Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MIO C720 cu MIO MAP v 3.3 - harti lipsa, incompatibilitati

- - - - -
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#37
cristibcd

cristibcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.09.2006
Salutare tuturor,

Sunt si eu foarte aproape sa-mi cumpar un C720 asa ca mai am 2 nelamuriri:
A folosit cineva TMC-ul in Ungaria, Austria, Germania?? (Din cate stiu TMC-ul este integrat iar antena e in suport)
Se poate viziona filme cu subtitrare pe el?

#38
bodeacostin

bodeacostin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.12.2006
Am achizitionat si eu de curand un MIO C720 dar nu stiu cum sa fac sa upgradez hartile sub nici o forma.Imi vede C720-ul ca hard extern dar nu reusesc sa fac PC-sync-ul sa functioneze.

#39
cristibcd

cristibcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.09.2006
Revin cu intrebarea: a folosit cineva TMC-ul de pe C720 (in HU, A, D)? Cum merge si cat de util vi s-a parut?

#40
asterixsiobelix

asterixsiobelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.11.2007
Eu mi-am luat un C720 de curand si merge ok (pe bluetooth nu l-am incercat fiindca urasc bluetooth-ul si nu il voi folosi probabil niciodata). Face si poze corecte (dar nu trebuie sa-i ceri minuni, nu a fost conceput ca aparat foto). La harti ar trebui sa mai umble un pic, ar trebui actualizate, daca stie cineva daca exista pe undeva ceva mai bun de downloadat, astept cu interes orice informatie. Nu as vrea sa fac cine stie ce incercari cu softuri netestate, ca dupa aia pierd timpul aiurea sa reinstalez varianta lui. In rest e usor de folosit (are ecranul mare, ceea ce e bine in masina, nu te incurca la degete) si meniurile sunt foarte intuitive; nu mi s-a blocat pana acum niciodata. Butonul de "foto" nu deranjeaza ca e pus acolo sus, oricum nu ai ce sa umbli la el cand esti la volan, ca toate comenzile sunt pe ecran. Recorectarea traseului se face destul de bine, e destul de sensibil si precis. Una peste alta, sunt foarte multumit (cel putin deocamdata).

#41
asterixsiobelix

asterixsiobelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.11.2007

View Postrspopescu, on Aug 31 2007, 17:18, said:

Si eu sunt multumit de achizitie, un C720. In Italia mai ales a facut toti banii (si timpul scutit).
Acum, am incercat sa pun ultima harta de RO (070810) si imi zice ca e blocata (desi am licenta full europe).
Daca am schimbat si fisierul de licenta, imi da hardware error.
Pana acum, am reusit odata sa iau o harta ceva mai noua (cea din Iulie, eu avand una din Mai in original) si nu imi daduse nici o eroare. Care poate fi problema?

De aia nu e recomandabil sa-ti iei niciodata ceva care de abia a aparut pe piata, mai trebuie sa mai lasi macar cateva luni sa treaca. Producatorii se grabesc in general sa-si scoata produsele cat mai repede, nu au timp sa le testeze suficient si sa le rezolve bugurile. Asta o fac in urma observatiilor de la utilizatori.

#42
asterixsiobelix

asterixsiobelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.11.2007

View Postbodeacostin, on Nov 23 2007, 21:36, said:

Am achizitionat si eu de curand un MIO C720 dar nu stiu cum sa fac sa upgradez hartile sub nici o forma.Imi vede C720-ul ca hard extern dar nu reusesc sa fac PC-sync-ul sa functioneze.

BIG PROBLEM! Mie nu mi-l vede PC-ul, cred ca nu are driver de Vista si nu pot folosi Mio transferul. Am flendurit netul si nu am gasit nimic, si nici pe cd-urile cu care vine la pachet. Are cineva vreo idee? PLS HELP!!!

#43
[email protected]

[email protected]

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2007
@asterixsiobelix:
Nu merge cu Windows Vista. Gaseste un PC cu XP si totul e rezolvat (vezi mai jos).

@bodeacostin:
Poti sa-ti upgradezi hartile fara probleme si cu Mio ca hard extern - lucrezi in Explorer, cu copy si paste. Problema este cu licenta, sau... :naughty:

@rspopescu:
Licenta cumparata odata cu aparatul si cu softul din el te lasa sa updatezi hartile pina la o anumita data. Dupa aceea doar pe bani, sau... :naughty:
Hartile pentru EU de vest sint foarte bune. Cele pentru est, mai ales pentru Romania, se imbunatatesc, dar mai au inca lacune, mai ales in ceea ce priveste precizia lor.
Salutari,
cvp

#44
asterixsiobelix

asterixsiobelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 15.11.2007

View Post[email protected], on Dec 1 2007, 23:50, said:

@asterixsiobelix:
Nu merge cu Windows Vista. Gaseste un PC cu XP si totul e rezolvat (vezi mai jos).

Salutari,
cvp

Ok, multumesc, asta stiam. Dar nu exista drivere pt Vista ca sa mi-l "vada" ca hard extern? (si GPS-ul, si Vista le-am cumparat din magazin (in RO), cu bani, pe factura; teoretic nu e vorba de licente, doar ca nu are drivere nici pe CD-urile lui din pachet si nici la Microsoft nu exista asa ceva. Nu ma refer la harti, ci doar la conectivitatea PC-GPS prin USB pe platforma Vista.

Edited by asterixsiobelix, 04 December 2007 - 21:31.


#45
jjjack

jjjack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2007
Chiar nu exista solutie pentru Vista? am luat si eu un C720 dar am calculator nou

#46
jjjack

jjjack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2007
Salut

Am luat ieri un C720 de la emag, dupa ce am folosit asta vara un C510 in germania si Austria si am fost foarte incantat.
Am testat camera si scanerul de carti de vizita, e f. misto OCR-ul daca faci poza clara recunoaste tot.
De asemenea am conectat cu un W660 pe bluetooth si se aude ok convorbirea.
Nu am reusit sa schimb vocea lui Marcel cu alta, aparent nu e decat aceasta optiune.
Are si hartile europei de vest, o chestie ciudata e ca atunci cand caut Viena, nu gaseste acest oras.....

#47
jjjack

jjjack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2007

View PostUrsy_SB, on Aug 9 2007, 15:34, said:

Salutare.
Mi-am cumparat si eu un Mio C720.Va intreb daca este normal cand apas o icoana
din ecranul principal sa nu aud nici un sunet,cum se aude cand apasi icoanele din programul de navigare.
La voi cum este?

Se pot face diverse setari de sunet, deci nu e nici o problema legata de functionarea aparatului tau

Edited by jjjack, 12 December 2007 - 13:56.


#48
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postjjjack, on Dec 12 2007, 13:05, said:

Are si hartile europei de vest, o chestie ciudata e ca atunci cand caut Viena, nu gaseste acest oras.....

Wien  ;)

#49
eu ditza

eu ditza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 28.09.2007

View Postcristibcd, on Nov 20 2007, 12:34, said:

A folosit cineva TMC-ul in Ungaria, Austria, Germania?? (Din cate stiu TMC-ul este integrat iar antena e in suport)


  Informatii destre TMC (mai in detaliu) la C720 nu are nimeni?
   Ma intereseaza si pe mine! :huh:

#50
nutzu_z

nutzu_z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.02.2005
Un device mai slab ca asta raportat pret-calitate nu cred ca mai exista!!! :curse:  A facut nevasta-mea greseala de al lua fara sa imi zica si uite asa m-am procopsit cu 720'u. Marcel e un dobitoc care ma baga pe interzis, ma face sa sar squar-uri, imi da trasee gresite sau pe la dreaq in praznic,ma baga pe strazi inexistente si fundaturi, chiar m-a bagat in curtea unei fabrici ca fiind strada!!!   In afara de asta exact cum mai zicea aici cineva,ajungi in intersectie si Marcel e in spate la 70m !!!! Si mai are si pe el map-urile V 3.3!!   Pai pe ce se dau atatia bani???????  

Fratilor, daca exista o modalitate de a baga un Igo pe el ziceti-mi si mie (pe prv) ca deja am imbatranit in doo zile cat altii in 10..!!!! Dau o bere mare!!! :worthy:

Edited by nutzu_z, 15 December 2007 - 00:23.


#51
jjjack

jjjack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2007
Salut

Stie cineva unde pot verifica pe net daca versiunile de harti pe care le am instalate pe C720 sunt cele mai noi?
Mersi

#52
jjjack

jjjack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.12.2007

View Posteu ditza, on Dec 13 2007, 11:30, said:

Informatii destre TMC (mai in detaliu) la C720 nu are nimeni?
   Ma intereseaza si pe mine! :huh:

Noroc
Pe site la lista de accesorii pentru c720 apare urmatoarea chestie:
TMC Antenna--Antenna for receiving Traffic Channel Messaging data that can inform about traffic jams, accidents, and other incidents that can slow down driving. Connects to TMC receiver.

Nu stiu daca fara aceasta antena functioneaza TMC

#53
dragos62

dragos62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.05.2007
Am o problema cu 720,am incercat sa-mi actualizez harta de pe situl mio si exact ca la voi imi dadea acea eroare cum ca nu recunoaste limba....tot incercand sa-i dau de cap am ajuns pana la urma sa-i reinstalez softul + harta de pe cd original al lui,toate bune si frumoase numai ca nu mai am funtia de activare a camerelor video in setari generale,daca stie cineva ce pot sa-i fac va rog un raspuns,fara activarea camerelor e rau de tot.Ciudat este ca in meniu cand caut in POI camere video imi gaseste dar cand dau pe harta sa le vad nu imi apare acea pictograma cu camere

#54
cvpcj

cvpcj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.12.2007
@asterixsiobelix: pe unul dintre site-urile Mio (nu mai stiu pe care), la FAQ, se spune clar ca nu au drivere pentru C320/520/720 cu Vista.
@jjjack: Ai PM
@dragos62: ai primit deja raspunsul.
Salutari,
cvp

Edited by cvpcj, 28 December 2007 - 22:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate