Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Antena GSM pt interior

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rafikana

rafikana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.05.2007
Va salut pe toti !
Am nevoie urgent de un sfat sau un indiciu despre cum as putea sa am semnal GSM intr-o incapere. Am inteles ca exista antene speciale pt asa ceva, dar vreau si sfatul vostru. Incaperea este un cabinet mediacal, situat intr-o comuna marginasa unde ste semnal mai slab, si e nevoie f mare de telefon mobil.
Va multumesc!

#2
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
pai , daca e cabinet medical ..nu prea cred ca e bine sa ai semnal GSM (adica unde radio , care pot deregla aparatele de prin cabinet ) . Asta daca e dotat cu scule de masurat toate cele din corp ... Daca nu ai ce deregla , recomand un d-asta -> http://www.okazii.ro...e-semnalul.html .
Am pe cineva in lista la yahoo care si-a luat ceva asemanator si zice ca se stabilizeaza cat de cat semnalul .. :)

SUCCES !

#3
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007
Am si eu aceeasi problema, pentru un magazin aflat la parterul blocului, dar sub nivelul strazii... Am gasit pe okazii.ro, dar nu stiu daca sunt bune de ceva... sau daca nu e o teapa.   Are cineva instalata o antena de genul asta, pentru interior?

#4
vatrai

vatrai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 25.09.2006
Se poate instala asa ceva dar costa cam mult daca ti-o instaleaza un operator de telefonie mobila . Dar daca vorbesti mai mult la tel se negociaza


http://www.cellanten...tennas/yagi.htm

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,622
  • Înscris: 07.02.2003

View PostCampers, on Jun 23 2007, 14:46, said:

pai , daca e cabinet medical ..nu prea cred ca e bine sa ai semnal GSM (adica unde radio , care pot deregla aparatele de prin cabinet ) . Asta daca e dotat cu scule de masurat toate cele din corp ... Daca nu ai ce deregla , recomand un d-asta -> Am pe cineva in lista la yahoo care si-a luat ceva asemanator si zice ca se stabilizeaza cat de cat semnalul .. :)
SUCCES !
Aia e o teapa, nu mai recomandati asa ceva :) E buna de efect placebo doar...

View Postrafikana, on Jun 22 2007, 15:04, said:

Va salut pe toti !
Am nevoie urgent de un sfat sau un indiciu despre cum as putea sa am semnal GSM intr-o incapere.
Ar fi bine sa folosesti un telefon cu mufa de antena si sa montezi antenuta in afara cladirii. Mai merge si un telefon gsm auto, totul e sa gasesti ieftin, au receptor aproape ca la un fix si merg cu antena exterioara.

Edited by andreic, 04 August 2007 - 05:25.


#6
liv_stef

liv_stef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.07.2007

View Postandreic, on Aug 4 2007, 06:23, said:

...un telefon cu mufa de antena
Nu prea stau de colectat info despre telefoane, imi dai t rog, cateva modele cu "mufa de antena", eventual care sa aibe si modem, sa pot sa fac transfer de date cu cablu din calc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate