Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Caut o melodie simfonica de 27 ani....

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
salutare,

caut de mult timp o melodie simfonica dintr-un film pentru copii difuzat prin anii 80 si apoi in episodul 64 din serialul Andrea Celeste cand s-a impacat cu Laura. Am un sample compus de mine care reda cat de cat realitatea....l-am uploadat in attachements....
Poate ma ajuta cineva iubitor de muzica simfonica sa gasesc compozitorul si piesa...

multumesc anticipat

Attached Files



#2
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
Chiar asa e de rara melodia asta si nimeni nu stie unde o pot gasi?
sau macar poate ma indruma unde sa postez ca sa am sanse mai mari sa mi se raspunda?
PLS

Edited by omega4200+, 01 July 2007 - 14:13.


#3
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
vad ca trebuie sa ma resemnez......... cred ca imi doresc prea mult si de aia nu se indeplineste.... :angry2:

#4
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 01.02.2007
chiar, ai gasit piesa  pan' la urma?..e aiurea sa te obsedeze atata timp o melodie, eu daca tot vad ca nu o gasesc, o las balta..oricum, banuiesc ca ai incercat de toate pt a o gasi, adica site-uri de song recognition, etc..un exemplu de cum poti afla o melodie "fredonand-o" e asta: http://www.songtapper.com/ :)

#5
Heretic_Cata

Heretic_Cata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007

View Postdepressed_daysleeper, on Jul 21 2007, 21:24, said:

chiar, ai gasit piesa  pan' la urma?..e aiurea sa te obsedeze atata timp o melodie, eu daca tot vad ca nu o gasesc, o las balta..oricum, banuiesc ca ai incercat de toate pt a o gasi, adica site-uri de song recognition, etc..un exemplu de cum poti afla o melodie "fredonand-o" e asta: http://www.songtapper.com/ :)
Ce situri ? Ma intreseaza si pe mine.
Da nu deastea cu fredonatu. :deadtongue: Situri unde dai un sample si ei iti zic melodia.

#6
B-A-C-H

B-A-C-H

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 25.03.2007

View Postomega4200+, on Jul 1 2007, 15:13, said:

Chiar asa e de rara melodia asta si nimeni nu stie unde o pot gasi?
sau macar poate ma indruma unde sa postez ca sa am sanse mai mari sa mi se raspunda?
PLS


fragmentul nu face parte dintr-o lucrare simfonica/clasica.
imi suna teribil de cunoscut, probabil tot din vreun filmulet :)

#7
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
O chestie... cand vei gasi melodia, o asculti de cateva ori, pana ajunege sa te plictiseasca... Si apoi realizezi ca te-ai strofocat degeaba si ai cautat-o! ;)

#8
adi_dalma

adi_dalma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.07.2006
mie imi suna a la Mirelle Mathiou... sau ceva in farnceza oricum

#9
picsson

picsson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.08.2006
Salut !

ma numesc Cristian !  m-a interesat foarte mult acest subiect de recunoastere a unei melodii vechi si uitata ce a ramas doar intr-un colt al memoriei noastre de copii, am gasit un site de unde am aflat numele piesei tale pe care o cautai, ti-am ascultat samplingul tau, si mi-am dat seama ca auzisem si eu acea melodie, si chiar o stiam bine sa o fredonez, asa ca am incercat acel site si uite ca, chiar am reusit sa aflu cum se numeste, am cautat-o pe youtube si dupa ce am ascultat-o am realizat ca este chiar ea ! sper din toata inima sa-ti fie de "leac".    ...cu stima, Cristian !  (+40744-242.242)  

melodia se numeste "L'oiseau et l'enfant"   si o poti asculta de pe  www.youtube.com  dupa ce o introduci in SEARCH !      S U C C E S  !!!

#10
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
Multumesc mult Cristi pentru intentie.
Eu caut o melodie pur orchestrala , simfonica si nu cu voce...
Intr-adevar notele corespund dar eu as dori sa aflu cum se numeste aria simfonica.

#11
andresito

andresito

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.09.2008

View Postomega4200+, on Dec 31 2007, 21:16, said:

Multumesc mult Cristi pentru intentie.
Eu caut o melodie pur orchestrala , simfonica si nu cu voce...
Intr-adevar notele corespund dar eu as dori sa aflu cum se numeste aria simfonica.

Uite o varianta pur orchiestrala: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ArbYcQ46L2k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Probabil vrei varianta simfonica..... cam greu de gasit, dar cu siguranta e ascunsa undeva pe youtube... succes...daca mai gasesc ceva, revin.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate