Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Totul despre backpackers

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Ce parere aveti de perioada 18 Decembrie - 8 Ianuarie pentru Thailanda? Bangkok. Ma pregatesc sa iau biletele zilele astea. Am gasit cu 470E IST-BKK tti. Mi se pare fenomenal pretul. Voi ce parere aveti?

#56
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
O sa ai preturile cele mai mari la cazare si servicii in perioada asta.Dar tot convenabile o sa fie.
In plus, la asa perioada, sper ca nu te gandesti sa aloci mai mult de 5-6 zile Bangkokului......Cand ai atatea locuri mult mai frumoase decat capitala, e pacat sa stai doar acolo.
Dar pt statiunile renumite ( Pattaya, Phuket, etc etc etc ) sa iti faci rezervare dinainte, ca cel mai probabil nu o sa gasesti nimic pe gustul si bugetul tau la fata locului in perioada aia.

#57
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Pai nici nu ma gandeam sa acord mai mult iti dai seama:) 1-2 zile cand ajung si 1-2 zile inainte sa plec pt cumparaturi and stuff. Numai ca mi s-au cam spulberat visele:(( Nu inteleg de ce afiseaza orbitz-ul preturile daca atunci cand vrei sa cumperi spune ca nu mai e valabil:((
Am primit mesajul urmator: Because flight availability can change rapidly based on traveler demand, the flight you selected is no longer available. Please make another selection. (Message 100)

Acum incerc alte varainte de date dar tot mesajul ala imi da. Pretul asta era cu egyptair si am intrat si la ei pe site, si tot asa imi spune ca e full sau nu mai e available si am dat check price in conditiile astea si mi-a afisat un pret de vreo 1800E:((((((((((((((

#58
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Iti rezolvi viza de Thailanda?

La zbor incearca Qatar Airways si Gulf Air, poate ai ceva mai bun.
Uite aici :

Wed 17 Dec 2008 to Sat 10 Jan 2009 (Trip length: 23 days)
EgyptAir 471 Euro.
Intra pe kayak.com si cauta sa vezi.
Daca nu, Gulf Air cu 600 euro pe
Wed 17 Dec 2008 to Sat 10 Jan 2009 (Trip length: 24 days)

#59
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Pai tot de pe kayak am ajuns si eu la orbitz cu egyptair, pretul il afiseaza dar cand dai sa cumperi, cand apesi select this flight apare mesajul ala de care spuneam:((

#60
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Apoi na, asta e... :(

Incearca sa mergi si e Singapore sau Kuala Lumpur, si de acolo iei AirAsia, daca te-ar avantaja.

Edited by herlino, 24 April 2008 - 09:53.


#61
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Am cautat si pe rutele acelea, iti dai seama ca le-am incercat pe toate:) Oricum cred ca poate e ceva dubios cu sistemul. Chiar am incercat o groaza de varante pt bkk la pretul ala, adica am schimbat datele in o mie de feluri si mereu imi da acelasi mesaj. O sa incerc in fiecare zi:) tre sa sara iepurele de undeva.

#62
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 GabrielaC, on Apr 24 2008, 11:00, said:

Am cautat si pe rutele acelea, iti dai seama ca le-am incercat pe toate:) Oricum cred ca poate e ceva dubios cu sistemul. Chiar am incercat o groaza de varante pt bkk la pretul ala, adica am schimbat datele in o mie de feluri si mereu imi da acelasi mesaj. O sa incerc in fiecare zi:) tre sa sara iepurele de undeva.
Uite-te la Jordanian din Budapesta. Intr-io vreme zburau la BKK pe preturi super adevarate. Sau Aeroflot prin Moscova cu plecare din Bucuresti sau Belgrad.

#63
alexandrabarradell

alexandrabarradell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.04.2008

 GabrielaC, on Apr 24 2008, 11:00, said:

Am cautat si pe rutele acelea, iti dai seama ca le-am incercat pe toate:) Oricum cred ca poate e ceva dubios cu sistemul. Chiar am incercat o groaza de varante pt bkk la pretul ala, adica am schimbat datele in o mie de feluri si mereu imi da acelasi mesaj. O sa incerc in fiecare zi:) tre sa sara iepurele de undeva.


incearca sa zbori din londra pentru ca poti sa gasesti zboruri ieftine sper bangkok.
iar pana la londra poti sa zbori cu easy jetul acum pentru 60 70 de euroi.
incearca deasemenea sa zbori din alte aeroporturi importante ale europei pentru ca ai mai multe sanse sa gasesti zboruri ieftine decat daca ai zbura din bucuresti otopeni.
Tot asa incearca sa zbori in aeroportul principal cu o companie low cost jen easy jet.

thailanda este o destinatie foarte populara printre nemti englezi francezi suedezi au case de vacanta in thaialnda sau sunt casatoriti cu o thailandeza asa ca sunt foarte multe zboruri low cost.
succes on googeling

#64
alexandrabarradell

alexandrabarradell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.04.2008

 GabrielaC, on Apr 21 2008, 14:07, said:

Scuzati ca n-am mai dat pe aici, dar in primele multe zile am vazut ca nu e lumea interesata l-am abandonat.
Eu vreau foarte mult sa vizitez Asia, Australia dar si America de Sud. Din pacate sa plecam cate 6 luni de zile nu ne permitem, dar 3 saptamani - 1 luna poate.
Nu stiu cu ce intrebare sa incep, si mai ales ca pentru anul asta deja avem 3 iesiri programate pt anul asta. Insa anul viitor neaparat trebuie sa programez Thailanda sau Australia.
Ma gandeam ca fiecare care doreste sa-si imparta experientele, dat ma gandesc ca daca deja experienta respectiva e mai veche de 1-2 luni, autorul nu mai are aceeasi dispozitie de a povesti. Asa ca las topicul deschis pentru cei care acum se intorc de undeva, sau care urmeaza sa plece undeva, etc.

De ex, saptamana trecuta am rezervat hostel in Istambul cu 15E pe noapte de persoana in camera dubla, deci noi doi 120E pt 4 nopti cu mic dejun. Credeti ca daca mergeam la fata locului am fi gasit mai ieftin de atata?

ok daca ai 3 saptamani ce iti propun eu. Zboara in bangkok cazare gasesti ieftina in koh san road de acolo ori iei trenul pana in  surat thani sa meri pe insule mai exact koh samui sau kohpagnana ori zbori pana in koh samui.
Ai ce sa faci cam o saptamana pe insule ar fi super sa fii colo de full moon party.
De acolo poti sa mergi si in phucket si koh phi phi island e super.Mai sunt multe alte locuri superbe in thaialnda dar astea mi se par mie cele ami frumoase si importante.Daca iti iei ghidul lonly planet cu tine ar trebui sa ai toate info despre trenuri conexiuni autobuze si cazare.

Poti sa te intorci in bangkok si sa zbori in siam reap sa vezi anchor watul .de ce te sfatuiesc sa zbori este ca mai scum dar fara batai de cap decat daca ai merge cu autocarul.din nou mergi in koh san road sa gasesti zboruri ieftine sau sa-ti aranjezi viza .Nu stiu exact care mai este situatia cu viza de cand romania e in ue dar toate info poti sa le afli din lonly planet.Din nou odata ajuns in bangkok e un autobuz pentru 100 de baht care te lasa direct in koh san si de acolo gasesti cazare  bilete de avion tren autobuz second hand lonly planet pentru majoritatea tarilor din lume.
ce sa zic e mecca backpakerilor inca din anii 70.
Eu a, avut norocul sa locuiesc in asia de sud est 2 ani si am calatorit cu trenul si autobuzul prin jumate de china si laos cambogia si thailanda le-am strabatut pe toate partile.
Dar multe lucruri se schimba de la luna la luna apr multe restaurante noi hosteluri alte autobuze sau trenuri.

Asia e superba si e un bun inceput pentru o vacanta lunga sau scurta.
Succes

#65
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
suna bine tipul asta de vacanta,pacat ca unii nu preau au timp liber asa mult si bani,ar fi  minunat sa pleci cand iti doresti sa vezi tot ce este frumos pe glob.

#66
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
stie careva un low-cost din europa spre newfoundland, canada, sau calgary (mai greu cred)? nu de alta, da' am intalnit recent niste canadieni prin desertu' iordanian si am primit cateva hint-uri interesante.

#67
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 DeathRipple, on May 13 2008, 18:21, said:

stie careva un low-cost din europa spre newfoundland, canada, sau calgary (mai greu cred)? nu de alta, da' am intalnit recent niste canadieni prin desertu' iordanian si am primit cateva hint-uri interesante.
Nu cred sa existe low costuri spre Canada din Europa. Eventual niste oferte pe companiile traditionale

#68
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Nu stiu ce oferte ai gasit, dar vezi flyzoom.com, ca e cam 600 dus-intors Paris - Calgary.

#69
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
@ Alexandra! Normal ca am cautat de pe toate aerop. si mai ales de pe cele din Germania. Mersi pentru sfaturi. Faza cu fool moon party nu prea ma atrage din principiu. Suna a petrecere pagana:)
Cred ca ASIA este o destinatie pt toate gusturile, asa ca sunt convinsa ca ne vom simti minunat, mai ales in natura:)

Cu biletul mai caut!

@DR Despre europa-canada un low cost parca citisem undeva. daca aflu te anunt!

#70
varucristea

varucristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.06.2007
O informatie pe care nu stiu la ce topic sa o incadrez, asa ca o scriu aici:

Pentru cei care isi planifica vacanta in Asia SE la inceputul anului viitor, la Air Asia ruleaza acum o promotie de 1.000.000 de bilete gratuite intre toate destinatiile din Asia SE. Se platesc doar cheltuielile de transport, dar tot rezulta preturi mici: KL- Bangkok (one way) 20 de euro sau KL - Bali (dus-intors) 40 de euro.
Tot cu 0 rm zboruri interne in Malaezia, incepand cu 15 iunie 2008. Adica un zbor dus-intors in Malaezia e mai ieftin decat un bilet de tren dus Craiova-Bucuresti.  :D
Promotia dureaza doar 2 zile, dar mai ieftin de atat nu se poate.

Fratilor, acum e momentul !!!  :D

Consultati http://www.airasia.com pentru detalii.

#71
ronnie09

ronnie09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.08.2006

 varucristea, on May 14 2008, 18:09, said:

O informatie pe care nu stiu la ce topic sa o incadrez, asa ca o scriu aici:

Pentru cei care isi planifica vacanta in Asia SE la inceputul anului viitor, la Air Asia ruleaza acum o promotie de 1.000.000 de bilete gratuite intre toate destinatiile din Asia SE. Se platesc doar cheltuielile de transport, dar tot rezulta preturi mici: KL- Bangkok (one way) 20 de euro sau KL - Bali (dus-intors) 40 de euro.
Tot cu 0 rm zboruri interne in Malaezia, incepand cu 15 iunie 2008. Adica un zbor dus-intors in Malaezia e mai ieftin decat un bilet de tren dus Craiova-Bucuresti.  :D
Promotia dureaza doar 2 zile, dar mai ieftin de atat nu se poate.

Fratilor, acum e momentul !!!  :D

Consultati http://www.airasia.com pentru detalii.

Mai greu e sa ajungi acolo :D

#72
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005

 DeathRipple, on May 13 2008, 18:21, said:

stie careva un low-cost din europa spre newfoundland, canada, sau calgary (mai greu cred)? nu de alta, da' am intalnit recent niste canadieni prin desertu' iordanian si am primit cateva hint-uri interesante.

sub $1200 nu cred ca gasestiun dus intors romania-calgary. in sezon ajunge si la minim 1600.
chiar si cu super oferte calgary-alte orase din europa, tot pe acolo ajungi daca adaugi taxe de aeroport, transpordul europa-bucuresti etc.
daca ai posibilitatea de a pleca din germania/ungaria (esti din ardeal), cauta pe condor.com
sfatul meu? cauta sa vezi alte chestii, nu toca banii pentru calgariceanu. poti sa traiesti si fara, mai ales ca e foarte scump. doar un loc de intins cortul poate duce lejer la $30-40/noapte

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate