Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

ajutor la convertirea de fisere video

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
Din pacate playerul a venit fara cd asa ca nu am softul de convertire a fisierelor video in .asf
bun;am cautat pe net si am gasit PMP Transcoding Tool ca fiind un utilitar pt convertirea fisierelor.
Problema e ca dupa convertire fisierele isi tripleaza marimea(clip de 3minute->157mb vs clip cu care a venit playerul tot 3 min-> 31mb) iar imaginea nu se vede bine,desi sunetul este in ordine .
Am atasat 2 poze(scuze pt calitate) prima este cu fisierul video default al playerului iar a doua cu un fiser convertit cu softul amintit mai sus.
Cu orice alt software de conversie as incerca nu merge deloc playerul blocandu-se la readarea fisierului(chiar daca am facut toate setarile pt compatibilitate cu playerul).
Al treilea atasament e un log cu informatii despre fisierul care este redat corect(le puteti vedea cu un browser de internet).
Ce soft si ce setari sa faolosesc pentru ca playerul sa redea corect fisierele?
ps:playerul e un chinezism noname.

Attached Files



#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Deci, in esenta, tu vrei sa convertesti in ASF. Pai, exista o gramada de programe. Incearca sa respecti rezolutia 352x240 si audio 16000 hz (16 khz), compresie 128000 bps (138 kbps). De asemenea, daca apar mai multe codecuri, alege Microsoft’s ISO mpeg-4 v1 (sau ceva asemanator... v1).
http://www.google.co...&...-8&oe=utf-8

#3
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postqueensoft, on Jun 21 2007, 15:24, said:

Deci, in esenta, tu vrei sa convertesti in ASF. Pai, exista o gramada de programe. Incearca sa respecti rezolutia 352x240 si audio 16000 hz (16 khz), compresie 128000 bps (138 kbps). De asemenea, daca apar mai multe codecuri, alege Microsoft’s ISO mpeg-4 v1 (sau ceva asemanator... v1).
http://www.google.co...&...-8&oe=utf-8
unde gresesc atunci?

Attached Files



#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Pai.. format V1, io ce am zis ?!
Si audio bitrate 128, nu 482.... (desi sint KBps, deci 48 kbps, brobabil....
Si incearca si cu diverse setari pentru audio, nu-mi dau seama ce codec/format este folosit.

#5
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postqueensoft, on Jun 21 2007, 16:10, said:

Pai.. format V1, io ce am zis ?!
Si audio bitrate 128, nu 482.... (desi sint KBps, deci 48 kbps, brobabil....
Si incearca si cu diverse setari pentru audio, nu-mi dau seama ce codec/format este folosit.
crezi ca eu nu am citit logul ala am vazut v1 dar nu am decat v2 in lista;de asta am intrebat de soft(unul care sa aiba si codecul asta v1)

#6
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postcosty_ytsoc, on Jun 21 2007, 16:13, said:

crezi ca eu nu am citit logul ala am vazut v1 dar nu am decat v2 in lista;de asta am intrebat de soft(unul care sa aiba si codecul asta v1)
c`mon people? nimeni nu se pricepe la codecuri & shit ?

#7
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
and up inca nu am reusit sa reproduc formatul cu caracteristicile necesare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate