Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

DOMUS STIL CONFORT PARK

- - - - -
  • Please log in to reply
5969 replies to this topic

Poll: Chestionar exclusiv pt locatari (177 member(s) have cast votes)

Sunteti multumiti de DomusStil Conf. Park?

  1. DA, este placut (51 votes [28.65%])

    Percentage of vote: 28.65%

  2. Nu chiar, ma asteptam sa fie mai bine (27 votes [15.17%])

    Percentage of vote: 15.17%

  3. NU, am facut o greseala si regret (31 votes [17.42%])

    Percentage of vote: 17.42%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (69 votes [38.76%])

    Percentage of vote: 38.76%

Sunteti multumiti de vecini?!

  1. Sunt OK, majoritatea de treaba (33 votes [18.54%])

    Percentage of vote: 18.54%

  2. Nu-mi dau seama, nu prea interactionez cu ei (44 votes [24.72%])

    Percentage of vote: 24.72%

  3. NU, nu-mi plac vecinii (30 votes [16.85%])

    Percentage of vote: 16.85%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (71 votes [39.89%])

    Percentage of vote: 39.89%

Din legendele urbane, neajunsuri

  1. Zona este aglomerata (6 votes [3.37%])

    Percentage of vote: 3.37%

  2. Mirosul de la Protan o realitate (30 votes [16.85%])

    Percentage of vote: 16.85%

  3. Pozitia periferica ma oboseste (11 votes [6.18%])

    Percentage of vote: 6.18%

  4. Lipsa parcurilor si a utilitatilor urbane se simte in traiul zilnic (19 votes [10.67%])

    Percentage of vote: 10.67%

  5. Urasc AUTOVIT, wknd'urile sunt ingrozitoare (44 votes [24.72%])

    Percentage of vote: 24.72%

  6. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (68 votes [38.20%])

    Percentage of vote: 38.20%

Vote Guests cannot vote

#1
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Ma intereseaza sa cumpar un apartament in Complexul Confort Park si trebuie sa dau 30% din valoarea apartamentului avans pe un proiect.
Cladirile nu au inceput sa fie ridicate. Mai dureaza. Ce parere aveti?
Contractul se face pe persoana fizica si de asta imi este si cam frica.
Adica, dupa ce se vad cu banii, ce ii impiedica sa nu devina un MTS Leasing?
Ei spun ca primele vor fi gata in 2008, la inceputul anului. Eu cred ca dureaza mai mult de un an sa construiesti un bloc cu 10 etaje. Ce parere aveti?

incepand cu 6 octombrie 2009 se introduce si un chestionar

Edited by gugutata, 06 October 2009 - 16:56.


#2
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Cam asta-i practica pe la ansamblurile rezidentiale.
Ideea este ca pe masura ce prinde contur si preturile se modifica in sens crescator.
O vreme am cochetat cu Asmita si din septembrie 2006 cand i-am contactat si pana in decembrie 2006 preturile suferisera doua majorari fapt care m-a si determinat sa-i scot din calcul.
Si nici macar nu luasera gunoiul de pe terenul unde avea sa fie amplasat.
De altfel abia acum isi amenajeaza santierul.
In cele din urma am rezervat un apartament in complexul NOOR. Blocurile sunt ridicate pana la etajul 6 din 10.
Termen de predare : martie 2008

#3
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postdana&ovi, on Jan 14 2007, 23:25, said:

Cam asta-i practica pe la ansamblurile rezidentiale.
Ideea este ca pe masura ce prinde contur si preturile se modifica in sens crescator.
O vreme am cochetat cu Asmita si din septembrie 2006 cand i-am contactat si pana in decembrie 2006 preturile suferisera doua majorari fapt care m-a si determinat sa-i scot din calcul.
Si nici macar nu luasera gunoiul de pe terenul unde avea sa fie amplasat.
De altfel abia acum isi amenajeaza santierul.
In cele din urma am rezervat un apartament in complexul NOOR. Blocurile sunt ridicate pana la etajul 6 din 10.
Termen de predare : martie 2008

Mi-au spus acum ca trag tevi de gaze numai pana pe palier si de acolo e treaba ta, in conditiile in care apartamentul trebuie sa aiba centrala de apartament.
Mi-e rau!!!!!!!!!!!

#4
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostPORTOCAL, on Jan 17 2007, 21:22, said:

Mi-au spus acum ca trag tevi de gaze numai pana pe palier si de acolo e treaba ta, in conditiile in care apartamentul trebuie sa aiba centrala de apartament.
Mi-e rau!!!!!!!!!!!
asta e tare rau cu teava pe palier.  :P

cate etaje are un bloc din ala?

#5
aikido

aikido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 08.11.2005

View PostPORTOCAL, on Jan 14 2007, 22:08, said:

imi este si cam frica.
Adica, dupa ce se vad cu banii, ce ii impiedica sa nu devina un MTS Leasing?

Fraza asta poate sintetiza tot....pentru ca nici un contract din lumea asta nu te protejeaza de escroci. Iar in cazul MTS Leasing o parte din bani a fost recuperata nu prin instante, ci prin angajarea unui grup de recuperatori rusi.
Din pacate o prietena a mea s-a ars doar cu 15 k eur la MTS, dar asta mi-a ridicat semne de intrebare asupra tuturor dezvoltatorilor imobiliari (vezi si cazul Lacul Morii, cu proiectul ramas in aceeasi faza pt ca terenul este in litigiu etc)

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Da-mi un PM si poate vei fi vecin cu Mufa :D

#7
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
domus au mai ridicat in pipera si au facut-o cu succes, cine a cumparat acolo acum vinde cu pret dublu. zona unde ridica confort park insa e dubioasa, langa cet sud, protan, autovit, inst.medico legal, "groapa' cu satre....

#8
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostNicanor, on Jan 18 2007, 03:19, said:

domus au mai ridicat in pipera si au facut-o cu succes, cine a cumparat acolo acum vinde cu pret dublu. zona unde ridica confort park insa e dubioasa, langa cet sud, protan, autovit, inst.medico legal, "groapa' cu satre....
domus a mai ridicat in pipera de acord , insa calitatea era execrabila.

am un amic care a luat casa acolo, noroc cu socrul inginer de constructii ca a stat cu gura pe ei.
insa tot nu a reusit sa ii indrepte. domus a vandut casa altcuiva si lui i-a ridicat alta din nou. incredibil, dar adevarat.  :deadtongue:

Edited by turbo trabannt, 17 January 2007 - 16:23.


#9
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postturbo trabannt, on Jan 17 2007, 16:23, said:

domus a mai ridicat in pipera de acord , insa calitatea era execrabila.

am un amic care a luat casa acolo, noroc cu socrul inginer de constructii ca a stat cu gura pe ei.
insa tot nu a reusit sa ii indrepte. domus a vandut casa altcuiva si lui i-a ridicat alta din nou. incredibil, dar adevarat.  :deadtongue:

Am decis sa renunt la ei. Zona nu ma deranja ca ajungeam repede cu masina, insa:
Nu iti duce teava de gaze in apartament, ceea ce mai costa pe undeva la 1000 de euro (nu stiu, presupun).
Apartamentul costa 79000 + 5900 parcarea (loc de parcare la suprafata) insa pun euro la 3.5, ceea ce insemna, de fapt, 87397 euro (deci cu aprox 2500 mai mult).
Pana acum 3500. Bucataria nu era mobilata (ca in alte complexe), deci alti bani si acolo.Daca mai bagi si bucataria 1500 de euro, deja sunt 5000 in plus.
Spun ca iti vand pe persoana fizica, sa nu platesti TVA, insa daca te uiti, ajunge sa coste cat costa la altii cu TVA cu tot.
Plus ca iti pune parchet in living si mocheta in dormitor (tiganie, zic eu).
Termopan cu 3 camere de aer (cand acum standardul este cu 5 camere de aer).
Mi se par tzepari, sincer sa fiu.
Persoana fizica este un psdist, fost candidat la primaria Otopeni.

#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Hmm acum stau pe Bd Fizicienilor, care este ff. aproape de zona in cauza si tin sa iti spun ca locatia respectiva este proasta din toate pct de vedere.
Exista doar o cale de acces principala si este sugrumata de traficul mare si de semafoarele ff. prost puse.

In plus.. sa spunem ca civilizatia lasa de dorit, iar Duminica iti vei blestema zilele din cauza targului autovit.

La noi in tara este o idiotenie sa platesti in avans pentru ca este clar ca preturile cresc in 2 ani si fie iti vor mai fi ceruti bani, fie isi vor face treaba de mantuiala + ca termenul de finalizare va fi trecut cu min 6 luni.

Asa cum ti-am spus.. eu planuiesc sa ma mut in afara Bucurestiului.. langa vecinu mufa.
Am stat si am cantarit ff. mult pana sa decid asta.

#11
lauboy82

lauboy82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 01.02.2007
sunt pe cale sa semnez antecontractul pt o garsoniera aici... a mai semnat cineva antecontract cu ei? daca da as dori sa ne impartasim cateva opinii.  va multumesc!

#12
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,023
  • Înscris: 24.02.2006

View PostCourage, on Jan 26 2007, 18:26, said:

Asa cum ti-am spus.. eu planuiesc sa ma mut in afara Bucurestiului.. langa vecinu mufa.
Am stat si am cantarit ff. mult pana sa decid asta.

prin ce zona sta vecinu mufa? cam care sunt preturile pe acolo?

#13
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,978
  • Înscris: 30.07.2006

View Postdana&ovi, on Jan 14 2007, 23:25, said:

Cam asta-i practica pe la ansamblurile rezidentiale.
Ideea este ca pe masura ce prinde contur si preturile se modifica in sens crescator.
O vreme am cochetat cu Asmita si din septembrie 2006 cand i-am contactat si pana in decembrie 2006 preturile suferisera doua majorari fapt care m-a si determinat sa-i scot din calcul.
Si nici macar nu luasera gunoiul de pe terenul unde avea sa fie amplasat.
De altfel abia acum isi amenajeaza santierul.
In cele din urma am rezervat un apartament in complexul NOOR. Blocurile sunt ridicate pana la etajul 6 din 10.
Termen de predare : martie 2008


Buna,
le-am trimis si eu astazi mesaj celor de la NOOR si m-au sunat imediat.

Apartamente de 2 camere la 133 mii euro(tva inclus).

Mi-au spus ca lucreaza cu BCR-ul.

Tot prin BCR ati facut si voi contractul?
Acorda imprumut imobiliar/ipotecar fara avans?

Multumesc,

Marius

#14
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Intradevar BCR-ul sustine financiar proiectul, constructor fiind ACM4.
Contractul de construire il faci cu ACM-ul.
BCR-ul acorda imprumutul, dar nu stiu sa-ti dau detalii ca n-am ajuns inca la ei.

#15
alberta

alberta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.01.2007
Eu am cumparat de la Domus Stil ei in Pipera, m-am mutat deja , nu am avut niic o problema si sunt foarte multumita. Nu va faceti probleme ca fug cu banii, nu sunt genul.Interesati-va de proprietari si veti vedea ca nu sunt niste "nimeni". Au hoteluri in Bucuresti, au multe alte activitati. Asa ca in nici un caz nu sunt tepari, nu sunt de ieri de azi in afaceri.

#16
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postalberta, on Feb 9 2007, 13:00, said:

Eu am cumparat de la Domus Stil ei in Pipera, m-am mutat deja , nu am avut niic o problema si sunt foarte multumita. Nu va faceti probleme ca fug cu banii, nu sunt genul.Interesati-va de proprietari si veti vedea ca nu sunt niste "nimeni". Au hoteluri in Bucuresti, au multe alte activitati. Asa ca in nici un caz nu sunt tepari, nu sunt de ieri de azi in afaceri.

Ma lasi... nu-ti trag gaze decat pana pe palier. Ce dracu de apartament la cheie mai este ala?

#17
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004

View Postmarius.bunu, on Feb 1 2007, 16:39, said:

Buna,
le-am trimis si eu astazi mesaj celor de la NOOR si m-au sunat imediat.

Apartamente de 2 camere la 133 mii euro(tva inclus).
...

Scuze, dar poate n-am inteles bine: apartament de 2 camere la bloc in Titan cu 133k eur???  :cursing: Normal ca te-au sunat imediat...
Si nu ai avut un soc?

#18
mario2283

mario2283

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2007

View PostPORTOCAL, on Feb 9 2007, 14:21, said:

Ma lasi... nu-ti trag gaze decat pana pe palier. Ce dracu de apartament la cheie mai este ala?
Eu am un ap. in Berceni de 67mp intr-un bloc din '63 pe care mi s-a oferit 72 000 EURO (prin agentie),acum ma intreb: "nu merita un ap. de 64mp+paracre in bloc nou la 84 900 EURO (Oferta Domus-Confor Park)" - chiar daca trebuie sa-mi fac eu racordul la gaze ??? Eu zic ca DA.Poate ma insel - si astept sa ma contraziceti.In ceea ce priveste lucrarile de finisare a ap. de la Domus,intradevar este loc si de mai bine - dar poti f. simplu sa optezi pt. o varianta "la rosu", ap. in cauza ajungand la 61 700 EURO  sau "semirosu" - 69.800 EURO.Un alt semn de intrebare care s-a ridicat a fost in legatura cu seriozitatea "persoanei fizice" de la Domus - si imi pun o a doua intrebare:Oare aceasta "persoana fizica" care a ridicat un cartier in Pipera si nu a dat "teapa cu banii",care detine 4 hoteluri in Bucuresti si Otopeni de 3,4 si 5 stele,care a construit primul Park de distractii acvatic din capitala,care are o avere estimata de revista capital la 35-40 mil. $,se apuca sa faca 4 blocuri in Vitan si "SA DEA TEAPA" ??? Sincer va intreb,ce parere aveti?

Edited by mario2283, 12 February 2007 - 01:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate