Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Trance

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2216 replies to this topic

#1
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Armin van Buuren cred ca este cel mai bun DJ la ora actuala, din lume... Ce parere aveti despre muzica lui si in general despre muzica Trance ? Eu ascult Armin, Paul van Dyke si ATB. Every week fac rost de ultimul episod A State Of Trance al lui Armin, care a ajuns acum la considerabilul numar de 304   :D

#2
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
cum e muzica trance? e ca un fel de house?

#3
cheloo1

cheloo1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2007
Armin van Buuren este cel mai bun :worthy:

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Yeaaaaaaaaaaaaah. Armin rulzzzzzzzzzzzzzzzzz :coolspeak: :coolspeak: :coolspeak: :coolspeak: ....NOT :huh:

Oricum vezi ca sunt topice dedicate, use search ;)

#5
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Navigatorul, da, trance este ca un fel de house...dar e altfel! Are alt sound...ritmul e acelasi, dar...iti transmite alta stare fata de house...nu e numai drum&bass si cateva fluiere sau efecte gen Tiesto/Benassi/Fedde... sunt si soliste (ex Nadia Ali - i love her  :P ) , se canta si cu vocea, nu stiu sa-ti explic. Ca sa faci diferenta asculta Traffic de la Tiesto sau vreo melodie de la Sasha - alea sunt house - si apoi asculta Shivers de la Armin sau Halcyon de la ATB...este alt feeling, alt sentiment...  :rolleyes:  In conclusion, TRANCE better than any electronic music!  :D

Nenea Zap, am cautat inainte sa deschid topicul si nu prea am gasit... poate n-oi fi cautat eu bine :D

#6
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
armin van buuren - this world is watching me e superba IMO

#7
Blue Wings

Blue Wings

    Nevãstuicã deraiantã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
Eu ascult din când în când Atb. :proud:

#8
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005

View Postkastor, on Jul 12 2007, 23:54, said:

armin van buuren - this world is watching me e superba IMO
Da, ai dreptate.

Observ ca nimeni nu zice nimic de Tiesto. E un maestru in domeniu, a iesit de cateva ori pe locul 1 in topul celor mai buni DJ, asta pana la depasit AvB.

#9
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
Am ascultat si intradevar muzica trance este cu muuult superioara muzici house :dj:

#10
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

View PostJacques, on Jul 13 2007, 00:08, said:

Observ ca nimeni nu zice nimic de Tiesto. E un maestru in domeniu, a iesit de cateva ori pe locul 1 in topul celor mai buni DJ, asta pana la depasit AvB.
Tiesto... Hmm... Fata de Armin sau ATB este egal cu 0 pt mine, deoarece are decat 2-3 melodii bune, restul...progressive, fara niciun pic de sound(feelingul din muzica trance)  <_< . Singura cat de cat bunicica este Adagio For Strings si apoi Traffic, dar in rest, nimic... N-am vazut albume, mixuri live si turnee (cum face Armin sau Above & Beyond). Multa lume a fost innebunita dupa melodia Traffic si Lethal Industry(care nu-mi place deloc) si de-aia l-au votat nr1... Dar eu l-as clasa pe locul 15-20.  -_-

Now playing Armin van Buuren-A State of Trance 308 (e mixat live, club Amnesia, in Ibiza)  ^_^

Ascultati The Blizzard-Kalopsia, mi se pare o melodie cel putin superba... :rolleyes:

#11
on.ice

on.ice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.06.2006
Daca tot ai deschis un topic despre muzica trance trebuia sa te documentezi înainte de a face afirmatii categorice.

View PostCurcubitaceu, on Jul 16 2007, 10:06, said:

Fata de Armin sau ATB este egal cu 0 pt mine, deoarece are decat 2-3 melodii bune, restul...progressive, fara niciun pic de sound(feelingul din muzica trance)  <_< . Singura cat de cat bunicica este Adagio For Strings si apoi Traffic, dar in rest, nimic... N-am vazut albume, mixuri live si turnee (cum face Armin sau Above & Beyond).

Tiesto are ca si BT, Armin, Art of Trance, Darren Tate, Paul van Dyk, multi ani de giguri, albume, mixuri în spate, si ar fi bine sa incepi sa asculti si ceea ce ei produceau acum cativa ani â�� aceea a fost cu adevarat â��epoca de aurâ�� a muzicii trance.

Tiesto nu este cel mai mare sau cel mai inspirat, cand pui alaturi pe Paul Van Dyk, BT, Tiesto etc, e greu sa realizezi un clasament definitiv, dar ce a facut el este relevant pentru trance si muzica electronica in general:

7 volume Seria Magik � considerata cea mai celebra serie de mixuri in trance (First Flight, Story of the Fall, A New Adventure, Heaven Beyond, Amsterdam, L.A.) Uplifting classics :)

In My Memory - un album incantator

5 volume seria In Search of Sunrise � primele trei volume sunt apreciate si de 'the usual Tiesto bashers'

5 volume din Forbidden Paradise - trance 'vechi' dar bun.

La acestea mai poti adauga mixuri din seriile  Summerbreeze,  Lost Treasures, Nyana, si n concerte, productii si remixuri.

Discografii:
http://www.discogs.c...Tiësto?noanv=1
http://en.wikipedia....sto_discography

Edited by on.ice, 16 July 2007 - 15:34.


#12
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Probabil e adevarat ceea ce spui tu... Dar...e cam absurd sa-l clasezi in continuare pe locul I... Pe mine nu ma prea incanta Tiesto, nu stiu pe altii... cel putin ce-a mixat acum 2 ani in Romania a fost penal... In fine, fiecare cu parerile lui.

#13
Cristiano138

Cristiano138

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.03.2007
Armin van Buuren probably the best Dj in the world from me No 1.Ascult Armin van Buuren cam din 2001 odata cu inceperea emisiuni A State of Trance care mi se pare ce-a mai exacta si mai placuta emisiune de acest gen am aproape toata coletia de episoade si albume nu pierd nici unul in fiecare joi la ora 21 pe Di Fm  :D  am fost la toate evenimentele din Romania nu prea multe 2  B) dar sunt un fan mai mult decat inrait ma abtin de la comentarile depre Tiesto aa si am uitat sa va zic ca am vb cu Armin la telefon cand a fost invitat la Pro Fm in februarie 2007 mai exact 24 feb inainte de inceperea showului (L-am intrebat ce masina are si a zis ca un Audi A6  ;) ) de la Polivalenta sper ca la anu sa pot ajunge in Amsterdam la episode 350 ca pe 300 l-am ratat. :wub:  

Armin van Buuren    :wub:    ever

#14
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Wow, alta intrebare nu puteai sa-i pui si tu :D Foloseste punct si virgula ;)

#15
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Adevarul e ca in prezent Armin van Buuren da ora exacta in muzica trance & progessive prin show-ul A State of Trance. Mie unul nu mi-a placut in mod deosebit episodul 308, dar a fost totusi ok.

Spuneti si voi care sunt episoadele voastre preferate de ASoT. Mie mi-a placut la nebunie episodul 200 (most requested tunes).

Edited by Jacques, 16 July 2007 - 18:03.


#16
on.ice

on.ice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.06.2006
Shitty track by Tiesto & BT - Break my fall :puke:

#17
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Mda...suna cam aiurea...a "old" asa... -_- Listen here, Digitally Imported radio: http://64.236.36.54:80/stream/1003  :peacefingers:

EDIT: Episodul preferat a fost 298 :)

Edited by Curcubitaceu, 16 July 2007 - 18:05.


#18
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006
Sustin faptul ca Tiesto si Armin sunt "parintii" trance-ului daca pot spune asa dar sunt altii noi si destul de talentati.
Va recomand:
Andy Moor
Lange vs Gareth Emery (mai ales noua melodie "Another you, another me (gavyn remix)")
Above and Beyond

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate