Man, on Nov 28 2007, 19:02, said:

La HP1018 se poate reincarca direct cartusul cu care vine imprimanta sau are cip(sau e sample) si trebuie cumparat alt cartus care sa poata fi reincarcat ?
Daca este original cartusul il mai incarci de 2 ori. Nu are chip.

Edited by Crash, 07 May 2008 - 21:02.


#26
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbbarlea, on Feb 16 2008, 17:56, said:

Este aici un video cum se incarca cartusul Q2612A in 10 minute :) (...)

Ala e profesionist! Nu e la primul refill ca majoritatea dintre noi!  ^_^

#27
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View Postalexandrudicu, on Jul 12 2007, 08:56, said:

Nu scoti nimic, nici un arculet. Cu un swic (unealta de taiat) tai plasticul din fata dopului, nu are nimic daca va arata inestetic, chestia e sa ajungi la dop. Deci, rupi plasticul ala, scoti dopul, torni inauntru praful din sticluta, foloseste o palnie facuta din hartie, pui dopul la loc. Sufli un pic praful de pe langa dop. Si cu asta basta. Daca nu ai dop, atunci nu mai cumpara cartuse ieftine, cumpara de HP cu cutie albastra, ca au dop sigur.

PS: Nici nu te murdaresti ca in cazul expus mai sus, cu surubele, minuni, arculete, etc :) Eu asa fac la noi la firma si fac refilluri cam 2-3 pe zi.


Eu incarc si 10 astfel de cartuse zilnic si vreau sa spun ca metoda ta are o laguna mare...ce se intampla cu partea de rezidual ? Daca nu golesti rezidualul iti scoate ingrozitor de urat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate