Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Trance

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2216 replies to this topic

#37
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View PostJacques, on Jul 17 2007, 12:57, said:

Hai cu pozele alea o data  :unsure:
Apropo de nick, stii Junk Science - My name is Jacques!?

#38
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View PostNenea Zap, on Jul 17 2007, 11:32, said:

AvB asta a devenit Morandi al tranceului tocmai din cauza unor copii ca voi. Habar n-aveti cu ce se mananca, habar n-aveti de unde a aparut si spuneti ca trance = Tiesto si AvB . Mai lasati DJ Magul care e o revista COMERCIALA si incercati si alti DJ. Spre exemplu Steve Angello e considerat un pionier al tranceului. Ca sa nu mai vorbim de DJ ii dinainte de 2004 cand Tiesto a facut tranceul sa fie mainstream. Tiesto l-a adus la auzul tuturor, pana atunci era un stil cum e acum Breakbeatul spre exemplu, ascultatori doar fanii si marketing aproape 0 .
Pe de alta parte prima piesa trance e considerata Blue Fearul lui Armin, insa in afara de cateva piese, Armin = ASOT si nimic mai mult.
Cum spuneam si initial, ati trecut de la telenovele cu Hoze Armando la Armin .
Tocmai Tiesto a facut Trance-ul mai popular!? Mai sa fie.... Asta e dat draq.... nu mai putem asculta muzica fara sa fim infectati de Tiesto! Si tocmai in 2004!? Pai cand toata gasca vedea la tembelizor Paul Van Dyk - "For An Angel" prin 2000, sau Perpetuous Dreamer (a.k.a. Armin) - "The Sound Of Goodbye" prin 2001, atunci noi ce naibii ascultam? Rave? :huh: :lol: :lol:  
Steve Angello , pionier al Trance-ului?? Ha haaaaaaaaaa..... o prostie mai mare n-am auzit! Stiu destule piese semnate Angello, dar in nici un caz una Trance... Hmm, mdea, poate Supermode cu al sau Tell Me Why....dar ala este House, nu Trance. Angello este House/Techno/Electro, dar nu Trance.
Cred ca la capitolul pionieri putem vorbi de BT, nu?
Breakbeat aproape 0? Atunci The Prodigy ce stil au? Si din cate tin eu minte se asculta si inca se asculta Prodigy la noi, nu mai vb de afara!

Armin=Asot, normal, altceva? In afara ca e cel mai ascultat show? Sau ca are niste show-uri live de iti cade fata? Sau zecile de hituri pe care le-a lansat....
Daca vrei sa vb de comercial, orice altceva, numai AvB nu!

#39
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Sunt si eu curios de niste piese trance a lui Steve Angello. Sa fie Umbrella, Get Dumb, Teasing Mr. Charlie? De cand il ascult, n-am simtit nici o secventa trance... WTF?

#40
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Postmaxy, on Jul 17 2007, 17:57, said:

Sunt si eu curios de niste piese trance a lui Steve Angello. Sa fie Umbrella, Get Dumb, Teasing Mr. Charlie? De cand il ascult, n-am simtit nici o secventa trance... WTF?
Aia ziceam si eu!

#41
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
"Angello grew up in a crime family in Athens, and watched his father die at 13 years of age. Determined not to follow the family's criminal traditions, music took the better of him.He started out as a Turntablist, fusing hip-hop, breakbeats and 70's classics, in the club life of Stockholm. He later moved onto house music. "

Bre Zap cu Angello al tau, esti offtopic...  :mellow:

#42
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005

View PostRed9, on Jul 17 2007, 15:01, said:

Apropo de nick, stii Junk Science - My name is Jacques!?
Nu stiam :D O sa ma straduiesc sa o gasesc!

#43
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,050
  • Înscris: 10.04.2006
In ultimul timp si Sensationul e numai electro si techno unde se spune ca ar fi trance. Dar na, ramaneti voi la Armin rulz cel mai tare best no.1

#44
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View PostJacques, on Jul 17 2007, 18:13, said:

Nu stiam :D O sa ma straduiesc sa o gasesc!
Uite un demo! O sa te ajute.... :rolleyes:

Attached Files


Edited by Red9, 17 July 2007 - 17:25.


#45
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Salut! Vad ca va certati pe seama lui Tiesto si AvB. Ce ar fi sa vorbim si despre John O'Callaghan pe care eu il consider un dj foarte bun. Eu nu ma pricep asa de bine la acest gen de muzica (nu sunt foarte documentat asa cum sunteti voi ) , dar pe langa cei despre care discutati voi mai sunt si el si Victor Dinaire , Solide Slide, Airwave si Rank1 , Christopher Lawrence , Jono Grant si Blank & Jones.
Astia sunt doar cativa din cei care imi plac mie.
M-as bucura daca v-ati spune si voi parerile.

#46
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Ce parere aveti despre GOA? Nu mi se pare departe de trance. I mi place foarte tare Infected Mushrooms si DJ Yahel

#47
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Postwiseguy76, on Jul 20 2007, 22:07, said:

Ce parere aveti despre GOA? Nu mi se pare departe de trance. I mi place foarte tare Infected Mushrooms si DJ Yahel
DJ Yahel, da.... dar parca Infected Mushroom (fara s) este mai mult pe Psychedelic cu tendinte Techno, decat pe Goa.
Goa este foarte super ca stil, de fapt de aici isi are radacinile si Trance-ul. Eu personal, nu ascult Goa, prefer ChillOut-ul si Lounge!

#48
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Posttiestodj20, on Jul 20 2007, 21:53, said:

Salut! Vad ca va certati pe seama lui Tiesto si AvB. Ce ar fi sa vorbim si despre John O'Callaghan pe care eu il consider un dj foarte bun. Eu nu ma pricep asa de bine la acest gen de muzica (nu sunt foarte documentat asa cum sunteti voi ) , dar pe langa cei despre care discutati voi mai sunt si el si Victor Dinaire , Solide Slide, Airwave si Rank1 , Christopher Lawrence , Jono Grant si Blank & Jones.
Astia sunt doar cativa din cei care imi plac mie.
M-as bucura daca v-ati spune si voi parerile.
Superb remixul lui John O'Callaghan pentru piesa --Filo & Peri - Anthem--. Intr-adevar un Dj foarte foarte bun!
Hmmm.... Airwave este si unul dintre preferatii mei...; vorbesti de Jono Grant la singular, ce anume iti place asa mult la el?? Personal il prefer pe Paavo...

#49
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View PostNenea Zap, on Jul 17 2007, 18:23, said:

In ultimul timp si Sensationul e numai electro si techno unde se spune ca ar fi trance. Dar na, ramaneti voi la Armin rulz cel mai tare best no.1
Normal ,nenea, pentru ca mai exista si Sensation Black. Si indiferent daca e ceva electro sau techno, deja e in categoria Tech Trance sau Electro Trance,nuuu? :rolleyes:
Tot Trance se numeste. Nu confunda te rog adevaratul Techno cu mizeriile comerciale de azi....

#50
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
As mai mentiona alti cativa DJ pe care nu i-am inclus in top, dar care se descurca destul de bine: Wippenberg, Nic Chagall, Cosmic Gate, Gabriel & Dresden. Numai productii de nota 10!

#51
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostRed9, on Jul 21 2007, 08:16, said:

Superb remixul lui John O'Callaghan pentru piesa --Filo & Peri - Anthem--. Intr-adevar un Dj foarte foarte bun!
Hmmm.... Airwave este si unul dintre preferatii mei...; vorbesti de Jono Grant la singular, ce anume iti place asa mult la el?? Personal il prefer pe Paavo...
  Ai dreptate, el este impreuna cu darren tate  de obicei insa eu pe el l-am tinut minte. Au cateva bucati beton cum ar fi: Let the Light Shine In   sau   Nocturnal Creatures  desi e mai veche.
Mie imi plac melodiile lor, pentru ca exista acel refren  foarte melodios in mijlocul melodiei.Ii zic refren pentru ca nu stiu cum sa-i zic altfel :walkman:  :confused:

#52
dan3zu

dan3zu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2005
ascult si eu trance dar nu 24/24 :D imi plac tiesto , armin van burren ceva de la ferry corsten .

intreba cineva intr-un post ce este muzica trance.... poi tranceul este diferit de alte genuri o sa observi ca are versuri si linia melodie este mai ritmata mai vesele si o sa gasesti niste sunete un pic mai ascutite

#53
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postmaxy, on Jul 21 2007, 10:08, said:

As mai mentiona alti cativa DJ pe care nu i-am inclus in top, dar care se descurca destul de bine: Wippenberg, Nic Chagall, Cosmic Gate, Gabriel & Dresden. Numai productii de nota 10!
In top am mai putea adauga si THRILLSEEKERS.

#54
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View Postmaxy, on Jul 17 2007, 10:18, said:

A&B au un trance foarte placut, uplifting, ca pe vremurile bune, baga multe piese noi de la label-ul propriu. Guest mix-urile aduc ceva nou emisiunii si au si cativa artisti preferati pe care-i aud des: Super8 & Tab, Thrillseekers, etc. Ar mai fi DT8 Project, un trance de calitate, vocale f bune, dar se pare ca tot amana data aparitiei albumului.

View Posttiestodj20, on Jul 23 2007, 11:09, said:

In top am mai putea adauga si THRILLSEEKERS.

:D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate