Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Champions League !

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#37
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007

View Postillusion_user, on Aug 5 2007, 09:48, said:

vezi ca aia nu-s "mentorii" nimanui...echipa se numea 17 Nentori. cred ca aquarius se referea la faptul ca, in general, romanii sunt experti la a da cu bata-n balta. si e o remarca adevarata. desi nu sunt stelist sau dinamovist, mi-ar placea sa se califice ambele mai departe, dar sa nu zicem "hop" pana nu sarim gardul. steaua mai are de jucat returul cu zaglebie si trebuie sa fie foarte atenti, deoarece polonezii vor da totul pe teren.
Dupa cum stii (sau nu?) m este langa n pe tastatura.
Returul cu Zaglebie va fi mai greu decat meciurile din turul 3, iar in cazut acesta nu avem de ce sa ne temem.Sunt convins ca nu ii vom subestima nici pe polonezi, nici pe bielorusi.Noi (si aici ma refer strict la echipa Steaua Bucuresti) am jucat in ultimii ani de multe ori cu echipe mici, dar dornice de afirmare, dar nu le-am subestimat si am mers mai departe.Ceea ce cred ca vom face si acum.

#38
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
sunt sigur sa tu de fapt ai vrut sa scrii Nentori. te-am corectat pentru ca, probabil, sunt persoane care nu cunosc numele acestei echipe si nu doream sa fie indusi in eroare. stiu ca steaua a tratat intotdeauna meciurile cu seriozitate, iar un exemplu graitor in aceste sens sunt dublele cu echipele de renume mondial , FC St. Gall si Rosenborg.

Edited by illusion_user, 06 August 2007 - 12:22.


#39
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
Cand am jucat cu St. Gall, eram departe de valoarea pe care o avem acum, iar elvetienii erau o echipa buna pe vremea aia (se bateau cu Grasshoppers pentru titlu in Elvetia).In privinta celor de la Rosenborg, daca iti aduci aminte in meciul tur am avut f multe ocazii de a inscrie, iar ei una sau doua.In plus, norvegienii erau o cunoscuta a UEFA Champion's League.In special a grupelor.S-au calificat mai mereu in grupe, cu exceptia sezonului 2003-2004, cand au fost eliminati de catre Deportivo la Coruna, care ulterior a eliminat pe PSV Eindhoven, Juventus Torino si AC Milan.

#40
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Cred ca ai dreptate cu meciurile astea din trecut, dar acum daca nu s-ar califica in grupe nu ar mai avea nicio scuza, adversarii sunt mai mult decat accesibili  ^_^

#41
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007

View Postmihai_1991, on Aug 6 2007, 17:28, said:

Cand am jucat cu St. Gall, eram departe de valoarea pe care o avem acum, iar elvetienii erau o echipa buna pe vremea aia (se bateau cu Grasshoppers pentru titlu in Elvetia).In privinta celor de la Rosenborg, daca iti aduci aminte in meciul tur am avut f multe ocazii de a inscrie, iar ei una sau doua.In plus, norvegienii erau o cunoscuta a UEFA Champion's League.In special a grupelor.S-au calificat mai mereu in grupe, cu exceptia sezonului 2003-2004, cand au fost eliminati de catre Deportivo la Coruna, care ulterior a eliminat pe PSV Eindhoven, Juventus Torino si AC Milan.

asta asa e, Steaua de acum e mult peste Steaua din acea perioada. dar, tot asa, si Rapidul din 2005 era peste Rapidul cu Skonto, Dinamo de anul trecut era peste Dinamo din meciurile cu Knattspyrnufelag, iar Craiova din anii '80 era peste Craiova cu Pobeda Prilep. toate echipele noastre au avut meciuri catastrofale in cupele europene, inclusiv Steaua. si tocmai de aceea trebuie sa suflam si in iaurt la meciurile acestea.

#42
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
Nu am spus ca nu vom sufla in iaurt, vom trata aceste meciuri foarte serios.Nu avem voie sa ne relaxam indiferent de adversar.Daca vom trata aceste meciuri cu maxima seriozitate nu ar trebui sa avem probleme.

#43
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Levski Sofia 0 - 1 Tampere United
Zeta Golubovci 0 - 1 Rangers
AET Beitar Jerusalem 1 - 1 FC Copenhagen
Dinamo Zagreb 3 - 1 NK Domzale

rezultate inregistrate in seara asta , se remarca o mare surpriza: Levski elimiata de finlandezii de la Tampere! Probabil vor mai urma si maine una sau doua. Nu ma gandesc nicidecum la meciul Stelei. ;)

#44
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
WTF????? Tampere a eliminat pe Levski?  :o Asa se intampla cand te crezi mare echipa.....dupa meciul tur ar fi trebuit sa ia meciul foarte in serios daca nu o facusera deja pana atunci.
Asta e un lucru bun pentru noi: acum cu siguranta ca Steaua va lua meciul cu Zaglebie foarte in serios.

#45
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Personal nu am vazut meciul , dar stiu ca Levski a jucat fara 3 oameni de baza (dintre care 2 fundasi) si in plus la ora meciului a plouat, starea terenului avantajandu-i pe nordici care probabil au mizat (si castigat :) ) pe contraatac.

Edited by carpenihil, 08 August 2007 - 15:58.


#46
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Steaua s-a calificat in turul III preliminar al Ligii Campionilor unde va intalni formatia bielorusa BATE Borisov.
http://www.prosport....a...ex&id=52966

#47
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
2-1.  si exact acelasi scenariu ca in anul trecut cu Standard Liege... oaspetii marcheaza primii, la pauza este 1-1, iar apoi golul decisiv spre finalul reprizei a 2a :)

#48
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Levadia Tallinn 2 - 1 Red Star Belgrade
BATE Borisov 1 - 1 Hafnarfjordur
Elfsborg 0 - 0 Debrecen
FC Sheriff 0 - 3 Besiktas
Shakhtar Donetsk 2 - 1 Pyunik
FK Sarajevo 0 - 1 Racing Genk
Steaua Bucuresti 2 - 1 Zaglebie Lubin
SV Salzburg 4 - 0 Ventspils
Rosenborg 7 - 1 FC Astana
Pen. Slavia Prague * 0 - 0 Zilina

Rezultatele de azi... singura calificare surpriza: Sarajevo.

#49
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Meciul Lazio Roma-Dinamo Bucuresti va fi transmis in aceasta seara incepand cu 21:45 la Prima TV. Sunt curios ce audienta va face acest meci.
Pentru sezonul 2007/2008 Lazio are un buget de 75 milioane de euro. Pe transferuri au cheltuit 8 milioane de euro.
Bugetul "cainilor": 10 milioane de dolari. Pe transferuri s-a cheltuit in aceasta vara 1.8 milioane de dolari.
http://prosport.ro/i...c...ex&id=53819

#50
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Totuși nu se poate spune ca au transferat nume sonore din fotbalul italian sau international. Iata cei 19 convocati pt intalnirea de azi:  32) Ballotta, 14) Berni, 25) Cribari; 29) De Silvestri, 3) Kolarov, 6) Scaloni, 2) Stendardo, 16) Tuia, 8) Zauri, 85) Behrami, 24) Ledesma, 68) Manfredini, 10) Mauri, 26) Mudingayi, 5) Mutarelli, 81) Del Nero, 20) Makinwa, 19) Pandev, 18) Rocchi.

Personal cei mai periculosi mi se par ultimii 2, atacanti care împreuna au inscris -din cate stiu- aprox 25 goluri editia trecuta din Serie A.  În rest, nu au multi jucatori care evolueaza constant la nationalele de unde provin.

#51
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007
Incepe lazio - dinamo...Succes cainilor !!! :peacefingers:
Si succes si stelistilor maine da mai mare nevoie are dinamo  :D

#52
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
IMPOSIBIL DAR ADEVĂRAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DINAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!

#53
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Forza Dinamo, ne vedem in grupe! Cu 2 minute inainte de final, avem 2 oameni in plus pe teren si scor de egalitate, care ne favorizeaza in returul de la Bucuresti. B)

#54
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

View Postduculeana, on Aug 14 2007, 23:32, said:

Forza Dinamo, ne vedem in grupe! Cu 2 minute inainte de final, avem 2 oameni in plus pe teren si scor de egalitate, care ne favorizeaza in returul de la Bucuresti. B)


Nu am vazut in viata mea o echipa in 9 jucatori calare pe alta in 11.

JENIBIL

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate