Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Timișoara

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postmonicutzica2001, on 24th August 2009, 17:15, said:

Salut


Timisorenilor, unde poate sa stea o persoana in Timisoara pe o perioada de 6-7 zile, cat trebuie sa-si sustina examenele de intrare in barou, cat mai accesibil?

Mersi

Am gasit pt. tine 2 propuneri, cu un raport bun calitate / pret :

http://www.hotelperla.ro/
http://www.pensiunea-tony.ro/index.htm

Acum, desi nu stiu ce limita de buget si ce cerinte minime de confort ai, as spune ca sunt hoteluri decente la un pret bunicel, cel putin la tarifele din Timisoara.

Edited by ferrellroo, 15 January 2011 - 23:59.


#20
cipimerk

cipimerk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2010

View Postdintimisoara, on 11th September 2008, 14:01, said:

Scuze ca nu ti-am raspuns la timp,insa eu nu am ajuns weekendul trecut  la balta din Giroc,caci probleme nefericite m-au determinat sa fug pana la Constanta.
In fine,pentru prima data ,sincer,daca vrei sa mergi numai sa vezi cum este acolo te sfatuiesc cu caldura sa mergi...vei ramane impresionat de frumusetea locului si linistea lui.
Nu este aglomerat,poate si din cauza faptului ca acolo nu urla muzica si e multa liniste. :)
Ca taxa se percepe taxa de agrement,4 roni de persoana,pentru folosirea gratarelor de acolo,a bancilor si banchetelor existente precum si a tuturor butucilor de acolo,a sculelor de gratar...Ce pui pe gratar iti aduci tu,iar cu bautura dai la pace cu patronul,ca nu pre-i voie sa aduci la pachet.
Taxa de pescuit este de 25 de roni si daca prinzi peste si vrei sa-l pastrezi se plateste ceva la kilul de peste,nu stiu suma...
Exista un loc de joaca pentru copii foarte frumos.Sunt balansoare de oameni mari...patronul de acolo nu pune muzica,asa ca efectiv e liniste si te poti relaxa.Nu cred ca are restaurant,nu am vazut pe nimeni sa manance acolo,ci doar un bar cu bauturi diverse si sucuri...precum si rontzeieli gen cipsuri,seminte ,etc.
Uite pun si poze: :)
Salut!
Am vazut pozele si balta pare ok!
As dori sa merg si eu duminica cu familia!Am un baietel de 1 an si jumatate care sigur nu se va plictisi acolo! Poti sa-mi dai mai multe detalii cum sa ajung acolo?
Sti cumva un nr. de tel. unde se fac rezervari?

Multumesc

#21
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
care mijloc de transport il pot lua de la gara-aeroport?un pret estimativ daca stiti

#22
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

View Postanonima1, on 12th January 2011, 15:18, said:

care mijloc de transport il pot lua de la gara-aeroport?un pret estimativ daca stiti

-taxi 40 lei
-2 autobuze aprox. 4 lei/pers

#23
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postryky, on 15th January 2011, 16:50, said:

-taxi 40 lei
-2 autobuze aprox. 4 lei/pers
multumesc

#24
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Va rog frumos sa mai terminati cu link-uri externe catre tot felu de siteuri pt. rezervari si restu. Sunt acceptate DOAR site-urile hotelurilor. Nu site catre garsoniera lu`vecinu si nici alte site-uri.  

Multumesc frumos.


#25
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006
Un loc de cazare la cort, un camping mai mult sau mai putin amenajat in zona timisoarei, exista undeva ? unde sa nu te atace nimeni noaptea, animale sau animale umane ?

#26
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
La intrarea in Timisoara cand vii dinspre Lugoj (via Remetea Mare) este un camping sau cel putin asa scrie. Se poate vedea din drum. Nu stiu care sunt conditiile.
Attached File  camping.jpg   135.98K   11 downloads

#27
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Salutare.

Saptamana asta am o zi de pierdut in Timisoara. Cam ce ar fi de vazut musai musai in oras?

Am mai fost in Tm, dar doar in trecere

#28
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
Cum e noul mall Timisoara shopping city ? Merita sa merg la el pt cumparaturi sau mai bine ma opresc la batranul Iulius mall?

#29
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postanonima1, on 25 august 2016 - 18:19, said:

Cum e noul mall Timisoara shopping city ? Merita sa merg la el pt cumparaturi sau mai bine ma opresc la batranul Iulius mall?

În caz că nu ai ajuns, noul mall este mai urâţel ca şi design exterior şi zona unde este consturit este mai naşpa, magazinele sunt cam aceleaşi dar sunt mai mari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate